Avance header ad

Α2 Γυναικών: Άνετα ο Άρης, «πάρτι» η Πυλαία

Εύκολη νίκη πήρε ο Άρης στην έδρα του Αστέρα Ιπποδρομίου, ενώ η Πυλαία «διέλυσε» τον Ολυμπιακό Βόλου εντός έδρας για την 4η αγωνιστική της Α2 Γυναικών.
Α2 Γυναικών: Άνετα ο Άρης, «πάρτι» η Πυλαία

1ος Όμιλος

Τα φύλλα αγώνα:

ΜΕΛΙΣΣΙΑ-ΠΕΛΑΣΓΟΣ 47-28
Διαιτητές: Μαρούδιας, Λάμπος
Δεκάλεπτα: 15-6, 32-12, 43-15, 47-28
Μελίσσια (Μάλαμα, Μωραΐτης): Ναυροζίδου 15 (1), Πατέρα 6 (1), Δούρου 4, Κοιλιαρίδη 7 (1), Βιντσιλαίου 1, Ζακυνθινού 2, Γιαννακοπούλου, Κανέλλου 6, Τσέτα 4, Σταμούλη 2.
Πελασγός (Τσατσούλης, Μανιάτη): Μανιατά 1, Χρανιώτη 3 (1), Τσουκαλά 4, Θάνου, Αγγελοπούλου, Λύκου 4, Ντάρλα 1, Τσιντώνη, Σεφέρου, Δουκούρη 8 (2), Μιχολιά, Καντέλη 7.

ΑΜΥΝΤΑΣ-ΤΕΡΨΙΘΕΑ 56-37
Διαιτητές: Καλογριάς, Γιαννακόπουλος
Δεκάλεπτα: 22-13, 31-21, 41-28, 56-37
Αμύντας (Δρακάκη): Γιγουρτάκη 7 (1), Τριμέρη 18 (6), Μαργώνη 7, Καλλιώρα 9 (1), Τζέμη 2, Τσαγκαράκη 5, Σιδηροπούλου, Καραλή 2, Καραντζάλου, Αθανασούλια, Ντάνου 4, Κόρμπου 2.
Τερψιθέα (Βασιλάκος): Κορδάλη 2, Οικονομάκη Κ. 17, Καπινιάρη, Καναβάρου Αθ. 2, Καβακίλου, Λαμπράκη 2, Φλώκα, Λαμπράκη, Καναβάρου Αν., Γαλιατσάτου 4, Οικονομάκη Ζ., Μυλωνάκη 9.

ΕΦΑΟΖ-ΑΡΚΑΔΙ 63-41
Διαιτητές: Χαϊνά-Καραμπιτσάκος
Δεκάλεπτα: 24-10, 34-25, 46-33, 63-41
ΕΦΑΟΖ (Βερροιόπουλος, Φατούρος): Καραβέλη 4, Σατρατζέμη 5 (1), Κυρίου 2, Βαμβακά 17, Λιναρά 14 (2), Ζουρνή 6, Κεσσέ 14 (2), Βυζεντίνη, Κουρούβανη, Λέρη, Μπαλαμπάνη, Χόνι 1.
Αρκάδι (Πλευράκης): Κουλούρη Μ. 7 (1), Θεοδοσουλάκη 5, Γιαλαμά 9 (1), Ουρανού, Κουλούρη Στ., Σταυριανουδάκη, Φραγκελάκη, Σταυριανάκη, Ζουμπεράκη 7 (1), Καούκη 13.

ΦΑΡΟΣ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 71-68
Διαιτητές: Αγγελής, Αναστασόπουλος
Δεκάλεπτα: 23-22, 45-33, 59-52, 71-68
Φάρος (Πρασσά, Ρουμάνη): Γραμματικού, Καρακασίδου 14(1), Χόντο, Ταντουρόφσκα 13 (3), Κοντραφούρη 16 (1), Ισκιόγλου 26, Κουτσοδήμου 2, Παπαϊωάννου.
Ηλιούπολη (Γερουάδακης, Φέξης): Δασκαλοπούλου 21, Τζουγκράκη 3, Γούλα Π., Λίγνου, Νεαρχάκου, Γούλα Φ. 7, Δανδουλάκη 4, Στεφάνου 14, Παπαδοπούλου, Οικονομίδου 13, Αλεξανδρίδου 6, Κορρέ.

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ-ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 58-62
Διαιτητές: Λαζόγκα, Κούλης Κ.
Δεκάλεπτα: 21-19, 33-33, 41-44, 55-55, 58-62 (παρ.)
Αγ. Παρασκευή (Αναγνωστόπουλος, Στρατάλος): Κλείτσα 13 (1), Γκάνια, Γρίσπου 18 (2), Τσέρου 8 (2), Ακρίβου, Πετυχάκη 4, κΚούκη 5, Ανωγιαννάκη 10.
Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Νανάκος, Νικολαϊδου): Μποσγανά 2, Βλανή 8 (2), Κίτσιου 2, Βιντσιλαίου 14, Τσιχλάκη, Πανταζή, Γκέργκι 7 (1), Γρηγοροπούλου 2, Γασπαράτου 7, Τζανέτου 7, Αναστασοπούλου 13.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της τέταρτης αγωνιστικής του 1ου Ομίλου:

1ος Όμιλος

Κυριακή 18/11
Μελίσσια-Πελασγός 14:30
Τερψιθέα-Αμύντας 15:00
ΕΦΑΟΖ-Αρκάδι 17:00
Φάρος-Ηλιούπολη 17:30
Αγ. Παρασκευή-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 19:30

Τετάρτη 5/12
ΟΑ Χανίων-Παναθηναϊκός 16:00

1. ΕΦΑΟΖ 8 (4-0)
2. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 7 (3-1)
3. Αγ. Παρασκευή 7 (3-1)
4. Παναθηναϊκός 6 (3-0)*
5. Μελίσσια 6 (2-2)
6. Ηλιούπολη 6 (2-2)
7. Φάρος 6 (2-2)
8. ΟΑ Χανίων 5 (2-1)*
9. Αμύντας 5 (1-3)
10. Αρκάδι 5 (1-3)
11. Τερψιθέα 4 (0-4)
12. Πελασγός 4 (0-4)

*Παναθηναϊκός και ΟΑ Χανίων έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Αναλυτικά η επόμενη (5η) αγωνιστική του 1ου Ομίλου:

Κυριακή 25/11
Αρκάδι-Μελίσσια
Πελασγός-Τερψιθέα
Αμύντας-Ηλιούπολη
Φάρος-Αγ. Παρασκευή
Παναθηναϊκός-ΕΦΑΟΖ
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΟΑ Χανίων

2ος Όμιλος

Τα φύλλα αγώνα:

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 52-42
Διαιτητές: Γκέκας, Δημουλάς
Δεκάλεπτα: 13-24, 34-31, 44-35, 52-42
ΠΑΣ Γιάννινα (Σιαμέτης):
Ντάλα 8 (2), Ντόκου 9, Χήτα, Πάφη, Χρηστάκη 2, Ξανθοπούλου 3, Μπουκουβάλα, Μεντεσίδου 8, Σαρηγιαννίδου 22 (1), Βρασταμηνού, Διαμαντοπούλου, Βλαχοπούλου.
Απόλλων Καλαμαριάς (Ατακτίδης):
Σιφναίου, Καραβέλη, Οικονόμου 5, Ιγγλέζου 8 (2), Παλάνη 2, Γκομπετζισβίλι 4, Κουλουμπή 5, Γιαννουσίου 2, Δαμαντίδου 4, Καϊμακτσή 6 (2), Τράντα 2.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ-ΑΡΗΣ 46-65
Διαιτητές:
Αναστασιάδης Β., Θρασυβουλίδης
Δεκάλεπτα:
13-15, 21-36, 38-47, 46-65
Αστέρας Ιπποδρομίου (Παλαμουτίδου):
Καζαντζή Β.6 (1), Φόρογλου 4, Καζαντζή Σ. 10, Νάκη 1, Γαβρίλη 4, Μπαλλά 9, Αναγνώστου 3, Παπαδοπούλου 5, Νταουντάκη 3, Κεφαλά, Μπαρμπαλιού 1.
Άρης (Συρόπουλος):
Γκρίτζαλη 11, Γράψα 14, Λάλου 8, Τζιαμπάζη 6 (2), Μαργαρίτη 4, Παπαιωάννου, Βεντούρα 4, Σακουλάκη 8, Κυριακοπούλου, Βατσιτσίδου 10 (2), Ευσταθίου, Λαγκαδιώτου.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 74-33
Διαιτητές:
Τοπαλίδης, Παπαδόπουλος Γρ.
Δεκαλεπτά:
24-4, 41-18, 57-28, 74-33
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου (Μύρβαλη, Καμπίτση):
Εμμανουηλίδου 9 (1),Κωστανάκη 13 (3), Τσαλή 3 (1), Τασιούδη 1, Κουλακιώτη 6, Καλομιτσίνη 11, Κανέλογλου 4, Τζίκου 8, Τζιότζιου 7, Τσελεμπή 8, Νάστου 4.
Πανσερραϊκός (Τατιτζικίδης):
Βάννα, Χύσσα 5, Τσάντα 9 (1), Βλαχβέη, Πελτέκη 5, Πιτσιάβα, Βλανάτσιου 8, Μίχου 4, Πανοπούλου 2, Λανιανάκου, Πλεύρη.

ΠΥΛΑΙΑ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 105-25
Διαιτητές: Ισιγώνης, Λάλλα
Δεκάλεπτα: 33-3, 61-15, 87-21, 105-25
Πυλαία (Λίτσου): Σταμπή 6, Αρσένογλου 14, Κατσαμούρη 18, Τσαμπούρη 9 (1), Καραμπατζάκη 11, Τζήμου 8 (2), Τσιανάκα Ε. 8, Φλώρου 10, Πλουμπή 6, Κωτούλα 12 (1), Τσιανάκα Κ. 3.
Ολυμπιακός Βόλου (Δέρβος): Κώττη, Τζανετοπούλου 7, Κανελλοπούλου 4, Λιόλιου, Τεβετζίδου 3, Παρασχάκη, Αρτεμισίου 9 (1), Σιουμουρέκη, Ντόβα 2.

Διαιτητές: Τσάλλας, Μπούγλος
Δεκάλεπτα: 6-12, 19-22, 42-29, 54-36
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Μιχαηλίδου, Σολωμού 6(1), Σουλιώτη 16 (1), Γαϊτάνη 12 (1), Λιάσκου, Μαργαρίτη, Σκαρλή, Πατούνη, Μπενέκη Μ., Μπενέκη Χ. 17 (1), Μοδέα 3.
Τιτάνες Δράμας (Καγιόγλου): Τερτλίδου 2, Καργιώτη 9, Σαμολαδά 13 (2), Ντελή 4, Παλάδα 2, Δημούδη, Καρατζά 3, Βαρσάμη 2, Κολοκύθα, Κοσκερίδου 1.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου:

2ος Όμιλος

Κυριακή 18/11
ΠΑΣ Γιάννινα-Απόλλων Καλαμαριάς 52-42
Αστέρας Ιπποδρομίου-Άρης 46-65
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Πανσερραϊκός 74-33
Πιερικός Αρχέλαος-Παναθλητικός (Αναβλήθηκε)
Πυλαία-Ολυμπιακός Βόλου 105-25
Ολύμπια Λάρισας-Τιτάνες Δράμας 54-36

Η βαθμολογία (4η αγωνιστική):

1. Α.Ε. Πυλαίας 8 (4-0)
2. Άρης 8 (4-0)
3. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 7 (3-1)
4. ΠΑΣ Γιάννινα 7 (3-1)
5. Παναθλητικός 6 (3-0)*
6. Απόλλων Καλαμαριάς 6 (2-2)
7. Ολύμπια Λάρισας 6 (2-2)
8. Αστέρας Ιπποδρομίου 5 (1-3)
9. Τιτάνες Δράμας 5 (1-3)
10. Πανσερραϊκός 4 (0-4)
11. Ολυμπιακός Βόλου 4 (0-4)
12. Πιερικός Αρχέλαος 3 (0-3)*

*Πιερικός Αρχέλαος και Παναθλητικός έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Αναλυτικά η επόμενη (5η) αγωνιστική 2ου Ομίλου: 

Κυριακή 25/11
Τιτάνες Δράμας-ΠΑΣ Γιάννινα
Απόλλων Καλαμαριάς-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου
Πανσερραϊκός-Πιερικός Αρχέλαος
Παναθλητικός-Αστέρας Ιπποδρομίου
Ολυμπιακός Βόλου-Ολύμπια Λάρισας
Άρης-Πυλαία

ΣΧΟΛΙΑ

Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο