Διασυρμός Άρη στην Λήμνο

Ο Ήφαιστος Λήμνου διέσυρε τον Άρη με 85-59 για την 7η αγωνιστική της Basket League.

Ο Αγώνας

Στο πρώτο δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν το ίδιο καλά με τον Ήφαιστο να είναι πιο εύστοχος από τον Άρη και για αυτό μετά το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου ήταν μπροστά στο σκορ με 16-11.

Στην δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχοι πάτησαν γκάζι στην επίθεση να ανεβάσουν την διαφορά στο +13(33-20)στο 25'. Ο Άρης δεν έβγαλε αντίδραση και το ημίχρονο τον βρήκε στο - 12.

Το δεύτερο ημίχρονο το μετέτρεψε σε διαδικαστικό ο Ήφαιστος καθως σε κανένα σημείο του δεύτερου μισού δεν έπεσε η διαφορά κάτω απο τους 15 ,με αποτέλεσμα η ομάδα της Λήμνου να διασύρει τον Άρη με 85-59.