Avance header ad

Α2 Γυναικών: Μόνος πρώτος ο Παναθηναϊκός, παραμένουν σε τροχιά ανόδου τα Γιάννενα

Αν και δυσκολεύτηκε η ομάδα των Ιωαννίνων κατάφερε να κερδίσει ενώ ο Παναθηναϊκός βρίσκεται πλέον μόνος στην κορυφή.
Α2 Γυναικών: Μόνος πρώτος ο Παναθηναϊκός, παραμένουν σε τροχιά ανόδου τα Γιάννενα

Δυσκολεύτηκαν αλλά κέρδισαν τα Γιάννενα. Εύκολο απόγευμα είχε το Ρύσιο κόντρα στον Πιερικό.  Ο Ολυμπιακός Βόλου όπως όλα δείχνουν θα είναι αυτός που θα υποβιβαστεί, ενώ οι Τιτάνες Δράμας αν και ηττήθηκαν με βαρύ σκορ, δείχνουν αν το παλεύουν.

Στον Νότο ο «εορταζόμενος» Παναθηναϊκός κέρδισε τον Πελασγό και πλέον βρίσκεται μόνος του στην κορυφή της βαθμολογίας με μόνο 1 ήττα.

Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής:

ΟΑ Χανίων-Αμύντας 56-58
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Αρκάδι Ρεθύμνου 77-74
Παναθηναϊκός-Πελασγός 61-27
Μελίσσια-Αγία Παρασκευή 59-52
Τερψιθέα Γλυφάδας-Φάρος Κερατσινίου 42-49
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΓΣ Ηλιούπολης 61-69

 

ΟΑ Χανίων-ΑΟ Αμύντας 56-58
Διαιτητές: Κηπώσης-Ναστούλης
Δεκάλεπτα: 19-14, 38-27, 47-43, 56-58
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Μανουσάκης): Πρασιανάκη, Δερμιτζάκη, Παπαμαρκάκη, Δρικάκη, Σκουμπάκη, Κουφογιάννη 23(4), Ψυχογιού 15(1), Βασιλογιαννάκη, Παπαδάκη, Δασκουλίδου 3(1), Φωτιάδη, Δεληγιάννη 15.
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Δρακάκη): Γιγουρτάκη 9(1), Τριμέρη 15(3), Μαργώνη 6, Καλιώρα 9, Τζέμη 6, Τσαγκαράκη 4, Σιδηροπούλου, Κάραλη, Καράτζαλου, Αθανασούλια 2, Ντάνου 7, Κόρμπου.

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΟΚΑ Αρκάδι
Διαιτητές: Μπιτσιντζάνος-Μάρκου
Δεκάλεπτα: 16-8 28-33 46-49 77-74
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Νανάκος – Νικολαϊδου) Αναστασοπούλου 14, Μποσγανά 18(1), Γκέργκι 14 Τσιχλάκη 6, Γασπαράτου 10(3), Βιντσιλαίου 15(1), Γρηγοροπούλου, Τσαγκαροπούλου, Τσούχλη, Καραπατάκη, Τζανέτου
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκης): Καούκη8(1), Θεοδοσουλάκη 24, Κουλούρη Μ. 15(1), Κουλούρη Σ.11(3), Καζά 8, Γιαλαμά 8(1), Κανδεράκη, Σταυγιανουδάκη, Σταυριανάκη, Φρασσελάκη, Ζουμπεράκη.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ- ΠΕΛΑΣΓΟΣ 61-27

Διαιτητές: Σκανδαλάκης-Τσίγκου
Δεκάλεπτα:13-6, 28-10, 44-23, 61-27
Παναθηναϊκός (Καντζιλιέρης): Μούλη 6, Κοίλια Ν., Καλαμπάκου 19, Ευαγγελάτου 2, Αρβανίτη, Σλούκα 5 (1), Εζέτζα 14, Τριανταφύλλου 1, Κούκη 2, Ακρίβου 4, Μούτσα 8 (2) και Σιγάλα.
Πελασγός:  Σεφερού, Χρανιώτη 4, Τζανετοπούλου, Γεωργοπούλου, Αγγελοπούλου 2, Λύκου , Ντάρλα 6 (2) , Τσιντώνη 5, Δουκούρη 8 (1), Μιχολιά και Καντέλη 2.

 

Τερψιθέα-Φάρος Κερατσινίου 42-49
Διαιτητές: Κούλης Χ.-Πετράκης Ιωάν.
Δεκάλεπτα: 11-17, 20-30, 33-37, 42-49
ΤΕΡΨΙΘΕΑ (Βασιλάκος): Οικονομάκη Κλ. 6, Καναβαρου Αθ. 8, Καβακιδου 2, Λαμπράκη Δ. 2, Φλώκα 8(2), Λαμπράκη Μ., Καναβαρου Αν. 2, Καπινιάρη, Οικονομάκη Ζ., Μυλωνακη 14(2)
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Πρασσά): Γραμματικού, Καρακασίδου 19(1), Χόντο 2,Ταντουρόφσκα 5(1), Παπαϊωάννου 3, Κοντραφούρη 16(1), Ισκιόγλου 4, Κουτσοδήμου.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΓΣ Ηλιούπολης 61-69
Διαιτητές: Σκουλαρίκης-Τούσης
Δεκάλεπτα: 14-24, 27-39, 43-54, 61-69
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος – Φατούρος): Καραβέλη 10(1), Σατραζέμη 4(1), Κυρίου 4, Βαμβακά 19, Ντότση, Ζουρνή 13, Κεσσέ 5, Βυζεντίνη 6, Κουρούβανη, Λέρη, Μπαλαμπάνη, Χόνι.
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Γερεουδάκης – Φέξης): Δασκαλοπούλου 15, Τζουγκράκη 12(2), Γούλα Π., Καββαδά 8(2), Νεαρχάκου 1, Γούλα Φ. 4(1), Δανδουλάκη 4, Λιγνού, Παπαδοπούλου 2, Οικονομίδου 14, Αλεξία, Κορρέ 9.

Η Βαθμολογία

1. Παναθηναϊκός 23
2. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 22
3. Μελίσσια 21
4. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 21
5. Αγία Παρασκευή 20
6. Φάρος Κερατσινίου 19
7. ΓΣ Ηλιούπολης 17
8. Αμύντας 17
9. ΟΑ Χανίων 16
10. Αρκάδι Ρεθύμνου 14
11. Τερψιθέα Γλυφάδας 13
12. Πελασγός 13

2ος Όμιλος:

ΠΑΣ Γιάννινα-Αστέρας Ιπποδρομίου  53-50
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Πιερικός Αρχέλαος 71-52
Ολυμπιακός Βόλου-Απόλλων Καλαμαριάς 22-69
Άρης-Τιτάνες Δράμας 68-28
ΑΕ Πυλαίας-Πανσερραϊκός 71-63
Ολύμπια Λάρισας-Παναθλητικός Συκεών 49-79

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ- ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ 53-50

Διαιτητές: Χατζηκώστας-Λυγούρας
Δεκαλέπτα: 10-7, 29-23, 43-33, 53-50
ΠΑΣ Γιάννινα (Σιαμέτης): Ντόκου16(4), Σαρηγιαννίδου 11(1), Χρηστάκη, Μεντσίδου 4, Πάφη 13(3), Ξανθοπούλου, Πανούτσου, Διαμαντοπούλου, Βρασταμινού, Ντάλλα 5(1), Μπουκουβάλα 4.
Αστέρας Ιπποδρομίου (Παλαμουτίδου-Ιωαννίδης): Καζαντζή Β.11(3), Καζαντζή Σπ.6, Νάκη, Καζαντζή Στ., Γαβρίλη 5(1), Μπαλλά, Βασιλειάδου 6(1), Αναγνώστου, Νταουντάκη 4,Παπαδοπούλου 18.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ- ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ 71-52

Διαιτητές: Γιαννούλης Αν.-Νέδογλου
Δεκάλεπτα: 21-13, 38-33, 51-42, 71-52
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Μύρβαλη-Καμπίτση):Εμμανουηλίδου 7(2), Κωστανάκη 2, Τσαλή 10(1), Κουλακιώτη 3, Καλομιτσίνη 13(1),Τζίκου 9, Παπαδάκη 2, Τζιότζιου 10, Τσελεμπή, Νάστου 15(2).
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηϊωάννου-Ξηρομερίτης): Τελίδου 13(1), Χρυσοστομίδου 13(1), Ζουγουρίδου 3(1), Κιλόλ 2, Τσολεόγλου 3, Λάππα 2, Μπαγλαρίδου 2,Μπουμπουλέντρα 5(1), Καρατάσιου 4, Καρανικόλα, Γκρίτζαλη 5.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ- ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 22-69

Διαιτητές: Τοπαλίδης-Παπαδόπουλος
Δεκάλεπτα: 10-21, 12-36, 16-59, 22-69
Ολυμπιακός Βόλου (Δέρβος):Τσουκαλά, Γκρίνια 2, Τζανετοπούλου, Κανελλοπούλου 5, Λιόλιου, Τεβετζίδου 2, Παρασχάκη 2, Αρτεμισίου 7(1), Σιουμουρέκη, Χαβαλέ, Σπυριδοπούλου 4, Ντόβα
Απόλλων Καλαμαριάς (Κυρκούσης-Καρακασίδου):Σιφναίου 3(1), Καραβέλη 5, Οικονόμου 2, Ιγγλέζου, Γκομπετζισβίλι 6, Κουλουμπή 13, Γιανοουσίου 12, Τράντα 16, Διαμαντίδου 2, Καϊμακτσή, Γκλεζάκη 10.

ΑΡΗΣ- ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ 68-28

Διαιτητές: Δημουλάς-Γκαρτζονίκας
Δεκάλεπτα: 16-7, 30-13, 56-17, 68-28
Άρης (Συρόπουλος): Γκρίτζαλη 7(1),Ουζούνη, Γράψα 20(1), Λάλου 6, Τζιαμπάζη 8(1), Παπαιωάννου 4, Βεντούρα 10, Σακουλάκη 7(1), Βατσιτσίδου 5, Ευσταθίου 1, Λαγκαδιώτου.
Τιτάνες Δράμας (Καγιάογλου): Τερτλίδου 2, Μαραγκού 2, Καργιώτη 2, Σαμολαδά 7 (1), Ντελή 4, Παλλάδα, Μαμαλίγκατζη 5 (1), Καρατζά 2, Βαρσάμη 4, Κολοκυθά, Κοσκερίδου.

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ- ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 71-63

Διαιτητές: Γκέκας-Γιατρόπουλος
Δεκάλεπτα: 14-24, 30-31, 49-46,71-63
AE Πυλαίας (Λίτσου): Σταμπή 11(2), Αρσένογλου,Τσαμπούρη 15(2), Καραμπατζάκη 18(1),Παπαρδέλα 9, Τζήμου 2, Φλώρου 16, Πλουμπή, Τσιανάκα
Πανσερραϊκός (Τσάντα): Χωλόπουλου 16, Χύσσα 1, Τσάντα 11(3), Πελτέκη 9(1), Πιτσιάβα 5(1), Γκανάτσιου 10, Μίχου 2, Θανοπούλου 9(1).

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ- ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 49-79

Διαιτητές:Αγαγιώτου-Μπούγλος Π.
Δεκάλεπτα: 9-22, 21-42, 37-58,49-79.
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Μιχαηλίδου 9(1), Μοδέα, Σουλιώτη, Λιάσκου 6, Σκαρλή, Κουτσουνούρη 15(1), Πατούνη, Μπενέκη 16, Μαργαρίτη 2.
Παναθλητικός ( Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 17(1), Αντωνιάδου 12(3), Γιαννοπούλου 14, Γράψα 3(1), Μυγδαλιά 2,Θωμά 17(4), Βουζούκου, Μπαξεβάνου 4, Βατσιούρη 10(1).

 

Η βαθμολογία:

1) Παναθλητικός 24
2) ΑΕ Πυλαίας 22
3) ΠΑΣ Γιάννινα 21
4) Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 21
5) Άρης 19
6) Απόλλων Καλαμαριάς 19
7) Αστέρας Ιπποδρομίου 18
8) Πανσερραϊκός 16
9) Πιερικός Αρχέλαος 15
10) Ολύμπια Λάρισας 15
11) Τιτάνες Δράμας 14
12) Ολυμπιακός Βόλου 12

Η επόμενη αγωνιστική (13η, 10/2)

Αστέρας Ιπποδρομίου-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου
Παναθλητικός-ΠΑΣ Γιάννινα
Πανσερραϊκός-Ολύμπια Λάρισας
Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΕ Πυλαίας
Τιτάνες Δράμας-Ολυμπιακός Βόλου
Πιερικός Αρχέλαος-Αρης

Περισσότερα σε λίγο...

ΣΧΟΛΙΑ

Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο