Fridays

Β' ΕΣΚΑ (2ος Όμιλος): Εύκολα ο Φίλιππος, νέα ήττα για Νήαρ Ηστ

Αρκετό έδαφος έχασε από την διεκδίκηση της πρώτης θέσης η Νήαρ Ήστ που ηττήθηκε εκτός έδρας από τον ΟΚΑΜ με 72-68.
Β' ΕΣΚΑ (2ος Όμιλος): Εύκολα ο Φίλιππος, νέα ήττα για Νήαρ Ηστ

 Η ομάδα της Καισαριανής δεν τα κατάφερε στο δύσκολο τεστ που είχε ενόψει της 13ης αγωνιστικής, καθώς ηττήθηκε δύσκολα στην έδρα του ΟΚΑΜ με 72-68, μένοντας δύο νίκες πίσω από τον πρωτοπόρο Φίλιππο.

 Ο δε Φίλιππος Περιστερίου μπήκε πολύ δυνατά στην εντός έδρας αναμέτρηση με τον Πρωτέα (30-18, 10'), παίρνοντας εύκολα τη νίκη με το τελικό 62-45 που τον κρατά σε ασφαλή απόσταση από την δεύτερη θέση

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής:

Κούρος-ΜΕΝ Ιλίου 74-79
Αμιλλα-Γλ. Νερά 76-77
Φίλιππος-Πρωτέας 62-45
Ολυμπιάδα-Δάφνη 62-59
ΟΚΑΜ-Νήαρ Ηστ 72-68
Αγ. Ανάργ.-Νικηφόρος 70-49
Κυψελιακός-Κρόνος 82-55

 Τα φύλλα αγώνα:

Κούρος 74
ΜΕΝ Ιλίου 79

Διαιτητές: Κονταράτος, Τσολάκος
Δεκάλεπτα: 21-25, 41-46, 61-64, 74-79.
ΚΟΥΡΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ (Σίμος): Τσόλας 2, Τσιούβας, Σπυρίδης 2, Κατσίκης 1, Μπίρμπας 12 (1), Αντωνίου 2, Γεωργαντάς 3, Παξινός 23 (1), Κονδύλης 6, Ζεκάκος 11, Ψωμαδέρης 12 (2), Αμπλιανίτης.
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ (Γεωργαλάς, Κατσιώτης): Γραμμένος, Μουρτογιάννης, Αντωνόπουλος Α. Β. 6 (2), Καρυάτης 8 (2), Φίλιος 21 (2), Αντωνόπουλος Ι. Β. 5, Τριαντογιάννης 5, Κώτσιας 13, Τσερώνης 17 (2), Μαντέλος, Παπαδάκης 4.

 

Αμιλλα 76
Γλ. Νερά 77

Διαιτητές: Παπαφωτίου, Ρεμουντάκης
Δεκάλεπτα: 28-15, 37-42, 56-58, 76-77.
ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Μακρής): Καμπίτης 3 (1), Μαρκομιχάλης 24 (5), Βαμβακάρης 16, Σπηλιώτης 2, Χύτας 13 (1), Αδράμης 6 (2), Τόλιος 3, Βλασερός 9, Παριανόπουλος, Μήλης.
ΓΛ. ΝΕΡΑ (Σκλαβούνος, Παπασιδέρης): Γαϊτανάκης 17 (1), Σακελλαρίδης 11, Χανιώτης 10, Γάσπαρης 3 (1), Κατσαμπέκης 16, Νταούντ 12 (2), Σταφυλάς 2, Μεγαλοοικονόμου 3 (1), Αγγελής 3 (1), Καρακώστας, Καρκανίδης.

 

Φίλιππος 62
Πρωτέας 45

Διαιτητές: Διμπινούδης, Παπαγεωργίου
Δεκάλεπτα: 30-18, 39-33, 53-35, 62-45.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Αντωνόπουλος, Τσίτος): Μπότσας, Βεντούρης 12 (2), Λιαπούρης 11 (1), Παπαδόπουλος 12 (1), Μητρόπουλος, Ζέμπερης, Λότσιος, Κανελλόπουλος, Κατσαρός 7 (1), Ντάνας 6, Παπαϊωάννου 4, Γεωργιάδης 10.
ΠΡΩΤΕΑΣ Ν. ΚΟΣΜΟΥ (Ζαφειράκης, Βασιλείου): Ανδριώτης 8 (2), Μέλλος, Αναγνώστου Κ., Σιράγας 6 (1), Νικολόπουλος, Γερασιμόπουλος 2, Πάτσιος 8 (2), Δράκος, Ντάφλος 3 (1), Αναγνώστου Η. 14, Μαζαράκης 4, Ξένος.

 

Ολυμπιάδα 62
Δάφνη 59

Διαιτητές: Ουσταμπασίδης, Τερζής
Δεκάλεπτα: 18-10, 28-29, 51-38, 62-59.
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ (Σγουρίτσας, Μπεζεριάνος): Μπακόπουλος Δ. 9, Μαντζούνης 11 (1), Ρουμπέας 3 (1), Ζαχόπουλος, Κοτσολέτης, Ανδρουλάκης 17 (2), Οικονόμου, Διόλατζης 6, Τηλιόπουλος 3 (1), Μπακόπουλος Α. 13 (1), Λούβαρης.
ΔΑΦΝΗ (Καραμπάς): Bίτσος 20 (1), Βούλγαρης 8, Καραγιάννης, Γεωργακόπουλος 3, Αργυρίδης, Πασσάς, Γεωργόπουλος 2, Βαλές 2, Γκόλιας 5,  Ολύμπιος, Σαμαράς 19 (2).

 

ΟΚΑΜ 72
Νήαρ 68

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Αντωνίου
Δεκάλεπτα: 16-13, 35-30, 56-41, 72-68.
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Χασιώτης, Μελάς): Καλούδας 4, Γιαννάκης 2, Τσίρος 12 (2), Ατζαμόγλου 17 (2), Πλέστης, Κεσκινίδης 5, Παπαγιαννάκος 12, Παπακωνσταντίνου 14 (2), Βλάχος 6, Χατζής, Μπαλόπητος, Νάσσου.
ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καρνέσης, Τουρλής): Νικολόης 2, Χατζηκωστής 21 (3), Θειακούλης 4, Πανταζής, Χατζηαναστασιάδης, Σκέντζος, Μάγκος 12, Τσαντήλας, Δημητριάδης, Σαρακασίδης 15 (3), Ζαλώνης 6, Αποστολίδης 8.

 

Αγ. Ανάργ. 70
Νικηφόρος 49

Διαιτητές: Ραχιώτης, Σιαμίδης
Δεκάλεπτα: 15-14, 30-25, 49-32, 70-49.
ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ (Σολωμός): Λαγός 11 (2), Τσίγκος 2, Σφακιανάκης 1, Τουρλίδας 2, Κουτσούμπας 4 (1), Γούνης 4, Ζήκας 2, Αθανασάκης 17, Αγγελογιαννάκης, Χασάπης 4, Μπαμπάκος 9, Παπαηλιού 14 (1).
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ (Γρυλλιωνάκης, Τσούλιας): Κρητικός 2, Μιχαηλίδης 2, Γεργεριτάκης 13 (1), Παπαδόπουλος, Οικονόμου 8 (1), Τζιώτης 8, Παπαναγόπουλος 1, Κούρτζας 1, Βαρνάβας 8, Καππής, Μπουρβάνης 6, Ράπτης.

 

Κυψελιακός 82
Κρόνος 55

Διαιτητές: Αθανασόπουλος, Γιαλαμάς
Δεκάλεπτα: 27-19, 48-32, 70-47, 82-55.
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ (Σγούρος, Αθανασόπουλος): Μπαρδάκος 2, Τσέλο 8 (2), Κουτρούλης, Ράπτης 7 (1), Σιλητζήρης 21, Καναβός 21 (4), Βουρδάνος 1, Ορλώφ 5 (1), Παπαδημητράκης 2, Σπυρόπουλος 5 (1), Παναγόπουλος, Οουε 10.
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ (Λιγνός): Γκίνης 7 (1), Τσουκαλάς, Χατζόπουλος 13 (3), Πάσχος, Γάκης 2, Δουκέλης, Γιαννακόπουλος 4, Κόρμπος 6, Μυκονιάτης, Μακρυδάκης 17 (3), Κώσταρης Δ. 1, Κώσταρης Β. 3.

Η βαθμολογία: 1. Φίλιππος 25 (12-1), 2. Νήαρ Ήστ 23 (10-3), 3. ΟΚΑΜ 23 (10-3), 4. Γλυκά Νερά 21 (8-5), 5.ΜΕΝ Ιλίου 21 (8-5), 6. Πρωτέας 19 (6-7), 7. Δάφνη 19 (6-7), 8. Ολυμπιάδα Παπάγου 19 (6-7) , 9. Άγιοι Ανάργυροι 19 (6-7), 10. Κούρος 18 (5-8), 11.Άμιλλα 18 (5-8), 12. Κυψελιακός 18 (5-8), 13. Νικηφόρος 17 (4-9), 14. Κρόνος Γέρακα 13 (0-13).

ΣΧΟΛΙΑ

Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο