Β' ΕΣΚΑΝΑ: Δια πυρός και σιδήρου τα Ταταύλα, νίκες για Πόλις και Ηλεκτρούπολη

Συνεχίζουν το σερί τους τα Ταταύλα, τα οποία επικράτησαν με 73-76 της Δάφνης Αγ. Δημητρίου, την ώρα που ο Πόλις και η Ηλεκτρούπολη επικρατούσαν του Πήγασου και του Φοίνικα εκτός έδρας αντίστοιχα.
Β' ΕΣΚΑΝΑ: Δια πυρός και σιδήρου τα Ταταύλα, νίκες για Πόλις και Ηλεκτρούπολη

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής:

Πήγασος Κορυδαλλού - Ηλεκτρούπολη 69-79
ΕΣ Ελληνικού - Προοδευτική 61-58
Φιλία Περάματος - Λέων Μόσχάτου 71-50
ΑΛΦ Αλίμου - Ενωση Νέας Περάμου 76-73
Παννεαπολικός - ΕΑ Νίκαιας 68-67
Φοίνικας Αγ.Σοφιάς - Πόλις Καλλιθέας 56-80
Δάφνη Αγ.Δημητρίου - Ταταύλα 73-76

Τα φύλλα αγώνα:

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. -ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 69-79
Διαιτητές Γαρίνη Πέππας Γ
Δεκάλεπτα : 24-15, 38-38, 47-62, 69-79
ΠΗΓΑΣΟΣ (Τσίμπας Κουκιάς) Τσεμπελής 5(1), Αντιπάτης 11(12), Στπουραιτης 3(1) , Πεταλάς 18(3), Μπακάλης 6, Βήχος 1, Στεφανής 15(1) , Κωνσταντόπουλος 7, Μπούζας, Αντωνόπουλος 3(1)
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ (:Παπασπυριδάκος , Καρατράντος) Φειδάς , Παπαδημητρίου 3(1) , Γεωργούτλης 18(1) , Τσεπαπαδάκης 14, Καμπούρης 17, Κώνστας 4(1) , Καμαράκης , Παλόκα 3(1) , Πηλιούνης 20, Κυριακόπουλος , Κουζήνογλου

ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ - ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ. 71-50
Διαιτητές : Χρόνης, Κοκκόσης
Δεκάλεπτα : 24-12, 44-23, 64-40, 71-50
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ (Παπαδόπουλος , Μαγγιώρος): Λαδάς, Δασκαλούδης 13, Βελισσαράκος 6, Χαραλαμπίδης 20(1), Κοροπούλης 2, Τόμπρος 6, Ίσσαρης , Καρτζόγλου 3, Τσίκουρας 6(1) , Δέδες , Σπυρίδωνος 14
ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ. (Ιμπραημάκης, Μαντζώρος): Δαουτάκος 12(2), Μαντζώρος 7, Βαλυράκης , Μαυράκης 2, Ντάσκας 2, Γκούμας 23(4), Παπανικολάου 1, Βάσσης 3(1)

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ –ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 68-67
Διαιτητές : Κηπώσης , Γεωργόπουλος
Δεκάλεπτα : 17-18, 29-35, 47-53, 68-67
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης , Τιτάκης) : Ντόσκορης 11, Αγγελόπουλος 5(1), Τριανταφύλλου 9(3) , Γιαννακής 13(3) , Κοτρότσος, Πρινέας 11(2), Μαυροειδάκος 7, Παγίδας 3, Σταθάκος , Κούτσος 9(1) , Κατράνης, Μπένος
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Μανιάτης , Καλυβιανάκης) Κογιώνης 8, Ντώνη 14(2) , Αβανίδης 8, Βαρλάς 6, Σκοπελίτης 11, Ιωαννίδης 20(2) , Μενεξής , Ρεπάνης , Τσουκαλάς , Γιανδήμας

ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ -ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 61-58
Διαιτητές : Κιουλάφας, Πρισιμιτζάης
Δεκάλεπτα : 07-21, 22-34, 41-49, 61-58
ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ (Νικολαίδης , Καράλης): Καρασούλος , Μαγγωνάκης 16(2) , Νικολάκης 4, Δεμέναγας 9(1) , Λεκατσάς 2, Ζέρβας , Καράλης 9(1) , Παππάς 8, Στάγκος 2, Μουσέτης , Μπολουδάκης 8(2) , Σπύρου 3(1)
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Κλιγκόπουλος, Γεωργάκης) Κονιδάρης 12(2) , Ντάβος 11(1), Τζίτζης 2, Βαρβατάκος 10, Κοθράς 5, Τζοβάρας 3(1), Καρατζής , Συρίγος 8, Χαριάτης 2, Γιαννακόπουλος 5

ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ -ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓ. 76-73
Διαιτητές: Παπαφωτίου, Καρύκας
Δεκάλεπτα : 16-16, 35-32, 58-55, 76-73
ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ (Τριανταφύλλου) Τσολάκος Ελ. 4, Μαλτίδης 8, Τσολάκος Κ. 5, Κουλούσης 20, Ζηνέλης 6 , Δημητρουλόπουλος 6, Τριανταφύλλου 5 , Σκαλούμπακας 6, Φραγγούλης 4, Κορωνάκος 12
ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓ. (Αράπης , Βαννού) Σαμλί , Τηγάνης 8(2) , Καραϊσκος 3, Τσέλιος 3, Παπουλίδης 21, Μοδάκης 11(3) , Καρράς 13, Τσελέκος 9, Καρατζίογλου , Δρακωτός 5(1)

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦ. - ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 56-80
Διαιτητές : Καραβίτης , Τζιμινίδης
Δεκάλεπτα : 13-26 35-45, 43-59, 56-80
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦ (Ακτσόγλου) Σιδέρης, Στιβακτάκης 6(2) , Ραζής 7(1) , Φράγκος , Σπανός 20(3),Αποστολόπουλος 3, Μαγγουρίδης 2, Παπακωνσταντίνου 10(1) , Διβριώτης 2, Παπαδημητρίου , Στρατούλης , Χριστακόπουλος 6
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Μουριχίδης , Παναγόπουλος) : Μπογδανίδης 14(2) , Μυλωνάς 6, Καρυδάκος 4, Σκαωμένος 13, Γρηγοράκος 14(4), Χεργκελετζής 9, Χολίδης 10(1) , Καρασούλας 6, Καβελάρης , Τζώρτζης 2, Ζολώτας 2, Ασπρόπουλος

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. - ΤΑΤΑΥΛΑ 73-76
Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας , Σιμά
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Δρουμπούκης): Ραζής 5, Μανίκας 2, Ζαχαρόπουλος 6, Φωσσές , Αλεξανδρόπουλος 19(4), Άμερσον 8(1) , Μαραγκόπουλος 24(1) , Λούκος 5, Τόλη , Σμυρνιώτης ,Παπουτσάς , Τσίλαγας 4
ΤΑΤΑΥΛΑ (Φαρμάκης): Χαϊδάς 5(1) , Μαρκουίζος 9(1) , Βελιζιώτης 9, Μαστρογιάννης 4, Καλούδης 6(2) , Κόκκινος 21, Αγραπίδης 2, Λουλούδης 3(1), Παναγόπουλος ,Χουλιάρας 11(1), Καραϊσκάκης 6(2) , Μεσίρης

Η Βαθμολογία: 
1. Ταταύλα 12 (6-0)
2. Πόλις Καλλιθέας 11 (5-1)
3. Παννεαπολικός 11 (5-1)
4. Ηλεκτρούπολη 10 (4-2)
5. ΑΛΦ Αλίμου 10 (4-2)
6. Ένωση Ν. Περάμου 10 (4-2)
7. Σούρμενα 10 (4-2)
8. Φιλία Περάματος 9 (3-3)
9. Δάφνη Αγ. Δημητρίου 9 (3-3)
10. ΕΑ Νικαίας 8 (2-4)
11. Πήγασος Κορυδαλλού 8 (2-4)
12. Προοδευτική 7 (1-5)
13. Λέων Μοσχάτου 7 (1-5)
14. Φοίνικας Αγ. Σοφίας 6 (0-6)

Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο