LUAVI header ad

Β' ΕΣΚΑΝΑ:«Έσπασε» το αήττητο του Ερμή η Προοδευτική

Σπουδαία νίκη για την Προοδευτική κόντρα στον αήττητο μέχρι χθες Ερμή Αργυρούπολης. Δείτε τα αποτελέσματα της έκτης αγωνιστικής στην Β' ΕΣΚΑΝΑ, την βαθμολογία και το πρόγραμμα της έβδομης αγωνιστικής.
Β' ΕΣΚΑΝΑ:«Έσπασε» το αήττητο του Ερμή η Προοδευτική

Τα αποτελέσματα της έκτης αγωνιστικής στην Β' ΕΣΚΑΝΑ Ανδρών:

ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ-ΑΟΝΑ 54-70
ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ/ΜΕΓΑΡΩΝ-ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 72-54
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ-ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 66-58
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ-ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 73-85
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ 71-69
ΓΛΥΦΑΔΑ-ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 67-73
ΑΕ ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ/ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ-ΤΕΡΨΙΘΕΑ 67-65

ΠEIPAIKOΣ-AONA 54-70
Διαιτητές: Ασλανίδης , Καλαρέμας , Νάκος
Δεκάλεπτα: 19-23, 29-45, 45-61, 54-70
ΠEIPAIKOΣ(Ποτόσογλου Μ., Ποτόσογλου Ν.): Φωτεινάκης 13(2), Ποπόνας , Γαβρίλης -Κοζεβέρος 2, Λάσκαρης , , Mπεζαντάκος 17, Τσαούρδας , Γεωργίου , Γαλετάκης 20(3) , Tαπάσκος , Γαβρίλης 2, Στρατής
AONA(Πέρρος , Παπαδημητρίου ): Pαζής 2, Μπριασούλης 24(5), Πηλιούνης 5(1), Aγγλόπουλος 7(1) Λουπάσης , Kοτζαγεωργίου 4, Bαρδαβάς 9, Kουτσολιάκος 6(1), Ψάλτου , Zαντιώτης 4, Λούγαρης 9

ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ-ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 72-54
Διαιτητές: Πηλοίδης Αν, Πηλοίδης Φ. , Τζιμινίδης
Δεκάλεπτα: 22-14, 51-31, 61-44, 72-54
ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ (Μαρίνος, Καρανίκας): Μουστάκας 3(1), Ρόκας 11(2), Σαμλί , Ασημόπουλος , Μπαλάφας 11(1), Γρηγοράκος 21 (4), Μοδάκης 7(2) Καρράς 6, Σαμαράς, Λιούλης 11(1), Ποντικίδης Μ. 2, Ποντικίδης Π.
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜ. (Παπαδόπουλος, Μαγγιώρος): Δούκας 2, Μπουτόπουλος, Βελισσαράκος, Λαδάς, Κοροπούλης 3(1), Πλατσικούδης 8(1), Τόμπρος, Καρατζόγλου 2, Χαραλαμπίδης 18(3), Γραμματικός 6, Σπυρίδωνος 7, Τσικούρας 8(1)

EA ΝΙΚΑΙΑΣ-ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΕΥΣΙΣ 71-69(με καλάθι του Καπατσούλια στα 5΄΄)
Διαιτητές: Κιουλάφας, Σίμα , Αυγούστογλου
Δεκάλεπτα: 24-26, 37-46, 48-54, 71-69
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Μανιάτης, Καλυβιανάκης): Λουλούδης 2, Παυλίδης, Πέττας 6 (1), Ντώνη 13 (3), Ιωαννίδης 8, Αβανίδης 4, Καρασούλας 16, Μανάλογλου, Καπατσούλιας 14 (2), Κάβουρας 2, Τσουκαλάς 6, Τζορτζοριάν.
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΕΥΣΙΣ (Μαυρογιάννης, Παπαδημητρίου): Χεργκελετζής 10, Βαμβακίδης 15 (4), Καραΐσκος 6 (1), Μαρούγκας, Κοντούλης 10, Αβραμίδης Δ. 15, Ντομάλης, Παπαδημητρίου, Μιχαλούτσος, Αχείμαστος 12 (1), Λιάσκος 1.

ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ-ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. 67-73
Διαιτητές: Κονταράτος , Μπιτέρνας , Μέλης
Δεκάλεπτα: 16-18, 29-32, 47-50, 67-73
ΓΛYΦAΔA (Kαψιμάλης , Τάγκαλος ): Mυλωνάκης 17, Xάλαρης 1, Bουρδέλης 14(1), Mυλωνάς 2, Mαραγκόπουλος 18(1), Xαριωνίδης 4, Σερελέας Mαυροειδάκος , Xαλκιάς 2, Πεταλάς, Στεργίου 9(3), Λαζάρεβιτς K.
ΦOINIKAΣ ΠEIPAIA (Πουτουλίδης, Μονδερά ): Κύριος 8, Mπιτζής Δ 5(1), Xαϊδάς Kατσαγάνης 4, Δεβεζόγλου 17(2), Δημητρακούλης 4, Kόγκας 17(2), Λάτσης 5(1), Πολύχρονος , Παπαγεωργίου 3(1), Xαριάτης 2, Λέσι 8

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ-ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ. 66-58
Διαιτητές: Γερουλάνος, Γεωργόπουλος, Ιωάννου
Δεκάλεπτα: 11-20, 30-37, 48-49, 66-58
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Κλιγκόπουλος, Γεωργάκης): Χρήστου 3(1), Μπουλαντζάς 6, Μπακάλης 10 (2), Κοθράς 4, Συρίγος 25 (2), Γιαννακοπουλος 16(2), Παπαμαρκος, Χατζόβουλος 2, Πουλημενέας
ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ. (Καλατζής – Βουρλιάς): Δελλής 11(2), Ζέρβας , Νικολάκης 12(3), Μωυσίδης 10(2), Μούστα 1, Παπαδάκης 9, Αλεξανδράκης 6(1),Μαρκόπουλος 4, Κοντίνος 5(1), Καλαντζής

ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ-ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 67-65 (Ο Κώστας Στεργίου με 2/2 βολές στα 12΄΄)
Διαιτητές: Παπαφωτίου , Αυγερινός , Πέππας Γ.
Δεκάλεπτα: 25-17, 42-32, 55-51, 67-65
ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ (Νικολάιδης , Τσιρονιάν): Καρασούλος , Χιωτίνης , Στεργίου 18(1) , Τομαρόπουλος , Καραϊσκάκης 2, Μουσέτης 3(1) , Μουζακιώτης 7(2) , Παππάς 12, Κατσικάκης 3(1) , Κολοκούρης 5(1) , Χαλκίτης , Λεκατσάς 17(1)

ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Βλουτής, Παππάς): Σκουμής 11, Αποστολάκης 10, Κουτρόπουλος 3(1) , Φλέγκας 12(2) , Αλεξανδρόπουλος 9(2) , Τσαγγαράκης 3, Αγραπίδης 10(2) , Παναγόπουλος 2, Κέκης 2, Πετρόπουλος , Συμεωνίδης 3

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ-ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. 73-85
Διαιτητές: Χρόνης, Μαίμου , Μπερέτσος
Δεκάλεπτα: 15-26,42-51 , 73-85
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης, Τιτάκης): Παζαράς 2, Πρινέας 2, Τριανταφύλλου 14 , Γιαννακής 3, Μπέλος 4, Παγίδας 6, Μαυροειδάκος 4, Γιανδήμας 23, Σταθάκος , Μουστάκος Ε. 4, Κατράνης 8 , Μουστάκος Ι. 4

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ.(Τσίμπας, Κουκιάς):Χριστοδουλόπουλος 27(5), Στεφανής 17(4), Στουραίτης 5(1) Αντιπάτης 9 Τσεμπελής 3(1), Τόμπρος , Σαμουρέλης Κωνσταντόπουλος 17 , Μπούζας 4, Παπαδάκης 2

Η Βαθμολογία:

1. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΦΜΣ 5-1
2. ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ 5-1
3. ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΓΑΣ 5-1
4. ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ 4-2
5. ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ 4-2
6. ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΑΕ 4-2
7. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 4-2
8. ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ 3-3
9. ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ 2-4
10. ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 2-4
11. ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 2-4
12. ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ 2-4
13. ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 0-6
14. ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ 0-6

Η επόμενη αγωνιστική (7η, 14/11):

20:00 ΝΕΟ ΚΛ ΑΡΓΥΡ ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ-ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
21:30 ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΓΑΣ-ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ
21:30 1ο ΚΛ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ-ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ
20:00 ΚΛ ΠΑΝ ΣΑΛΠΕΑΣ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΦΜΣ-ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΑΕ
21:30 ΚΛ. ΔΗΜ. ΓΛΥΦ. ΟΔ. ΠΑΠ. ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ-ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ
19:45 ΚΛ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ
21:30 ΝΕΟ ΚΛ ΑΡΓΥΡ ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ

Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο