Avance header ad

Α2 Γυναικών: Συνέτριψε τον Ολυμπιακό Βόλου ο ΠΑΣ Γιάννινα, πρώτη ήττα για τον Παναθηναϊκό

Μία πολύ εύκολη νίκη πήρε ο ΠΑΣ Γιάννενα απέναντι στον Ολυμπιακό Βόλου εντός έδρας, ενώ ο Παναθηναϊκός γνώρισε την πρώτη του ήττα από τα Μελίσσια εκτός έδρας.
Α2 Γυναικών: Συνέτριψε τον Ολυμπιακό Βόλου ο ΠΑΣ Γιάννινα, πρώτη ήττα για τον Παναθηναϊκό

1ος Όμιλος

Τα φύλλα αγώνα:

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 57-61
Διαιτητές: Κιουλαφάς, Μπιστιντζάνος
Δεκάλεπτα: 10-15, 22-27, 39-47, 57-61
Ηλιούπολη (Γερεουδάκης, Φέξης): Δασκαλοπούλου 18 (4), Τζουγκράκη 9 (1), Γούλα Π., Λιγνού, Νεαρχάκου 2, Αλεξία, Δανδουλάκη 4, Στεφάνου 9, Παπαδοπούλου 6, Οικονομίδου 9, Αλεξανδρίδη, Κορρέ.
Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Νανάκος, Νικολαϊδου): Μποσγάνά 2, Βλάνη 9 (2), Κίτσιου 18, Ρούτση, Βιντσιλαίου 6, Τσιχλάκη 5 (1), Πανταζή 4, Γκέργκι 4, Γασπαράτου 9 (1), Τζανέτου, Αναστασοπούλου 4.

ΤΕΡΨΙΘΕΑ-ΑΡΚΑΔΙ 58-49
Διαιτητές: Μαρινάκης, Τσακιράκη
Δεκάλεπτα: 10-10, 26-18, 40-37, 58-49
Τερψιθέα (Βασιλάκος): :Οικονομάκη Κλ. 7, Καναβάρου 5, Καβακίδου, Λαμπράκη Δ. 11, Φλώκα 17 (5), Καπινιάρη 2, Γαλιατσάτου 4, Μυλωνάκη 12 (1).
Αρκάδι (Πλευράκης): Κουλούρη Μ. 2, Κανδεράκη, Γιαλαμά 7, Κουλούρη Στ. 8(2), Σταυριανάκη, Λελεδάκη, Φοβάκη, Θεοδοσουλάκη 4, Καούκη 24 (2), Ζουμπεράκη 4.

ΦΑΡΟΣ-ΠΕΛΑΣΓΟΣ 72-47
Διαιτητές: Καρανικόλα Α., Τσίγκου
Δεκάλεπτα: 15-10, 34-23, 56-37, 72-47
Φάρος (Πρασσά): Γραμματικού 6, Καρακασίδου 20 (2), Χόντο 9 (1), Ταντουρόφσκα 6, Παπαϊωάννου 2, Κοντραφούρη 17 (1), Ισκίογλου 7, Κουτσοδήμου 5.
Πελασγός (Τσατσούλης): Μανιάτα 2, Χρανιώτη, Τσουκαλά 25 (2), Θάνου 2, Αγγελοπούλου 2, Ντάρλα 6, Τσιντώνη, Φωτεινάκη 10, Δουκούρη, Μιχολιά, Καντέλη.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 50-48
Διαιτητές: Τεφτίκης, Νικολοπούλου
Δεκάλεπτα: 12-10, 20-24, 46-34, 50-48
Μελίσσια (Μάλαμα): Τσέτα, Ναβροζίδου 8 (1), Σταμούλη, Δούρου, Κοιλιαρίδη 12 (1), Βιντσιλαίου 3, Ζακυνθινού, Κωνσταντινίδου, Γιαννακοπούλου 4 (1), Χιώτη 6, Κανέλλου 11 , Πατέρα 6 (2).
Παναθηναϊκός (Καντζιλιέρης): Ακρίβου, Μούλη 9, Κοίλια Π. 4, Κοίλια Ν., Καλαμπάκου 6, Ευαγγελάτου, Αρβανίτη, Σλούκα 8, Μούτσα, Σιγάλα 2, Εζέτζα 19.

ΕΦΑΟΖ-ΧΑΝΙΑ 68-40
Διαιτητές: Ροδίτης, Κοντογιαννόπουλος
Δεκάλεπτα: 20-4, 41-13, 50-26, 68-40
ΕΦΑΟΖ (Βερροιόπουλος, Φατούρος): Καραβέλη 15 (1), Σατρατζέμη 1, Κυρίου, Βαμβακά 12, Λιναρά 14 (4), Ζουρνή 16, Κεσσέ 5, Βυζεντίνη, Κουρούβανη, Λέρη 3 (1), Ντότσι, Χόνι 2.
Χανιά (Μανουσάκης): Γαλανάκη, Δερμιτζάκη, Παπαμαρκάκη 3 (1), Δρικάκη, Κουφογιάννη 11, Ψυχογιού 5 (1), Παπαλάκη, Δασκουλίδου 6, Φωτιάδη 1, Δεληγιάννη 14.

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ-ΑΜΥΝΤΑΣ 57-42
Διαιτητές: Κοτσώνης, Κηπώσης
Δεκάλεπτα: 15-6, 4-14, 19-10, 19-12
Αγ. Παρασκευή (Αναγνωστόπουλος, Στρατάκος): Γκαγκανάτσιου, Κλείτσα 4, Γκάνια 3 (1), Κοντογιάννη, Γρίσπου 16 (2), Τσέρου 10 (1), Παπαντώνη, Ακρίβου 6, Πετυχάκη, Αμίτση, Κούκη 12, Ανωγειαννάκη 6.
Αμύντας (Δρακάκη, Λιάκου): Γιγουρτάκη 7 (1), Τριμέρη 8 (1), Μαργώνη 4, Καλιώρα 6, Τζέμη 11, Τσαγκαράκη, Σιδηροπούλου, Κάραλη, Καραντζαλου, Αθανασούλια, Ντάνου 2, Κόρμπου 4.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής του 1ου Ομίλου:

Κυριακή 2/12
Ηλιούπολη-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 57-61
Τερψιθέα-Αρκάδι 58-49
Φάρος-Πελασγός 72-47
Μελίσσια-Παναθηναϊκός 50-48
ΕΦΑΟΖ-Χανιά 68-40
Αγ. Παρασκευή-Αμύντας 57-42

Αναλυτικά η βαθμολογία:

1. Αγ. Παρασκευή 11
2. ΕΦΑΟΖ 11
3. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 11
4. Μελίσσια 10
5. Φάρος 10
6. Παναθηναϊκός 9
7. Ηλιούπολη 8
8. Χανιά 7
9. Αμύντας 7
10. Τερψιθέα 7
11. Πελασγός 7
12. Αρκάδι 7

*Παναθηναϊκός και ΟΑ Χανίων έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη (7η) αγωνιστική του 1ου Ομίλου (9/12):

Κυριακή 9/12
Αρκάδι-Φάρος 13:00
Πελασγός-Αγ. Παρασκευή 13:00
Χανιά-Μελίσσια 13:00
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΕΦΑΟΖ 13:15
Παναθηναϊκός-Τερψιθέα 14:30
Αμύντας-Ηλιούπολη 18:00

2ος Όμιλος

Τα φύλλα αγώνα:

ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 65-39
Διαιτητές: Μπούγλος Ι., Αγαγιώτου
Δεκάλεπτα: 20-8, 35-18, 53-33, 65-39
Αστέρας Ιπποδρομίου (Παλαμουτίδου, Ιωαννίδης): Καζαντζή Β. 11 (1), Φόρογλου, Καζαντζή Σπ. 2, Νάκη 3 (1), Καζαντζή Στ. 2, Γαβρίλη 4, Μπαλλά 7, Βασιλειάδου 9, Αναγνώστου 2, Ζαμπουρίδου 2, Παπαδοπούλου 21, Νταουντάκη 2.
Πανσερραϊκός (Τσάντα): Χωλοπούλου 5, Χύσα 6, Τσάντα, Πελτέκη 13 (1), Γκανάτσιου 7, Μίχου 2, Θανοπούλου 6 (1), Δαμιανάκου.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 95-24
Διαιτητές: Τοπαλίδης, Παπαδόπουλος
Δεκάλεπτα: 39-2, 60-9, 72-16, 95-24
ΠΑΣ Γιάννινα (Σιαμέτης): Ντόκου 2, Βρασταμινού, Σαρηγιαννίδου 14 (1), Πάφου 5, Πανούτσου 5, Βλαχοπούλου 2, Ξανθοπούλου 6 , Πανούτσου 12, Διαμαντοπούλου 11, Βάθη 19 (1), Ντάλλα 14 (2), Μπουκουβάλα 2, Μετσίδου 3
Ολυμπιακός Βόλου (Δέρβος): Κώττη 2, Τζανετοπούλου 2, Κανελλοπούλου , Παρασχάκη 10 (1), Σιουμουρέκη , Μπουγιούρη 3, Γκρίνια, Ντόβα 7

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ-ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ 63-49
Διαιτητές: Γκέκας, Γιατρόπουλος
Δεκάλεπτα: 10-5, 29-24, 43-33, 63-49
Αναγγένηση Ν. Ρυσίου (Μύρβαλη, Καμπίτση): Εμμανουηλίδου, Κωστανάκη 21 (1), Τσαλή, Κουλακιώτη 2, Καλομιτσίνη 12, Κανέλλογλου 2, Τζίκου 2, Παπαδάκη 4, Τζιότζιου 13, Τσελεμπή, Νάστου 7.
Τιτάνες Δράμας (Καγιόγλου): Τερτλίδου 1, Μαραγκού 9 (1), Καριώτη 1, Σαμολαδά 24 (4), Ντελή 4, Παλάβα 4, Καρατζά 6, Βαρσάμη, Κολοκυθά.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 39-67
Διαιτητές: Γιαννούλης, Τσάλας
Δεκάλεπτα: 12-11, 23-34, 30-54, 39-67
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Καραλή, Τελίδου 5, Χρυσοστομίδου 13 (2), Κιολέογλου 2, Ευσταθίου, Λάππα, Μπαγκλαρίδου 6, Μπουμπουλέντρα, Καρατάσιου 13 (1), Μάντη, Παντζιάλα, Γκρίτζαλη.
Απόλλων Καλαμαριάς (Ατακτίδης): Οικονόμου 3, Σιφναίου 12 (1), Καραβέλη 11 (2), Παλάνη 2, Κουλουμπή 10, Γιαννούσιου 5, Τράντα 3, Διαμαντίδου, Καϊμακτσή 2, Γκλεζάκη 8, Δέλλιου, Γκομπετζισβίλι 11.

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ-ΆΡΗΣ 68-61
Διαιτητές: Αναστασιάδης Β., Λαίδης
Δεκάλεπτα: 18-15, 37-34, 51-47, 68-61
Παναθλητικός (Διαβολεμένου, Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 22, Αντωνιάδου 17 (2), Κιλαζίδου 4, Αθανασιάδου, Γιαννοπούλου 14, Γράψα 2, Μυγδαλιά 3, Θωμά 4, Βαντσιούρη 2.
Άρης (Συρόπουλος): Γκρίτζαλη 4, Γράψα 14 (2), Λάλου 3, Τζιαμπάζη 10 (2), Μαργαρίτη 5, Παπαϊωάννου, Βεντούρα 9, Σακουλάκη 5 (1), Βατσιτσίδου 11 (1).

Αναλυτικά το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου: 

Σάββατο 1/11
Ολύμπια Λάρισας-Πυλαία 48-65

Κυριακή 2/11
Αστέρας Ιπποδρομίου-Πανσερραϊκός 65-39
ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός Βόλου 95-24
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Τιτάνες Δράμας 63-49
Πιερικός Αρχέλαος-Απόλλων Καλαμαριάς 39-67
Παναθλητικός-Άρης 68-61

Αναλυτικά η βαθμολογία:

1. Πυλαία 12
2. ΠΑΣ Γιάννινα  11
3. Παναθλητικός 10
4. Άρης 10
5. Απόλλων Καλαμαριάς 10
6. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 10
7. Ολύμπια Λάρισας 9
8. Αστέρας Ιπποδρομίου 8
9. Πανσερραϊκός 7
10. Τιτάνες Δράμας 7
11. Ολυμπιακός Βόλου 6
12. Πιερικός Αρχέλαος 5

*Πιερικός Αρχέλαος και Παναθλητικός έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη (7η) αγωνιστική του 2ου Ομίλου (9/12):

Κυριακή 9/12
Τιτάνες Δράμας-Πιερικός Αρχέλαος 12:00
Απόλλων Καλαμαριάς-Αστέρας Ιπποδρομίου 12:00
Άρης-Ολύμπια Λάρισας 12:00
Ολυμπιακός Βόλου-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 12:00
Πανσερραϊκός-Παναθλητικός 13:00
Πυλαία-ΠΑΣ Γιάννινα 13:30

ΣΧΟΛΙΑ

Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο