Avance header ad

Α2 Γυναικών: Έχασε την ευκαιρία για να παραμείνει στη τρίτη θέση το Ρύσιο, στο τέλος τα Χανιά, επέστρεψαν στις νίκες τα Γιάννενα

Δεν κατάφερε να μείνει στη τρίτη θέση το Ρύσιο, εύκολο μεσημέρι είχαν τα Γιάννενα, στο τέλος τα Χανιά.
Α2 Γυναικών: Έχασε την ευκαιρία για να παραμείνει στη τρίτη θέση το Ρύσιο, στο τέλος τα Χανιά, επέστρεψαν στις νίκες τα Γιάννενα

Βορράς: Επέστρεψε στις νίκες ο ΠΑΣ Γιάννενα, καθώς επικράτησε άνετα του Πιερικού. Πέρασε από την Πυλαία ο Παναθληθικός, ενώ εύκολο απόγευμα είχε ο Πανσερραϊκός στο Βόλο. Τέλος, το Ρύσιο δε κατάφερε να παραμείνει τρίτο στη τρίτη θέση, καθώς ηττήθηκε από τον Άρη.

Νότος: Με buzzer beater τα Χανιά επικράτησαν της Ηλιούπολης. Εύκολο απόγευμα είχε ο Παναθηναϊκός, καθώς επικράτησε με άνεση του Αμύντα.

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα
Τιτάνες Δράμας-Απόλλων Καλαμαριάς 54-53
ΠΑΣ Γιάννινα-Πιερικός Αρχέλαος 64-44
Ολύμπια Λάρισας-Αστέρας Ιππ. 42-60
ΑΕ Πυλαίας-Παναθλητικός  68-79
Ολυμπιακός Βόλου-Πανσερραϊκός 36-75
Αρης-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 65-49

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Τιτάνες Δράμας – Απόλλων Καλαμαριάς 54-53
Διαιτητές: Γιαννούλης Αν.-Νέδογλου
Δεκάλεπτα: 22-15, 31-30, 39-42, 54-53
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καγιάογλου):Μαραγκού 8(1), Καριώτη 8, Σαμολαδά 18(1), Ντελή 4, Παλάδα 5, Καρατζά 4, Μαμαλίγκατζη 7, Κολοκυθά.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Ατακτίδης-Μαρβάκης): Σιφναίου 2, Καραβέλη 14(1),Οικονόμου 13, Παλάνη 1, Γκομπετζισβίλι 5, Γιαννουσίου 9, Διαμαντίδου 2, Καϊμακτσή 7, Γκλεζάκη.

ΠΑΣ Γιάννινα –Πιερικός Αρχέλαος 64-44
Διαιτητές: Λυγούρας-Παπαδόπουλος Γρ.
Δεκάλεπτα:15-18, 32-25, 43-37, 64-44
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 3(1), Χύττα, Σαρηγιαννίδου 26(3), Χρηστάκη 4, Μεντεσίδου 4, Πάφη 8, Ξανθοπούλου 4(1),Πανούτσου, Διαμαντοπούλου, Ντάλλα 14 (4), Βρασταμινού 1.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου-Ξηρωμερίτης): Καραλή 2, Τελίδου 25(3), Χρυσοστομίδου 3, Ζουμπουρίδου 6(2), Κιολέογλου, Λάππα, Μπάγλαρίδου, Μπουμπουλέντρα 4, Καρατάσιου 4, Γκρίτζαλη, Καρανικόλα.

Αρης – Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 65-49
Διαιτητές: Τσαρδούλιας-Παπαθανασίου
Δεκάλεπτα:21-16, 34-26, 51-33, 65-49
ΑΡΗΣ (Συρόπουλος): Γκρίτζαλη 1, Γράψα 15(2), Λάλου 12, Τζιαμπάζη, Παπαιώαννου 3, Βεντούρα 7, Σακουλάκη 17(1), Βατιτιτίδου 10(1).
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ(Μύρβαλη-Καμπίτση):Εμμανουηλίδου, Τσαλή 2, Κουλακιώτη 4, Καλομιτσίνη 10(2), Κανέλλογλου 4, Τζίκου 9, Παπαδάκη, Τζιότζιου 8, Τσελεμπή 4, Νάστου 8(1).

Ολύμπια Λαρ. – Αστέρας Ιππ. 42-60
Διαιτητές: Μπουγλός Ι.-Τσάλλας
Δεκάλεπτα: 10-20, 28-35, 38-52, 42-60
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου, Μοδέα 10, Λιάσκου, Σουλιώτη 8, Κλεισιάρη, Σιουρδά, Μαργαρίτη, Σκαρλή 9, Πατούνη, Κουτσουνούρη 2, Μπενέκη 13(1), Τσέλιου.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠ. (Παλαματίδου-Ιωαννίδης): Καζαντζή Β. 3(1), Φόρογλου, Καζαντζή Σπ. 14. Νάκη, Καζαντζή Στ. 15 (1), Γαβρίλη 6 (2),Μπαλλά 4, Βασιλειάδου 10, Αναγνώστου, Νταουντάκη 4, Παπαδοπούλου 2, Μπαρμπαλιού 2.

ΑΕ Πυλαίας – Παναθλητικός 68-79
Δεκάλεπτα: 13-22, 31-40, 52-64, 68-79
Διαιτητές: Βασιλοπουλος-Θρασυβουλίδης
ΑΕ Πυλαίας(Λίτσου): Σταμπή 11(3), Αρσένογλου, Κατσαμούρη 8, Τσαμπούρη 6, Καραμπατζάκη 16, Παπαρδέλα 15(3), Τζήμου 8(2), Τσιανάκα 2, Φλώρου 2.
Παναθλητικός(Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 18, Αντωνιάδου 4, Κιλαζίδου 13(1), Γιαννοπούλου 10, Γράψα 5(1), Βαντσιούρη, Μυγδαλιά 17, Αθανασιάδου, Βουζούκου, Θωμά 12(2), Αθανάτου, Μπαχαρίδου

Ολυμπιακός Βόλου – Πανσερραϊκός 36-75
Διαιτητές: Γιατρόπουλος-Γκαρτζονίκας
Δεκάλεπτα: 7-21, 15-37, 24-52, 36-75
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Δέρβος): Γκρίνια, Τσουκαλά, Τζανετοπούλου, Κανελλοπούλου 8, Λιόλιου, Τεβετζίδου 3, Παρασχάκη 5(1), Αρτεμισίου 17, Σιουμουρέκη 2, Χαβαλέ, Σπυριδοπούλου, Ντόβα 1.
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Τσαντά): Χωλοπούλου 1, Βάννα, Χύσσα 6(1), Τσαντά 10, Μπακιρτζίδου 3, Θανοπούλου 12(1), Δαμιανάκου 8(2), Πελτέκη 9, Γκέκα 2, Πιτσιάβα 2, Γκανάσιου 17(1), Μίχου 5.

Η βαθμολογία

1. Παναθλητικός 22
2. ΑΕ Πυλαίας 20
3. ΠΑΣ Γιάννινα 19
4. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 19
5. Αρης 17
6. Αστέρας Ιππ. 17
7. Απόλλων Καλαμαριάς 17
8. Πανσερραϊκός  15
9. Πιερικός Αρχέλαος 14
10. Ολύμπια Λάρισας 14
11. Τιτάνες Δράμας 13
12. Ολυμπιακός Βόλου  11

Η επόμενη αγωνιστική (12η, 3/2)

Αρης-Τιτάνες Δράμας
Ολυμπιακός Βόλου-Απόλλων Καλαμαριάς
ΑΕ Πυλαίας-Πανσερραϊκός
Ολύμπια Λάρισας-Παναθλητικός
ΠΑΣ Γιάννινα-Αστέρας Ιππ.
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Πιερικός Αρχέλαος

Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής του Νότιου Ομίλου:

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ.-Νικολοπούλου

Τα δεκάλεπτα: 8-7, 28-19, 45-28, 54-42.Παναθηναϊκός (Καντζιλιέρης): Κασδαγλή 2, Μούλη  8, Καλαμπάκου 14 (3), Ευαγγελάτου, Αρβανίτη 4, Σλούκα 14 (2), Εζέτζα 8, Τριανταφύλλου, Ακρίβου, Μούτσα 4, Βασιλάκη, Σιγάλα.

Αμύντας (Δρακάκη) : Γιγουρτάκη 9 (1), Τριμερή 3 (1), Μαργώνη 2, Καλλιώρα 5 (1), Τζέμη 4, Τσαγκαράκη 2, Κάραλη, Καραντζάνου, Αθανασούλια, Ντάνου 10, Κόρμπου 7, Σιδηροπούλου.

Αρκάδι Ρεθ.-Πελασγός 59-48
Διαιτητές: Κιουλάφας-Βελέντζας
Δεκάλεπτα: 21-17, 37-28,48-42, 59-48
ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκης): Κουλούρη Μ. 6(1), Κανδεράκη 1, Γιαλαμά 7, Ουρανού, Κουλούρη Στ. 16(4), Θεοδοσουλάκη 13, Κάζα 4, Φοβάκη 2, Σταυριανάκη 1, Φραγκελάκη, Καούκη 9(1).
ΠΕΛΑΣΓΟΣ (Τσατσούλης – Μανιάτη): Χρανιώτη 2, Θάνου 4, Αγγελοπούλου, Λύκου 4, Ντάρλα 8, Τσιντώνη, Φωτεινάκη 19, Δούκουρη 3, Μιχολιά, Καντελη 8.

Κρόνος Αγ. Δημ. – Τερψιθέα Γλ.71-59
Διαιτητές: Λαζόγκα-Τούσης
Δεκάλεπτα: 26-8, 42-28, 59-37, 71-59
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Νανάκος – Νικολαϊδου): Αναστασοπούλου 18, Βιντσιλαίου 25, Μποσγανά 16, Τσιχλάκη 2, Γκέργκι 6, Γασπαράτου 4(1), Κουκουλιτάκη, Γρηγοροπούλου, Καραπατάκη, Τζανέτου, Τσαγκαροπούλου, Τσούχλη.
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦ. (Βασιλάκος): Λαμπράκη Δ. 6, Μυλωνάκη 13(2), Καπινιάρη 4, Οικονομάκη Κ. 18(1). Καναβάρου Αθ. 7, Λαμπράκη Μ. 4, Κορδαλή 5, Καβακίδου, Φλώκα, Καναβάρου Α., Γαλιατσάτου

Μελίσσια – Φάρος Κερ. 62-52
Διαιτητές: Μακρέλης, Καλογεράκης
Δεκάλεπτα: 18-11, 32-26, 48-40, 62-52
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα - Mωραΐτης): Ναυροζίδου 11 (1), Πατέρα 2, Κοιλαρίδη 13 (3), Βιντσιλαίου Στ 14, Ζακυνθινού, Γιαννακοπούλου 6 (1), Χιώτη 12, Κανέλλου 4
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Πρασσά): Γραμματικού, Καρακασίδου 19 (4), Χόντο, Ταντουρόφσκα 17 (5), Παπαϊωάννου, Κοντραφούρη 7 (1), Ισκιόγλου 6, Κουτσοδήμου 3 (1)

Παναθηναϊκός – Αμύντας 54-42
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ.-Νικολοπούλου
Δεκάλεπτα: 8-7, 28-19, 45-28, 54-42
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καντζιλιέρης): Κασδαγλή 2, Μούλη  8, Καλαμπάκου 14 (3), Ευαγγελάτου , Αρβανίτη 4, Σλούκα 14 (2), Εζέτζα 8, Τριανταφύλλου, Ακρίβου, Μούτσα 4, Βασιλάκη και Σιγάλα.
ΑΜΥΝΤΑΣ (Δρακάκη) : Γιγουρτάκη 9 (1), Τριμερή 3 (1), Μαργώνη 2, Καλλιώρα 5 (1), Τζέμη 4, Τσαγκαράκη 2, Κάραλη, Καραντζάνου, Αθανασούλια, Ντάνου 10, Κόρμπου 7 και Σιδηροπούλου.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Αγία Παρασκευή 62-61
Διαιτητές: Γεράνιος, Αγγελής
Δεκάλεπτα: 17-12, 34-25, 51-42, 62-61
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος – Φατούρος): Καραβέλη5(1), Σατρατζέμη 8(2(, Κυρίου 8, Βαμβακά 10, Ντότσι, Ζουρνή 19, Κεσσέ 11(1), Βυζεντίνη 1, Κουρούβανη, Λέρη, Μπαλαμπάνη, Χόνι
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος – Στρατάκος): Κλείτσα 8(1), Γκανιά, Κοντογιάννη, Γρίσπου 15(2), Τσέρου 10, Παπαντώνη, Ακρίβου 3, Πετυχάκη 7, Αμίτση, Κούκη, Ανωγειαννάκη 18(1).

Η βαθμολογία

1.Παναθηναϊκός 21
2. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 20
3. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 20
4. Αγία Παρασκευή 19
5. Μελίσσια 19
6. Φάρος Κερατσινίου 17
7. ΓΣ Ηλιούπολης 15
8. Αμύντας 15
9. ΟΑ Χανίων 15
10. Αρκάδι Ρεθύμνου 13
11. Τερψιθέα Γλυφάδας 12
12. Πελασγός 12

Η επόμενη αγωνιστική (12η, 3/2)

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Αρκάδι Ρεθύμνου
Παναθηναϊκός-Πελασγός
ΟΑ Χανίων-Αμύντας
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΓΣ Ηλιούπολης
Μελίσσια-Αγία Παρασκευή
Τερψιθέα Γλυφάδας-Φάρος Κερατσινίου

Περισσότερα σε λίγο...

ΣΧΟΛΙΑ

Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο