Avance header ad

Α2 Γυναικών: Νίκες για τους δύο πρωτοπόρους, δεν τα κατάφερε ο Άρης στην παράταση

Ακόμη πιο κοντά στην άνοδο ο Παναθηναϊκός, ενώ αντίθετα ο Παναθλατικός δυσκολεύτηκε αλλά κέρδισε απέναντι στα Γιάννενα.
Α2 Γυναικών: Νίκες για τους δύο πρωτοπόρους, δεν τα κατάφερε ο Άρης στην παράταση

Κανένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισε ο Παναθηναϊκός, ο οποίος έκανε ακόμη ένα βήμα για την άνοδο.  Τα Χανιά αν και συμβάδιζαν στο πρώτο ημίχρονο με τον Πελασγό στην συνέχεια  πάτησαν «γκάζι» και «καθάρισαν» το παιχνίδι.  

Στον 2ο όμιλο ο Παναθηναλητικός κέρδισε το ντέρμπι κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννενα και κατάφερε να παραμείνει στην πρώτη θέση. Ο Άρης δεν τα κατάφερε στην παράταση κόντρα στον Πιερικό. Η Πυλαία δεν σταβοπάτησε απέναντι στον Απόλλωνα Καλμαριάς και παρέμεινε στο κυνήγι της πρώτης θέσης.

Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής:

1ος Όμιλος

ΓΣ Ηλιούπολης – ΚΑΟ Μελισσίων 46-59
Πελασγός – ΟΑ Χανίων 36-53
Αρκάδι Ρεθ. – Παναθηναϊκός 45-72
17.30 Φάρος Κερατσινίου-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 68-72
18.00 Αμύντας-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 52-58
19.30 Αγ. Παρασκευή-Τερψιθέα 58-54

Αναλυτικά τα παιχνίδια

ΓΣ Ηλιούπολης – ΚΑΟ Μελισσίων 46-59
Διαιτητές: Γεράνιος, Βελέντζας
Δεκάλεπτα: 11-14, 22-28, 35-42, 46-59
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Γερεουδάκης – Φέξης): Δασκαλοπούλου 17(1), Τζουγκράκη 6, Γούλα Π., Καββαδά, Νεαρχάκου 2, Γούλα Φ., Δανδουλάκη 4, Στεφάνου, Παπαδοπούλου 9, Οικονομίδου, Λιγνού, Κορρέ 8(1).
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Μάλαμα – Μωραϊτης): Τσέτα, Ναυροζίδου 7(1), Σταμούλη, Πατέρα 11(1), Κουτσούκου, Κοιλαρίδη 2, Βιντσιλαίου 8, Ζακυνθινού, Κωνσταντινίδου, Γιαννακοπούλου 7(1), Χιώτη 22, Κανέλλου 2.

Πελασγός – ΟΑ Χανίων 36-53
Διαιτητές: Χαϊνά – Καραμπιτσάκος
Δεκάλεπτα: 13-13, 25-25, 30-35, 36-53
ΠΕΛΑΣΓΟΣ (Τσατσούλης – Μανιάτη): Γεωργοπούλου, Χρανιώτη 2, Τζανετοπούλου, Θάνου 6, Αγγελοπούλου, Λύκου, Ντάρλα 9(3), Τσιντώνη 2, Φωτεινάκη 14, Δούκουρη, Μιχολιά, Καντέλη 3.
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Μανουσάκης): Δερμιτζάκη, Παπαμαρκάκη 5(1), Σκουμπάκη 1, Κουφογιάννη 11(2), Ψυχογιού 14(1), Βασιλογιαννάκη, Δασκουλίδου 12(2), Φωτιάδη 1, Δεληγιάννη 9.

ΟΚΑ Αρκάδι Ρεθ. – Παναθηναϊκός 45-72
Διαιτητές: Γρίβα-Τούσης
Διαιτητές: 6-23, 16-41, 30-49, 45-72
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Κουλούρη 11 (1), Σταυριανουδάκη, Γιαλαμά 13 (1), Ουρανού, Κουλούρη 3, Καλαϊτζιδάκη 2, Κάζα 2, Φοβάκη, Σταυριανάκη, Φραγγελάκη, Καούκη 14 (2).
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καντζιλιέρης): Κάσδαγλη , Μούλη 16, Ακρίβου 2,  Κοίλια ν.  3 (1), Καλαμπάκου 19 (4), Ευαγγελάτου  2, Αρβανίτη 3,  Σλούκα 9 (3), Μούτσα 6, Σιγάλα 4, Εζέτζα 8, Τριανταφύλλου.

Φάρος Κερατσινίου-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 68-72

Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ.-Αναστασόπουλος Β.
Δεκάλεπτα: 15-19, 35-37, 50-54, 68-72
Φάρος Κερατσινίου (Πρασσά): Ταντουρόφσκα 12(2), Κοντραφούρη 15, Ισκιόγλου 11, Καρακασίδου 20, Χόντο 7(1), Κουτσοδήμου 3(1), Γραμματικού.
Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Νανάκος – Νικολαϊδου): Γκέργκι 21, Βιντσιλαίου 13, Τσιχλάκη 2, Μποσγανά 20(1), Κίτσιου 2, Πανταζή 5, Γασπαράρου 6, Αναστασοπούλου 3, Γρηγοροπούλου, Καραπατάκη, Τζανέτου, Τσούχλη.

Αμύντας-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 52-58

Διαιτητές: Αυγερινός – Κούλης

Δεκάλεπτα: 22-15, 35-32, 43-41, 52-58

Αμύντας (Δρακάκη – Λιάκου): Γιγουρτάκη 6(2), Τριμέρη 15(3), Μαργώνη 4, Καλλιώρα 4, Τζέμη 2, Τσαγκαράκη 5, Σιδηροπούλου, Κάραλη, Καραντζαλου, Αθανασούλια, Ντλανου 6, Κόρμπου 10.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Βερροιόπουλος – Φατούρος): Καραβέλη 8, Σατρατζέμη 7(2), Κυρίου 6, Βαμβακά 24(1), Ντότσι, Ζουρνή 13(1), Κεσσέ, Βυζεντίνη, Κουρούβανη, Λέρη, Μπαλαμπάνη, Χόνι.

 Αγ. Παρασκευή-Τερψιθέα 58-54

Διαιτητές: Μαρτινάκος-Νικολοπούλου

Δεκάλεπτα: 20-20,13-10, 13-10,12-14

Αγία Παρασκευή (Αναγνωστόπουλος –Στρατάκος): Κλείτσα 4, Γκάνια, Γρίσπου 7(1), Τσέρου 14, Ακρίβου 6(2), Πετυχάκη 10, Αμίτση, Ανωγειαννακη 17.
Τερψιθέα (Βασιλάκος): Κορδάλη, Οικονομάκη Κ. 17., Καναβάρου Αθ. 2, Καβακίδου 2, Λαμπράκη Δ. 5, Φλώκα, Λαμπράκη Μ. 4, Γαλιατσάκου 8(1), Οικονομάκη Ζ. 8, Μυλωνάκη 8(2).

 

Η επόμενη αγωνιστική (14η, 17/2)

ΟΑ Χανίων-Αρκάδι Ρεθύμνου
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Πελασγός
Μελίσσια-Αμύντας
Τερψιθέα Γλυφάδας-ΓΣ Ηλιούπολης
Φάρος Κερατσινίου-Αγία Παρασκευή
Παναθηναϊκός -Κρόνος Αγ. Δημητρίου

2ος Όμιλος:

Αστέρας Ιπποδρομίου-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 59-69
Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΕ Πυλαίας 56-66
Τιτάνες Δράμας-Ολυμπιακός Βόλου 65-50
Παναθλητικός-ΠΑΣ Γιάννινα 55-47
Πανσερραϊκός-Ολύμπια Λάρισας 49-38
Πιερικός Αρχέλαος-Άρης 54-50 (παρ.)

Τιτάνες Δράμας – Ολυμπιακός Βόλου 65-50
Διαιτητές: Κωνσταντινέλης-Μπαξεβανόπουλος
Δεκάλεπτα: 25-20, 38-28, 41-39, 65-50
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καγιάογλου):Τερτλίδου 3(1), Μαραγκού 6, Καργιώτου 10, Σαμολαδά 13(1), Ντελή 2, Παλάβα 5, Μαμαλίγκατζη 16(4), Καρατζά, Βαρσάμη 10, Κοσκερίδου.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Δερβός):Τζανετοπούλου, Κανελλοπούλου 8(1), Λιόλιου 2, Τεβετζίδου 8, Παρασχάκη 5(1), Αρτεμισίου 19(1), Σπυριδοπούλου 3, Ντόβα 5(1).

Αστέρας Ιππ. – Αναγέννηση Ν.Ρυσιου 59-69
Διαιτητές: Κολοκυθάς-Πλατέλλα
Δεκάλεπτα:18-28, 27-44, 40-54,59-69
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠ. (Παλαμουτίδου-Ιωαννίδης): Καζαντζή Β.12 (2), Καζαντζή Σπ. 8, Νάκη, Καζαντζή Στ. 5, Μπαλλά 8, Βασιλειάδου 15 (1), Αναγνώστου, Παπαδόπουλου 11, Νταουντάκη.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη-Καμπίτση): Εμμανουηλίδου 2, Κωστανάκη 6(1), Τσαλή 2, Κουλακιώτη 2, Καλομιτσίνη 13(3), Τζίκου 7, Παπαδάκη, Τζιότζιου 15, Τσελεμπή, Νάστου 22(3).

Απόλλων Καλαμαριάς – ΑΕ Πυλαίας 56-66
Δεκάλεπτα: 20-18, 31-32, 45-55, 56-66
Διαιτητές: Τσαρδούλιας-Παπαδόπουλου Κ.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Κυρκούσης-Καρακασίδου): Οικονόμου 2, Σιφναίου, Καραβέλη 3(1), Ιγγλέζου 5(1), Παλάνη 3(1), Κουλουμπή 4, Γιαννουσίου 3, Γκλεζάκη 4, Γκομπετζισβίλι 10, Τράντα 19 (3), Καϊμακτσή 3.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Σταμπή 17(1), Αρσένογλου , Κατσαμούρη 12, Τσαμπούρη, Καραμπατζάκη 17, Φλώρου 9, Τσιανάκα Ευγ, Τσιανάκα Αικ., Παπαρδέλα 11.

Πιερικός Αρχέλαος – Αρης 54-50 (παρ.)
Διαιτητές: Γιατρόπουλος – Μπούγλος
Δεκάλεπτα: 17-11, 28-18, 35-30, 44-44 (κ.α.), 54-50 (παρ.)
ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου): Τελίδου 21(1), Χρυσοστομίδου 2, Ζουγκουρίζου 4,Ντριστέλα 11, Κιολέογλου, Λάππα 2, Μπαγκλαρίδου 4, Μπουμπουλέντρα 2, Καρατάσιου 3(1), Γκρίτζαλη 2, Μαντή 3(1).
ΑΡΗΣ (Συρόπουλος): Γκρίτζαλη 2, Γράψα 17(1), Λάλου 10, Τζιάμπαζη 3(1), Παπαιωάννου, Βεντούρα 6, Σακουλάκη, Βατσιτσίδου 12, Ευσταθίου.

Πανσερραϊκός-Ολύμπια Λάρισας 49-38
Διαιτητές: Κομνηνόπουλος – Παπαδόπουλος
Δεκάλεπτα: 14-9, 20-17, 37-27, 49-38
Πανσερραϊκός (Τσάντα): Χωλοπούλου 7, Χύσα 2, Τσάντα 3 (1), Μπακιρτζίδου 9, Κουτούση 17, Πιτσιάβα 2, Γκανάτσιου, Μίχου 5, Θανοπούλου 4.
Ολύμπια Λάρισας (Πάρης): Μιχαηλίδου 4, Μοδέα 8, Σουλιώτη 7, Σολωμού 8, Κουτσουνούρη 7 (1), Πατούνη 4, Μαργαρίτη.

Η βαθμολογία

1. Παναθλητικός 26
2. ΑΕ Πυλαίας 24
3. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 23
4. ΠΑΣ Γιάννινα 22
5. Αρης 20
6. Απόλλων Καλαμαριάς 20
7. Αστέρας Ιππ. 19
8. Πανσερραϊκός 18
9. Πιερικός Αρχέλαος 17
10. Ολύμπια Λάρισας 16
11.Τιτάνες Δράμας 16
12. Ολυμπιακός Βόλου 13

 

Η επόμενη αγωνιστική (14η, 17/2)

ΑΕ Πυλαίας-Τιτάνες Δράμας
Ολύμπια Λάρισας-Απόλλων Καλαμαριάς
ΠΑΣ Γιάννινα-Πανσερραϊκός
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Παναθλητικός
Πιερικός Αρχέλαος-Αστέρας Ιππ. Μαντουλίδης
Ολυμπιακός Βόλου-Αρης

Περισσότερα σε λίγο...

ΣΧΟΛΙΑ

Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο