Avance header ad

Α2 Γυναικών: Εύκολα την Ολύμπια ο Άρης, νίκη ο Παναθηναϊκός

Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα ο Άρης κατάφερε να πάρει τη νίκη εντός έδρας επί της Ολύμπιας Λάρισας, ενώ ο Παναθηναϊκός πήρε μια εύκολη νίκη κόντρα στην Τερψιθέα.
Α2 Γυναικών: Εύκολα την Ολύμπια ο Άρης, νίκη ο Παναθηναϊκός

1ος Όμιλος

Τα φύλλα αγώνα:

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΑΜΥΝΤΑΣ 50-52
Διαιτητές: Κούλης Χ., Νικολοπούλου
Δεκάλεπτα: 18-12, 24-27, 39-41, 50-52
Ηλιούπολη (Γερεουδάκης, Φέξης): Δασκαλοπούλου 15 (1), Τζουγκράκη 5, Γούλα Π., Αλεξία, Νεαρχάκου 6, Λιγνού, Δανδουλάκη 6, Στεφάνου 4, Παπαδοπούλου 4, Οικονομίδου 10, Αλεξανδρίδη, Κορρέ.
Αμύντας (Δρακάκη, Λιάκου): Γιγουρτάκη 10, Τριμέρη 7 (1), Μαργώνη 4, Καλιώρα 8 (1), Τζέμη 4, Τσαγκαράκη 2, Σιδηροπούλου, Κάραλη, Αθανασούλια 7 (1), Ντάνου 8, Κόρμπου 2, Καράτζαλου.

ΑΡΚΑΔΙ-ΦΑΡΟΣ 46-59
Διαιτητές: Ασλανίδης, Λάμπος
Δεκάλεπτα: 6-18, 24-33, 38-40, 46-59
Αρκάδι (Πλευράκης): Κουλούρη Μ. 4, Κανδεράκη, Γιαλαμά 3, Κουλούρη Σ. 19 (1), Σταυριανάκη, Καζά Χ. 6, Φοβάκη, Θεοδοσουλάκη 18, Καούκη 5, Λελεδάκη.
Φάρος (Πρασσά): Γραμματικού 1, Καρακασίδου 17 (3), Χόντο 9 (1), Ταντουρόφσκα 15 (3), Παπαϊωάννου, Κοντραφούρη 9, Ισκιόγλου 10, Κουτσοδήμου 3.

ΠΕΛΑΣΓΟΣ-ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 53-66
Διαιτητές: Κρεσταινίτης, Καραμπιτσάκος
Δεκάλεπτα: 21-24, 35-37, 47-53, 53-66
Πελασγός (Τσατσούλης): Μανιατά, Καντέλη 3 (1), Τσουκαλά 13 (1), Δούκουρη 5 (1), Θάνου 3 (1), Αγγελοπούλου 2, Λύκου, Ντάρλα 5, Τσιντώνη, Φωτεινάκη 11, Μιχολιά,
Αγ. Παρασκευή (Αναγνωστόπουλος, Στρατάκος): Γκαγκανάτσιου, Κλείτσα 4, Γκάνια, Γρίσπου 12 (1), Τσέρου 7 (1), Κούκη 16 (1), Κοντογιάννη 9 (1), Παπαντώνη, Ακρίβου 5, Πετυχάκη 2, Αμίτση, Ανωγειαννάκη 11.

ΧΑΝΙΑ-ΜΕΛΙΣΣΙΑ 59-67
Διαιτητές: Λαμπίρης, Λεβεντάκος
Δεκάλεπτα: 8-19, 23-34, 37-50, 59-67
Χανιά (Μανουσάκης): Πρασιανάκη, Δερμιτζάκη 2, Παπαμαρκάκη 3 (1), Σκουμπάκη, Δρικάκη, Κουφογιάννη 6, Ψυχογιού 16 (4), Βασιλογιαννάκη, Δασκαλάκη, Δασκουλίδου 16 (1), Φωτιάδη 2, Δεληγιάννη 14.
Μελίσσια (Μάλαμα): Τσέτα, Ναυρoζίδου 8, Σταμούλη, Πατέρα 17 (4), Κοιλιαρίδη 5, Βιντσιλαίου 5, Ζακυνθινού 8, Κωνσταντινίδου, Γιαννακοπούλου 16, Χιώτη 4, Κανέλλου 4.

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ-ΕΦΑΟΖ 50-52
Διαιτητές: Χριστοδουλάκης, Ναστούλης
Δεκάλεπτα: 13-16, 28-25, 38-44, 50-52
Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Νανάκος, Νικολαϊδου): Μποσγανά 4, Βλάνη 5 (1), Κητσιου 5, Ρούτση, Βιντσιλαίου 9, Τσιχλάκη, Πανταζή 5, Γκέργκι 5, Τσιμπίδη, Γασπαράτου 4, Γρηγοροπούλου, Αναστασοπούλου 13.
ΕΦΑΟΖ (Βερροιόπουλος, Φατούρος): Καραβέλη 10, Σατρατζέμη 3, Τσελέκη, Βαμβακά 11, Λιναρά 10, Ζουρνή 7, Κεσσέ 11, Ντότσι, Κουρούβανη, Λέρη, Μπαλαμπάνη, Χώνι.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΤΕΡΨΙΘΕΑ 55-29
Διαιτητές: Τζίμης, Τούσης
Δεκάλεπτα: 9-3, 28-12, 42-22, 55-29
Παναθηναϊκός (Καντζιλιέρης): Κάσδαγλη 4, Μούλη 5, Κοίλια Π., Κοίλια Ν. 3 (1), Καλαμπάκου 15 (3), Ευαγγελάτου 6, Αρβανίτη, Σλούκα 8 (2), Βασιλάκη 3 (1), Σιγάλα 2, Εζέτζα 5, Ακρίβου 4.
Τερψιθέα (Βασιλάκος): Κόρδαλη, Οικονομάκη Κ. 10 (1), Καπινιάρη, Καναβάρου 4, Καβακίδου 3, Λαμπράκη δ. 4, Φλώκα, Γαλιατσάτου 3, Οικονομάκη Ζ., Λαμπράκη Μ., Μυλωνάκη 5.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής του 1ου Ομίλου:

Κυριακή 9/12
Ηλιούπολη Αμύντας 50-52
Αρκάδι-Φάρος 46-59
Πελασγός-Αγ. Παρασκευή 53-66
Χανιά-Μελίσσια 59-67
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΕΦΑΟΖ 50-52
Παναθηναϊκός-Τερψιθέα 55-29

Αναλυτικά η βαθμολογία:

1. Παναθηναϊκός 13
2. Αγία Παρασκευή 13
3. ΕΦΑΟΖ 13
4. Μελίσσια 12
5. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 12
6. Φάρος 12
7. Ηλιούπολη 10
8. Χανιά 9
9. Αμύντας 8
10. Τερψιθέα 8
11. Πελασγός 8
12. Αρκάδι 8

Η επόμενη (8η) αγωνιστική του 1ου Ομίλου (16/12):

Κυριακή 16/12
Ηλιούπολη Πελασγός 12:00
Αγ. Παρασκευή-Αρκάδι 13:30
Μελίσσια-ΕΦΑΟΖ 14:30
Τερψιθέα-Χανιά 16:00
Φάρος-Παναθηναϊκός 17:30
Αμύντας-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 18:00

2ος Όμιλος

Τα φύλλα αγώνα:

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ 51-53
Διαιτητές: Κωνσταντινέλλης, Παπαδόπουλος Κ.
Δεκάλεπτα: 13-11, 28-25, 36-40, 51-53
Τιτάνες Δράμας (Καγιόγλου): Τερτλίδου, Μαραγκού 17 (2), Καριώτη, Σαμολαδά 12 (1), Ντελή 6, Παλάδα 10, Στάικου, Καρατζά 6, Βαρσάμη.
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Τελλίδου 17 (1), Χρυσοστομίδου 9, Ζουγκουρίδου 11 (2), Ευσταθίου, Λάππα 3, Μπαγκλαρίδου 1, Καρατάσιου 6 (2), Ντριστέλα 2, Γκρίτζαλη 4, Μπουμπουλέντρα.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ
Διαιτητές: Θρασυβουλίδης, Παπαδόπουλος Κυρ.
Δεκάλεπτα: 8-14, 13-32, 34-48, 48-65
Απόλλων Καλαμαριάς (Ατακτίδης): Οικονόμου 5, Σιφναίου, Καραβέλη 4, Ιγγλέζου 10 (1), Παλλάνη, Κουλουμπή, Γιανουσίου 3, Τράντα 12 (1), Καϊμακτσή 6 (1), Γκλεζάκη 5, Γκομπετζισβίλι 3.
Αστέρας Ιπποδρομίου (Παλαμουτίδου, Ιωαννίδης): Καζαντζή Β. 21 (3), Φόρογλου, Καζαντζή Σπ. 9 (1), Νάκη, Καζαντζή Στ., Γαβρίλη 5 (1), Μπαλλά 2, Βασιλειάδου 12, Αναγνώστου, Ζαμπουρίδου 2, Παπαδοπούλου 14.

ΑΡΗΣ-ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ 60-38
Διαιτητές:
Τοπαλίδης, Παπαδόπουλος Γρ.
Δεκάλεπτα:
13-14, 32-24, 50-33, 60-38
Άρης (Συρόπουλος):
Γκρίτζαλη 14 (1), Γράψα 5 (1), Λάλου 6, Τζιαμπάζη 3 (1), Μαργαρίτη 2, Μπαξεβανίδου, Βεντούρα 11, Σακουλάκη 11 (1), Κυριακοπούλου, Βατσιτσίδου 8, Ευσταθίου, Λαγκαδιώτου.
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι, Νόφαραστ):
Μιχαηλίδου, Μοδέα 8, Σολωμού 7, Σουλιώτη 10, Γαϊτάνη 10, Λιάσκου 1, Τσιούνη, Σκαρλή, Πατούνη 2, Μπενέκη, Τέλιου, Μαργαρίτη.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ 27-70
Διαιτητές: Δημουλάς, Γκαρτζονίκας
Δεκάλεπτα: 6-20, 17-37, 21-59, 27-70
Ολυμπιακός Βόλου (Δέρβος): Γκίνο 11, Κανελλοπούλου 3, Λιόλιου 2, Τεβετζίδου 2, Παρασχάκη 2, Σιουμουρέκη 3, Μπουγιούρη, Χαβαλέ, Ντόβα 4.
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου (Μύρβαλη, Καμπίτση): Νάστου 12 (2), Εμμανουηλίδου 4, Κωστανάκη, Τσαλή 3 (1), Κουλακιώτη 5, Καλομιτσίνη 11 (1), Κανέλογλου 6, Τζίκου 13, Παπαδάκη 4, Τζιότζιου 10, Τσελεμπή 2.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ-ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 54-79
Διαιτητές: Λάλα, Λαζαρίδης
Δεκάλεπτα: 18-21, 26-51, 37-67, 54-79
Πανσερραϊκος (Τσάντα): Χωλοπούλου 10, Χύσα 4, Τσάντα 2, Μπακιρτζίδου 9, Πελτέκη 4, Κουτούση 12, Μίχου 6, Θανοπούλου 7, Δαμιανάκου, Βάννα, Πιτσιάβα.
Παναθλητικός (Διαβολεμένου): Χαιριστανίδου 11 (1), Αντωνιάδου 16 (2), Κιλαζίδου 14 (1), Γιαννοπούλου 16 (1), Μυγδαλιά 10, Αθανασιάδου 2, Βουζούκου 2, Θωμά 3, Βαντσιούρη 5 (1), Γράψα, Μπαχαρίδου, Θεοδοσίου.

ΠΥΛΑΙΑ-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 63-56
Διαιτητές: Γκέκας, Γεωργούλης
Δεκάλεπτα: 15-14, 27-34, 45-51, 63-56
Πυλαία (Λίτσου): Σταμπή 7 (1), Αρσένογλου, Ζωγράφου, Κατσαμούρη 10, Τσαμπούρη 12 (2), Καραμπατζάκη 11, Παπαρδέλα 2, Τζήμου 2, Τσιανάκα Ε., Φλώρου 14, Κωτούλα 5.
ΠΑΣ Γιάννινα (Σιαμέτης): Ντόκου 3 (1), Σαρηγιαννίδου 19 (1), Χρηστάκη, Μεντεσίδου 6, Ξανθοπούλου 10 (2), Διαμαντοπούλου, Πάφη, Ντάλα 18 (2).

Αναλυτικά το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου: 

Κυριακή 9/12
Τιτάνες Δράμας-Πιερικός Αρχέλαος 51-53
Απόλλων Καλαμαριάς-Αστέρας Ιπποδρομίου 48-65
Άρης-Ολύμπια Λάρισας 60-38
Ολυμπιακός Βόλου-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 27-70
Πανσερραϊκός-Παναθλητικός 54-79
Πυλαία-ΠΑΣ Γιάννινα 63-56

Αναλυτικά η βαθμολογία:

1. Πυλαία 14
2. Παναθλητικός 14
3. ΠΑΣ Γιάννινα 12
4. Άρης 12
5. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 12
6. Απόλλων Καλαμαριάς 11
7. Αστέρας Ιπποδρομίου 10
8. Ολύμπια Λάρισας 10
9. Πιερικός Αρχέλαος 8
10. Πανσερραϊκός 8
11. Τιτάνες Δράμας 8
12. Ολυμπιακός Βόλου 7

Η επόμενη (8η) αγωνιστική του 2ου Ομίλου (16/12):

Κυριακή 16/12
Αστέρας Ιπποδρομίου-Τιτάνες Δράμας 12:00
ΠΑΣ Γιάννινα-Ολύμπια Λάρισας 12:00
Παναθλητικός-Απόλλων Καλαμαριάς 12:45
Πανσερραϊκός-Άρης 13:00
Πιερικός Αρχέλαος-Ολυμπιακός Βόλου 13:00
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Πυλαία 13:00

ΣΧΟΛΙΑ

Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο