LUAVI header ad

Α' ΕΣΚΑ: Συνεχίζουν να εντυπωσιάζουν Αγία Παρασκευή και Πεύκη

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής στην Α' ΕΣΚΑ Ανδρών.
Α' ΕΣΚΑ: Συνεχίζουν να εντυπωσιάζουν Αγία Παρασκευή και Πεύκη

Αναλυτικά τα αποτελέσματα για την κατηγορία Α’ Ανδρών για την 13η αγωνιστική:

ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ – ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ: 96-46
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ: 75-69
ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ – ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ: 80-58
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ – ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ: 77-60
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ – ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ: 72-76
ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ. – ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: 73-59
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ – ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ: 58-69

Τα φύλλα αγώνα:

ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ: 96
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ: 46
Τα δεκάλεπτα: 30-10, 54-25, 82-34, 96-46
Διαιτητές: ΜΠΙΚΑΣ, ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΟΥΣΤΑΜΠΑΣΙΔΗΣ
ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ (ΔΕΣΠΟΤΑΚΗΣ, ΜΕΡΤΙΝΙΑΝ): ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ 14, ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ 9 (3), ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ 6, ΚΟΡΚΟΣΟΥΡΑΣ 11 (2), ΦΙΛΙΠΠΟΠΟΥΛΟΣ 14 (2), ΥΦΑΝΤΗΣ 7 (1), ΔΡΙΚΟΓΙΑΣ 18 (4), ΚΑΦΑΝΤΑΡΗΣ, ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΩΤΗΣ 5 (1), ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ 7 (1), ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 4, ΚΟΡΡΕΣ 1.
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ (ΤΟΥΡΛΗΣ-ΚΑΡΑΜΠΑΣ): ΤΖΟΚΑΣ, ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΑΣ, ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 2, ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 2, ΡΟΥΜΠΕΑΣ 8 (2), ΚΟΥΠΙΔΗΣ 8 (2), ΤΣΑΝΤΗΛΑΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ 7, ΣΑΡΑΚΑΣΙΔΗΣ 7 (2), ΜΠΟΥΓΙΟΣ 12 (1), ΣΦΗΚΑΚΗΣ.

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ: 75
ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ: 69
Τα δεκάλεπτα: 19-16, 33-36, 57-46, 75-69
Διαιτητές: ΣΚΟΥΤΑΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ, ΤΗΓΑΝΗΣ
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (ΓΚΑΝΑΣ-ΜΑΓΟΥΛΑΣ): ΣΠΑΝΟΣ 19 (2), ΠΟΥΛΗΣ 9 (1), ΒΑΒΥΛΑΣ, ΤΣΑΓΚΑΡΟΥΛΗΣ, ΚΟΥΝΤΟΥΡΗΣ, ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ 12 (2), ΔΑΜΙΓΟΣ 16 (3), ΚΩΣΤΑΣ, ΓΚΙΖΕΛΗΣ 3 (1), ΓΡΙΛΛΙΑΣ, ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ 8, ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ 9 (1).
ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ (ΜΗΛΙΩΡΙΤΣΑΣ-ΦΑΣΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ): ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ 6 (1), ΛΑΓΟΣ 3, ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ 30 (4), ΤΣΙΤΟΣ 5 (1), ΜΟΥΡΑΤΟΣ, ΠΕΤΡΑΣ 4 (1), ΠΑΠΑΗΛΙΟΥ 2, ΑΘΑΝΑΣΑΚΗΣ 12, ΧΑΝΙΩΤΗΣ, ΜΑΝΩΛΑΤΟΣ 5 (1), ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ, ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ 2.

ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ: 80
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ: 58
Τα δεκάλεπτα: 22-9, 46-18, 70-40, 80-58
Διαιτητές: ΚΑΡΔΑΡΗΣ, ΠΛΙΑΚΑΣ, ΑΡΓΥΡΟΥΔΗΣ
ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ (ΧΑΤΖΗΠΑΝΗΓΥΡΗΣ-ΡΑΔΗΣ): ΓΑΡΔΕΛΗΣ 3, ΑΡΧΟΣ 12 (2), ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ 9 (1), ΣΙΛΙΤΖΗΡΗΣ 7, ΑΓΟΡΗΣ 11 (3), ΣΒΟΡΩΝΟΣ 6, ΖΕΡΒΟΣ 13 (1), ΠΑΠΑΝΙΚΟΣ, ΜΙΧΑΛΗΣ 5 (1), ΤΣΙΡΙΜΠΑΣΗΣ 1, ΠΑΠΑΣ 13 (1).
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ (ΛΙΟΓΑΣ-ΤΣΙΚΙΤΑΣ): ΦΥΚΑΣ, ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ, ΤΖΑΤΖΑΣ 3 (1), ΓΚΟΛΙΑΣ 4 (1), ΚΑΡΥΣΤΙΝΟΣ 4 (1), ΦΩΤΙΟΥ 19 (1), ΜΑΤΖΟΥΡΟΣ 4, ΦΟΥΣΤΕΡΗΣ 14, ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ 2, ΠΑΣΣΑΣ, ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ 4, ΜΑΝΣΑΡΑΙ 4.

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ: 72
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ: 76
Τα δεκάλεπτα: 12-28, 33-50, 55-64, 72-76
Διαιτητές: ΘΕΟΝΑΣ, ΤΣΑΤΣΗΣ, ΖΙΩΓΑΣ
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (ΧΑΣΙΩΤΗΣ-ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ): ΚΑΛΟΥΔΑΣ 3 (1), ΤΣΙΡΟΣ 5 (1), ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ 8, ΑΤΖΑΜΟΓΛΟΥ 9 (1), ΠΑΝΤΑΖΗΣ 2, ΚΥΡΙΑΖΗΣ 3, ΣΟΥΛΙΩΤΗΣ 20, ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΟΣ 5, ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 11 (3), ΒΛΑΧΟΣ 2, ΠΛΕΣΤΗΣ-ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ 4, ΧΑΤΖΗΣ.
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ (ΠΑΤΡΙΝΟΣ-ΜΠΑΚΑΣ): ΦΑΝΑΡΙΩΤΗΣ, ΤΣΑΚΙΡΗΣ 7 (1), ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ 10, ΣΤΑΜΑΤΗΣ 19 (5), ΤΣΙΡΟΠΟΥΛΟΣ 5 (1), ΜΑΥΡΙΔΗΣ 3 (1), ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΙΩΜΟΣ 17, ΜΠΕΗΣ, ΒΑΡΝΑΒΑΣ 9 (1), ΝΤΙΦΑΝΤΗΣ 6, ΚΟΚΙΟΣ. 

ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ.: 73
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: 59
Τα δεκάλεπτα: 11-16, 33-27, 52-46, 73-59
Διαιτητές: ΟΡΦΑΝΟΣ Ε., ΚΟΤΣΩΝΗΣ, ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ
ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ. (ΣΤΡΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ-ΠΟΛΙΤΗΣ): ΠΑΤΑΤΑΣ 5, ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ, ΜΟΡΦΟΣ ΑΘ. 2, ΛΙΒΑΝΟΣ 7, ΜΟΡΦΟΣ Β., ΜΠΟΥΤΣΙΚΟΣ, ΠΟΛΙΤΟΠΟΥΛΟΣ 24 (1), ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, Ε. 18 (2), ΘΕΟΔΩΡΙΤΣΗΣ 10 (2), ΚΑΛΛΙΛΑΣ, ΒΑΚΑΛΗΣ, ΚΑΠΠΗΣ 7.
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (ΧΑΤΖΗΣ-ΤΑΣΙΟΣ): ΟΙΚΟΝΟΜΑΚΗΣ 8 (2), ΣΥΝΤΑΚΑΣ, ΟΟΥΝΤΕ-ΜΠΟΣ, ΣΚΑΡΠΕΛΗΣ 4 (1), ΚΟΥΝΤΟΥΡΗΣ 6, ΒΑΣΣΑΛΑΣ, ΛΕΠΟΥΡΗΣ 3, ΚΑΛΠΑΚΗΣ 12 (2), ΣΚΟΥΤΑΡΗΣ 2, ΤΣΟΠΕΛΑΣ 2, ΜΟΥΡΙΚΗΣ 15, ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ 7.

ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ: 58
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ: 69
Τα δεκάλεπτα: 10-13, 32-29, 44-52, 58-69
Διαιτητές: ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ, ΑΓΓΕΛΗΣ
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ (ΚΟΜΑΡΑΣ-ΧΑΤΖΗΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ): ΠΟΛΥΔΩΡΟΥ 4, ΛΙΑΠΟΥΡΗΣ, ΤΣΙΡΟΣ 4, ΜΠΑΛΑΜΠΑΝΗΣ 7 (1), ΚΕΦΑΛΑΣ 15 (2), ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΑΓΚΟΣ, ΤΣΙΟΥΤΣΙΑΣ, ΛΙΤΣΟΣ 13, ΜΠΙΝΕΤΟΠΟΥΛΟΣ 8, ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ 7 (1), ΧΡΙΣΤΟΦΑΚΗΣ.
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (ΝΙΚΗΤΟΠΟΥΛΟΣ-ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ): ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ 2, ΖΕΡΒΑΣ 3, ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 16, ΜΑΥΡΙΑΣ, ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ 7 (1), ΚΥΠΡΙΤΖΙΓΛΟΥ 17, ΤΣΙΑΤΣΙΟΣ, ΤΣΕΚΕΝΗΣ 9 (1), ΦΡΙΜΑΣ 3 (1), ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ 6 (1), ΤΣΟΥΠΡΟΣ, ΒΙΣΝΙΕΒΣΚΙ 6.

Η βαθμολογία:

1. Αγία Παρασκευή (12-1) 25
--------------------------------------------
2. Πεύκη (11-2) 23
3. Πικέρμι (9-4) 22
4. Νίκη Αμαρουσίου (8-5) 21
5. Δάφνη (8-5) 21
——————————
6. Πολυνίκης Αγ.Βαρβάρας (8-5) 21
7. ΓΣ Κηφισιάς (8-5) 21
8. Γαλάτσι (6-7) 19
9. Νέα Ιωνία (5-8) 18
10. Απόλλων Σμύρνης (4-9) 17
11. Νήαρ Ήστ (3-10) 16
12. Ηλιούπολη (3-10) 16
---------------------------------------------
13. ΟΚΑΜ (3-10) 16
14. Άγιοι Ανάργυροι (3-10) 16

Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο