LUAVI header ad

Α' ΕΣΚΑΝΑ: Οι έδρες και το «διπλό»-«βόμβα» της Ηλεκτρούπολης

Στην τρίτη αγωνιστική της Α' ΕΣΚΑΝΑ Ανδρών οι έδρες έπαιξαν τεράστιο έργο με μοναδική εξαίρεση την άλωση του Π. Σαλπέας από την Ηλεκτρούπολη.
Α' ΕΣΚΑΝΑ: Οι έδρες και το «διπλό»-«βόμβα» της Ηλεκτρούπολης

Ο Πορφύρας λογίζεται βάση ρόστερ το μεγάλο φαβορί της κατηγορίας όμως η Ηλεκτρούπολη άλωσε με παλικαρίσια αμυντική προσπάθεια το "Σαλπέας" και έδειξε ότι "όλοι μπορούν να κερδίσουν τους πάντες" στην Α' ΕΣΚΑΝΑ Ανδρών. Στα υπόλοιπα παιχνίδια κυριάρχησαν οι έδρες με το ματς της αγωνιστικής (μετά το "διπλό" της Ηλεκτρούπολης") να είναι αδιαμφισβήτητα αυτό του κλειστού Εθνικής Αντιστάσεως ανάμεσα σε ΑΕ Καλλιθέας και Ικάρου Νέας Σμύρνης που κρίθηκε στην παράταση.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ-ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣ 68-70
ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ-ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΣ 92-50
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΑΕ ΤΑΤΑΥΛΑ ΑΟ 85-80
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΟ 102-96 (παράταση)
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ-ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΕΡΜΗΣ ΓΣ 75-73
ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 74-67
ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ-ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΔΙΑ ΑΛΙΜΟΥ ΑΕ 64-54

Τα φύλλα αγώνα:

ΠΟΡΦΥΡΑΣ-ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 68-70
Διαιτητές: Αναστασίου , Αυγερινός , Γερουλάνος
Δεκάλεπτα: 17-22, 36-36, 51-49, 68-70
ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Λειβάδης): Οικονόμου , Θεολογίτης 4, Γουρδομιχάλης , Γιαννόπουλος 6(2) , Παπαδάκης , Παπαργυρόπουλος 15, Φωτόπουλος 23(3), Λεκάκης 2, Κωνσταντίνου 8(1) Συμεωνίδης 10
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ (Παπασπυριδάκος, Δέδες): Φειδάς , Καραλής 9(1) , Γεωργούλης 19(3), Σιμόπουλος 9(1) , Μούκας , Κουζινόγλου , Κούκουρας 14(2) , Κυριακόπουλος 10(1) , Μπολουδάκης 9(1), Κόης                                                                                                                                                                                                                 

ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΤΑΤΑΥΛΑ 85-80
Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας , Ιορδανίδης , Γεωργόπουλος
Δεκάλεπτα: 18-23, 42-38, 63-52, 85-80
ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Παύλος Κεφαλίδης): Γεωργιάδης 18(5) Τσιπίδης 10, Ιωακειμίδης 2, Τσιγγενόπουλος 5(1) , Λαμπρόπουλος 19(1) , Μούτσα 6, Παπαφωτίου , Βλασσόπουλος 16(2) , Τζαγγαράκης 4, Περσίδης 5
ΤΑΤΑΥΛΑ (Φαρμάκης, Μαστρογιάννης): Θεοχάρης 24, Λουλούδης 5(1) , Βελιζιώτης 7(1) , Θαλασσινός 8(2) , Μπίρμπας 13, Καλούδης 6(2) , Λάβαρης 5(1) , Χουλιάρας 12(2) , Μακρυγιάννης

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. - ΤΡΑΧΩΝΕΣ ΔΙΑΣ 64-54
Διαιτητές: Τσαχάκης , Χρόνης , Αρφαρά
Δεκάλεπτα: 17-16, 31-24, 46-39, 64-54
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Σπανός): Γεωργόπουλο 17(1) , Τσίλαγας 18, Κατσαρέας , Ιορδάνου 7(1) , Σωτηρόπουλος , Βούτας 9(1) , Τσίκας , Τσιούτσιας 2, Διαμαντής , Τσακίρης 9(1) , Αλεβίζος 2 , Παπαδάκης
ΤΡΑΧΩΝΕΣ ΔΙΑΣ (Χαριτάτος, Φαραώ): Υφαντόπουλος 13(2) , Κούτας 5 , Πλατής , Γκίκας , Παπαδημητρακόπουλος 14 , Καπέτσης 3, Σαννής , Μαύρος 12, Ρούσσος 4, Καραχάλιος 3, Δανά, Σκαλούμπακας

ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 101-96 ΠΑΡ. (ΚΑΝ. ΑΓ. 84-84)
Διαιτητές: Κονταράτος, Πηλοίδης Φ., Μπερέτσος
Δεκάλεπτα: 21-21, 42-45, 65-57, 84-84(καν. αγ.) 101-96 (παρ.)
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Καβάσιλας , Κωνσταντώνης): Πάσμα 1, Σμυρνής 13(4) , Καραγιώργης 17(1) , Ιμαριάγκμπε 6, Λάμπρου 2, Κονταρίνης 7(1) , Παπάζογλου 6 , Παπαζαφειρόπουλος 18 , Kολιούλης 6(1) Τσιμπούκης 22(4), Μαυρομανωλάκης 3(1)
ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ (Τσιτσόπουλος , Χότζα): Κολοβέρος 27(2) ,Χόρτσας 8, Γιαννακόδημος 13, Μανωλάκος 11(3) , Κουλιανός 6, Ύμερι 5, Μαρόντας 8(2) , Αντωνούτσος 18(2) , Θεοδωράτος

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. 74-67
Διαιτητές: Παπαφωτίου , Ανδρεόπουλος , Μέλης
Δεκάλεπτα: 15-27, 34-40, 52-50, 74-67
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης , Παππάς): Καλής 14 , Αρμανίδης 15(2) , Πατμανίδης , Καρελάς 7(1), Καρλάφτης 19(5), Πεζιρκιανίδης , Σαγρής 10(2) , Καμπούρης 2, Λουτριώτης 2, Τριανταφυλλίδης 4, Μωυσίδης , Τσελέκος 1
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Κάσσης, Ρίμπας): Συριανός 9(3) , Φωστέρης 17(1), Ζαχαρόπουλος 6, Φωσσές 8, Δούβος 18, ¨Αμερσον , Κουκουβάκης , Ακρίβος 3(1) , Γιαννακόπουλος , Μαρόπουλος 6, Χάϊδος , Μπακλαβάς

Η Βαθμολογία:

1.Ίκαρος Καλλιθέας (3-0) 6
2.Ελευθερία Μοσχάτου (3-0) 6
3.Ηλεκτρούπολη (2-1) 5
4.Δάφνη Αγ.Δημητρίου (2-1) 5
5.Ευρυάλη Γλυφάδας (2-1) 5
6.Πορφύρας (2-1) 5
7.Δραπετσώνα (2-1) 5
8.Αστέρας Αγ.Δημητρίου (1-2) 4
9.Πέραμα (1-2) 4
10.Ταταύλα (1-2) 4
11.Πόλις Καλλιθέας (1-2) 4
12.ΑΕ Καλλιθέας (1-2) 4
13.Ένωση Τραχώνων/Δια (0-3) 3
14.Ίκαρος Νέας Σμύρνης (0-3) 3

Η επόμενη αγωνιστική (4η):
04/11/19 20:15 Κλειστό Εθνικής Αντίστασης ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΣ-ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ
04/11/19 21:00 Βυζαντινό ΑΚ ΤΑΤΑΥΛΑ ΑΟ-ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ
04/11/19 21:00 ΣΕΦ Β' ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΟ-ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ
04/11/19 22:00 Κλειστό Περάματος ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΕΡΜΗΣ ΓΣ-ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ
04/11/19 20:00 Κλειστό Αγίου Δημητρίου ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ-ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ
04/11/19 20:45 Κλειστό Δραπετσώνας ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ-ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ
04/11/19 21:30 Νέο κλειστό Αργυρούπολης ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣ-ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΔΙΑ ΑΛΙΜΟΥ ΑΕ

Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο