LUAVI header ad

Α2 Γυναικών: Πήρε το «ντέρμπι» η Πυλαία, συνεχίζει αήττητος ο Παναθλητικός

Η Πυλαία ήταν η νικήτρια του «ντέρμπι» πρωτοπόρων με τον Άρη, ενώ ο Παναθλητικός παραμένει αήττητος μετά τη νίκη του επί του Αστέρα Ιπποδρομίου.
Α2 Γυναικών: Πήρε το «ντέρμπι» η Πυλαία, συνεχίζει αήττητος ο Παναθλητικός

1ος Όμιλος

Τα φύλλα αγώνα:

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 71-98
Διαιτητές: Σκουλαρίκης, Ζαγούρης
Δεκάλεπτα: 21-23, 40-48, 57-73, 71-98
Ηλιούπολη (Γερεουδάκης, Φέξης): Δασκαλοπούλου 13 (1), Τζουγκράκη 17 (3), Γούλα Π., Λιγνού, Νεαρχάκου 5, Αλεξία, Δανδουλάκη 4, Στεφάνου 7, Παπαδοπούλου 8 (1), Οικονομίδου 12, Αλεξανδρίδου 2, Κορρέ 3.
Αγ. Παρασκευή (Αναγνωστόπουλος, Στρατάκος): Γκαγκανάτσίου, Κλείτσα 2, Γκάνια, Κοντογιάννη 3 (1), Γρίσπου 15 (3), Τσέρου18 (3), Παπαντώνη, Ακρίβου 17, Πετυχάκη 6, Αμίτση 3 (1), Κούκη 17, Αντωγειαννάκη 17.

ΑΡΚΑΔΙ-ΜΕΛΙΣΣΙΑ 35-57
Διαιτητές: Ντάσης, Ξηροκώστας
Δεκάλεπτα: 9-16, 7-14, 11-10, 8-17
Αρκάδι (Πλευράκης): Κουλούρη Μ. 2, Κανδεράκη, Γιαλαμά 5 (1), Ουρανού, Κουλούρη Στ. 6 (2), Σταυριανάκη, Καζά 2, Φοβάκη, Θεοδοσουλάκη 14 (1), Φραγγελάκη, Καούκη 4, Λελεδάκη 2.
Μελίσσια (Μάλαμα): Τσέτα, Ναυροζίδου 9(1), Σταμούλη, Πατέρα 8 (2), Δουρου 2, Βιντσιλαίου 7, Ζακινθυνού 7, Κωνσταντινίδου, Γιαννακοπούλου 15 (2), Κανέλλου 9.

ΠΕΛΑΣΓΟΣ-ΤΕΡΨΙΘΕΑ 47-39
Διαιτητές: Ελ Ανύ, Λαμπίρη
Δεκάλεπτα: 18-8, 31-23, 35-33, 47-39
Πελασγός (Τσατσούλης, Μανιάτη): Μανιατά, Χρανιώτη 8, Τσουκαλά 17, Θάνου 6(2), Αγγελοπούλου, Ντάρλα 4, Τσιντώνη, Φωτεινάκη 8, Δούκουρη, Καντέλη 4.
Τερψιθέα (Βασιλάκος): Κορδαλή, Οικονομάκη 9, Καπινιάρη 2, Καναβάρου 7, Λαμπράκη Δ. 6, Φλώκα 5 (1), Λαμπράκη Μ., Γαλιατσάτου 2, Οικονομάκη, Μυλωνάκη 8.

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ-ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ 63-48
Διαιτητές: Χαϊνά, Καραμπιτσάκος
Δεκάλεπτα: 17-16, 33-25, 47-37, 63-48
Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Νανάκος, Νικολαϊδου): Μποσγανά 6, Βλάνη 8 (2), Αναστασοπούλου 8, Γκέργκι 11 (1), Πανταζή 16, Κήτσιου 6, Βιντσιλαίου 4, Γασπαράτου 4, Ρούτση, Τσιχλάκη, Τσιμπίδη, Τζανέτου.
ΟΑ Χανίων (Ψυχογιού, Μανουσάκης): Κουφογιάννη 13, Χαλιβίδου 4, Δεληγιάννη 16, Ψυχογιού 9 (1), Δασκουλίδου 6 (2), Πρασιανάκη, Παπαμαρκάκη, Γαλανάκη, Βασιλογιαννάκη, Φωτιάδη.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΕΦΑΟΖ 60-52
Διαιτητές: Γεράνιος, Κούλης Χαρ.
Δεκάλεπτα: 19-15, 37-34, 49-44, 60-52
Παναθηναϊκός (Καντζιλιέρης): Ακρίβου, Μούλη 15, Βασιλάκη, Κοίλια Ν., Καλαμπάκου 13, Ευαγγελάτου 3 (1), Αρβανίτη 3, Σλούκα 17 (4), Μούτσα 1, Μαυράκη, Εζέτζα 8, Σιγάλα.
ΕΦΑΟΖ (Βερροιόπουλος): Καραβέλη 9, Σατρατζέμη 2, Κύριου, Βαμβακά 9, Λιναρά 15 (2), Ζούρνη 10, Κέσσε 7, Βυζεντίνη, Κουρουβάνη, Δελή, Μπαλαμπάνη και Χόνι.

ΦΑΡΟΣ-ΑΜΥΝΤΑΣ 57-50
Διαιτητές: Βελέντζας, Δαγκλής
Δεκάλεπτα: 10-15, 22-24, 37-36, 57-50
Φάρος (Πρασσά): Γραμματικού, Καρακασίδου 24 (3), Χόντο 6 (2), Ταντουρόφσκα 7, Παπαϊωάννου, Κοντραφουρη 12(1), Ισκίογλου 8, Κουτσοδήμου.
Αμύντας (Δρακάκη): Γιγουρτάκη 4, Τριμέρη 4, Μαργώνη 12 (1), Καλιώρα 10 (1), Τζέμη 2, Τσαγκαράκη 3, Κάραλη, Αθανασούλια, Ντάνου 4, Κόρμπου 11.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής του 1ου Ομίλου:

Κυριακή 25/11
Ηλιούπολη-Αγ. Παρασκευή 71-98
Αρκάδι-Μελίσσια 35-57
Πελασγός-Τερψιθέα 47-39
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΟΑ Χανίων 63-48
Παναθηναϊκός-ΕΦΑΟΖ 60-52
Φάρος-Αμύντας 57-50

Αναλυτικά η βαθμολογία:

1. Αγία Παρασκευή 9
2. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 9
3. ΕΦΑΟΖ 9
4 Παναθηναϊκός 8
5. Μελίσσια 8
6. Φάρος 8
7. Ηλιούπολη 7
8. ΟΑ Χανίων 6
9. Αμύντας 6
10. Πελασγός 6
11. Αρκάδι 6
12. Τερψιθέα 5

*Παναθηναϊκός και ΟΑ Χανίων έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη (6η) αγωνιστική του 1ου Ομίλου (2/12):

Ηλιούπολη-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 12:00
Τερψιθέα-Αρκάδι 13:00
Φάρος-Πελασγός 13:00
Μελίσσια-Παναθηναϊκός 14:30
ΕΦΑΟΖ-ΟΑ Χανίων 17:00
Αγ. Παρασκευή-Αμύντας 19:30

2ος Όμιλος

Τα φύλλα αγώνα:

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 44-73
Διαιτητές: Τσαρδούλιας, Ηλιόπουλος
Δεκάλεπτα: 16-17, 25-41, 35-58, 44-73
Τιτάνες Δράμας (Καγιόγλου): Τερτλίδου, Μαραγκού 10, Καριώτη 5, Σαμολαδά 10(2), Ντελή 2, Παλάδα 7, Καρατζά 8, Βαρσάμη 2, Κολοκυθά, Κοσκερίδου.
ΠΑΣ Γιάννινα (Σιαμέτης): Ντόκου 5 (1), Βρασταμινού, Σαρηγγιαννίδου 21 (1), Χρηστάκη 4 (1), Μεντσίδου 8, Βλαχοπούλου, Ξανθοπούλου 5 (1), Πανούτσου, Διαμαντοπούλου 7, Βάθη 10, Ντάλλα 13 (2).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ 56-43
Διαιτητές: Καντερές, Κολοκυθάς
Δεκάλεπτα: 16-5, 33-26, 46-35, 56-43
Απόλλων Καλαμαριάς (Ατακτίδης, Μαρβάκης): Οικονόμου 8 (2), Σιφναίου 5 (1), Καραβέλη 6 (2), Ιγγλέζου, Κουλούμπη 7, Γιαννουσίου 2, Τράντα 8, Διαμαντίδου, Καϊμακτσή 5 (1), Γκλεζάκη 15, Γκομπετζισβίλι.
Αναγγένηση Ν. Ρυσίου (Μύρβαλη, Καμπίτση): Εμμανουηλίδου 14 (3), Κωστανάκη 4, Τσαλή, Κουλακιώτη 2, Καλομιτσίνη 2, Τζίκου 9, Τζιότζιου 6, Τσελεπή 3, Νάστου 3.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ-ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ 39-57
Διαιτητές:
Χρυσάφης, Τοπαλίδης
Δεκάλεπτα:
11-13, 18-25, 24-39, 39-57
Ολυμπιακός Βόλου (Δέρβος):
Τσουκαλά 4, Κώττη, Τζανετοπούλου, Κανελλοπούλου 5, Λιόλιου 4, Τεβετζίδου 11, Παρασχάκη 2, Αρτεμισίου, Γκίνο 2, Μπουγιούρη, Χαβαλέ 4, Ντόβα 7.
Ολύμπια Λάρισας (Λόφτι):
Κλεισιάρη, Τσιούρβα, Σουλιώτη 14, Γαϊτάνη 13 (3), Λιάσκου 7, Μαργαρίτη, Σκαρλή, Πατούνη 6(1), Μπενέκη Μ., Μπενέκη Χ. 15 (1), Μοδέα 2.

ΑΡΗΣ-ΠΥΛΑΙΑ 69-82
Διαιτητές: Σελεβός, Δέλλας
Δεκάλεπτα: 20-26, 40-40,56-64, 69-82
Άρης (Συρόπουλος): Γκρίτζαλη 5 (1),Γράψα 17 (2), Λάλου 8, Τζιαμπάζη 6 (2), Μαργαρίτη 6, Παπαιωάννου 2, Βεντούρα 18, Σακουλάκη 4, Βατσιτσίδου 3
Πυλαία (Λίτσου): Σταμπή 3, Αρσένογλου 2, Ζωγράφου, Κατσαμούρη 2, Τσαμπούρη 8 (1), Καραμπατζάκη 26 (1), Τζήμου 9 (1), Φλώρου 16, Κωτούλα 16 (1).

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ 62-49
Διαιτητές: Μπαξεβανόπουλος, Σπυριάδης
Δεκάλεπτα: 13-16, 29-33, 45-45, 62-49
Πανσερραϊκός (Τσάντα): Χωλοπούλου 15, Χύσσα 4, Τσάντα 14 (1), Θανοπούλου 5 (1), Πελτέκη 5, Κουτούση 11, Γκανάτσιου, Μίχου 8.
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου, Ξηρομερίτης): Τελίδου 19 (1), Χρυσοστομίδου 5, Ζουγκουρίδου 4 (1), Ευσταθίου 7, Λάππα 3, Καρατάσιου 8 (2), Γκρίτζαλη 3, Μπουμπουλέντρα, Μπαγκλαρίδου, Κιολέογλου.

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ 87-54
Δεκάλεπτα: 18-14, 45-28, 66-41, 87-54
Διαιτητές: Θρασυβουλίδης, Κομνηνόπουλος
Παναθλητικός (Διαβολεμένου, Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 19 (1), Αντωνιάδου 13 (2), Κιλαζίδου 9 (1), Αθανασιάδου, Γιαννόπουλου 12 (1), Γράψα 2, Βατσιούρη 4, Βουζούκου, Μυγδαλιά 18, Θεοδοσίου, Θωμά 3 (1), Μπαχαρίδου 7.
Αστέρας Ιπποδρομίου (Παλαμουτίδου): Καζαντζή Β. 17 (2), Φόρογλου 2, Καζαντζή Σ. 8, Νάκη 2, Μπαλλά 4, Βασιλειάδου 9, Ζαμπουρίδου, Παπαδοπούλου 10, Νταουντάκη 2, Κεφαλά.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου: 

Κυριακή 25/11
Τιτάνες Δράμας-ΠΑΣ Γιάννινα 44-73
Απόλλων Καλαμαριάς-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 56-43
Ολυμπιακός Βόλου-Ολύμπια Λάρισας 39-57
Άρης-Πυλαία 69-82
Πανσερραϊκός-Πιερικός Αρχέλαος 62-49
Παναθλητικός-Αστέρας Ιπποδρομίου 87-54

Αναλυτικά η βαθμολογία:

1. ΑΕ Πυλαίας 10
2. Αρης 9
3. ΠΑΣ Γιάννινα 9
4. Παναθλητικός 8
5. Απόλλων Καλαμαριάς 8
6. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 8
7. Ολύμπια Λάρισας 8
8. Αστέρας Ιππ. Μαντουλίδης 6
9. Πανσερραϊκός 6
10. Τιτάνες Δράμας 6
11. Ολυμπιακός Βόλου 5
12. Πιερικός Αρχέλαος 4

*Πιερικός Αρχέλαος και Παναθλητικός έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη (6η) αγωνιστική του 2ου Ομίλου (1-2/12):

Σάββατο 1/11
Ολύμπια Λάρισας-Πυλαία 19:00

Κυριακή 2/11
Αστέρας Ιπποδρομίου-Πανσερραϊκός 12:00
ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός Βόλου 12:00
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Τιτάνες Δράμας 13:00
Πιερικός Αρχέλαος-Απόλλων Καλαμαριάς 13:00
Παναθλητικός-Άρης 13:30

ΣΧΟΛΙΑ

Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο