Βασιλόπουλος: «Ήταν τραγική η εικόνα μας»

Ο παίκτης του Περιστερίου, Παναγιώτης Βασιλόπουλος, δεν κρύφτηκε πίσω από το δάχτυλό του μετά την ήττα από τον Ηφαιστο

Ο Παναγιώτης Βασιλόπουλος δεν θέλησε να «καλύψει» την κακή εικόνα του Περιστερίου στην ήττα από τον Ηφαιστο. Η ομάδα της «Δυτικής Όχθης» παρουσίασε το κακό της πρόσωπο και έτσι έχασε στο κλειστό «Νίκος Σαμαράς» από την ομάδα της Λήμνου με 77-71 και η σειρά πήγε πλέον στο 1-1.

Ο παίκτης του Περιστερίου, ο πολύπειρος, Παναγιώτης Βασιλόπουλος δεν κρύφτηκε πίσω από το δάχτυλό του μετά το τέλος του αγώνα και δεν θέλησε να… χρυσώσει το χάπι για την εικόνα της ομάδας στο δεύτερο παιχνίδι της σειράς με τον Ηφαιστο.

Ο έμπειρος παίκτης μίλησε για την εμφάνιση της ομάδας στην κάμερα της ΕΡΤ και ξεκαθάρισε ότι η εικόνα του Περιστερίου ήταν τραγική και στα 40 λεπτά του αγώνα με αποτέλεσμα ο Ηφαιστος να έχει μια διαφορά και οι φιλοξενούμενοι να τρέχουν να την καλύψουν.

Αναλυτικά ο διεθνής φόργουορντ του Περιστερίου είπε στην κάμερα της ΕΡΤ για την εμφάνιση της ομάδας απέναντι στον Ηφαιστο:

«Δώσαμε την ευκαιρία στον Ήφαιστο να βρει ρυθμό από την αρχή. Τρέχαμε μετά σε όλη τη διάρκεια για να καλύψουμε την διαφορά. Ήταν τραγική η εικόνα μας για 40 λεπτά. Στην έδρα μας θα παρουσιαστούμε καλύτεροι. Κάθε ματς είναι διαφορετικό. Πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι στο επόμενο».