LUAVI header ad

Α2 Γυναικών: Συνέχισε νικηφόρα ο Παναθηναϊκός, «πρωτιά» για Παναθλητικό

Τη νίκη πήρε στο Κερατσίνι ο Παναθηναϊκός επί του Φάρου, ενώ ο Παναθλητικός εκμεταλλεύτηκε την γκέλα της Πυλαίας και ανέβηκε στην πρώτη θέση.
Α2 Γυναικών: Συνέχισε νικηφόρα ο Παναθηναϊκός, «πρωτιά» για Παναθλητικό

1ος Όμιλος

Τα φύλλα αγώνα:

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΠΕΛΑΣΓΟΣ 77-49
Διαιτητές: Σκανδαλάκης, Πετράκης
Δεκάλεπτα: 23-22, 34-33, 50-44, 77-49
Ηλιούπολη (Γερεουδάκης, Φέξης): Δασκαλοπούλου 26 (1), Τζουγκράκη 7 (1), Αντωνοπούλου, Λιγνού 4, Νεαρχάκου 2, Δανδουλάκη 4, Γιαννίκου, Παπαδοπούλοθ 2, Οικονομίδου 17, Αλεξιά 5, Κορρέ 10.
Πελασγός (Τσατσούλης, Χανιατά): Μανιατά 2, Χρανιώτη, Τσουκαλά 16, Θάνου 5 (1), Σεφέρου 1, Λύκου, Ντάρλα 3, Τσιντώνη 2, Φωτεινάκη 12, Δουκούρη, Μιχολιά 9 (1), Αγγελοπούλου.

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ-ΑΡΚΑΔΙ 62-44
Διαιτητές: Ασλανίδης, Καραμπιτσάκος
Δεκάλεπτα: 21-11, 33-22, 50-29, 62-44
Αγ. Παρασκευή (Αναγνωστόπουλος, Στρατάκος): Γκαγκανάτσιου 3 (1), Κλείτσα 7, Γκάνια 1, Κοντογιάννη 2, Γρίσπου 9 (1), Τσέρου 9 (1), Παπαντώνη, Ακρίβου 1, Πετυχάκη 6, Αμίτση, Κούκη 18, Ανωγειαννάκη 6.
Αρκάδι (Πλευράκης): Κουλούρη Μ. 4, Κανδεράκη, Γιαλαμά 4, Ουρανού 2, Κουλούρη Στ. 8 (1), Σταυριανάκη, Λελεδάκη 10, Θεοδοσουλάκη 6, Καούκη 10.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ-ΕΦΑΟΖ 43-38
Διαιτητές: Γαρίνη, Μαυρέλης
Δεκάλεπτα: 15-5, 24-14, 28-22, 43-38
Μελίσσια (Μάλαμα, Μωραϊτης): Ναυρoζίδου 6, Πατέρα 5 (1), Κοιλιαρίδη 7 (1), Βιντσιλαίου 9, Ζακυνθινού 3 (1), Γιαννακοπούλου 5 (1), Χιώτη 6, Κανέλλου 2.
ΕΦΑΟΖ (Βερροιόπουλος, Φατούρος): Καραβέλη 5, Σατρατζέμη, Βαμβακά 10, Λιναρά 4, Ζουρνή 3, Κεσσέ 14, Βυζεντίνη, Κουρούβανη, Λερή 2.

ΤΕΡΨΙΘΕΑ-ΧΑΝΙΑ 34-50
Δεκάλεπτα:
7-10, 11-19, 22-29, 34-50
Διαιτητές:
Μπακετέα, Ξηροκώστας
Τερψιθέα (Βασιλάκος):
Κόρδαλη, Οικονομάκη Κ. 5, Καπινιάρη 6, Καραβάρου 6, Καβακίδου 1, Λαμπράκη Δ. 6, Φλώκα, Λαμπράκη Μ., Καναβάρου, Γαλατσιάτου 5, Οικονομάκη Ζ., Μυλωνάκη 5 (1).
Χανιά (Μανουσάκης):
Πρασιανάκη, Παπαμαρκάκη 8 (2), Σκουμπάκη, Κουφογιάννη 2, Ψυχογιού 14 (1), Βασιλογιαννάκη, Δασκουλίδου 14 (4), Φωτιάδη 4, Δεληγιάννη 8.

ΦΑΡΟΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 48-69
Διαιτητές: Αυγερινός, Σκουλαρίκης
Δεκάλεπτα: 9-20, 13-32, 29-51, 48-69
Φάρος (Πρασσά): Γραμματικού, Καρακασίδου 18 (1), Χόντο, Ταντορούσκα 12 (3), Παπαιωάννου, Κοντραφούρη 6, Ισκιόγλου 11 (2), Σταμούλου 1 και Κουτσοδήμου.
Παναθηναϊκός (Καντζιλιέρης): Κασδαγλή, Μούλη 16, Κοίλια Π., Κοίλια Ν., Καλαμπάκου 29 (7), Ευαγγελάτου 3 (1), Αρβανίτη, Σλούκα 9 (1), Βασιλάκη, Σιγάλα, Εζέτζα 10, Ακρίβου 2.

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ-ΑΜΥΝΤΑΣ 74-64
Διαιτητές: Γρίβα, Αγγελής
Δεκάλεπτα: 15-16, 42-35, 57-52, 74-64
Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Νανάκος, Νικολαϊδου): Μποσγανά 12, Βλανη 14 (4), Κήτσιου 6, Ρούτση, Βιντσιλαίου 10, Τσιχλάκη, Γκέργκι 10, Γασπαράτου 11 (1), Αναστασοπούλου 11, Τσιμπίδη, Τζανέτου, Γρηγοροπούλου.
Αμύντας (Δρακάκη, Λιάκου): Γιγουρτάκη 16 (2), Τριμέρη 2, Τσαγκαράκη 5, Κόρμπου 5, Καλιώρα 17 (2), Σιδηροπούλου 2, Ντάνου 1, Μαργώνη 2, Αθανασούλια 8 (2), Καράτζαλου 2, Παπαθανασίου 2, Τζέμη 2.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής του 1ου Ομίλου:

Κυριακή 16/12
Ηλιούπολη-Πελασγός 77-49
Αγ. Παρασκευή-Αρκάδι 62-44
Μελίσσια-ΕΦΑΟΖ 43-38
Τερψιθέα-Χανιά 34-50
Φάρος-Παναθηναϊκός 48-69
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Αμύντας 74-64

Αναλυτικά η βαθμολογία:

1. Παναθηναϊκός 15
2. Αγ. Παρασκευή 15
3. Μελίσσια 14
4. Κρόνος Αγ. Δημητρίου14
5. ΕΦΑΟΖ 14
6. Φάρος 13
7. Ηλιούπολη 12
8. Χανιά 11
9. Αμύντας 9
10. Τερψιθέα 9
11. Πελασγός 9
12. Αρκάδι 9

Η επόμενη (9η) αγωνιστική του 1ου Ομίλου (12-13/1):

Σάββατο 12/1
Αρκάδι-Ηλιούπολη 12:00 

Κυριακή 13/1
Πελασγός-Αμύντας 13:00
Χανιά-Φάρος 13:00
Κρόνις Αγ. Αγίου Δημητρίου-Μελίσσια 13:15
Παναθηναϊκός-Αγ. Παρασκευή 14:30 
ΕΦΑΟΖ-Τερψιθέα 17:00 


2ος Όμιλος

Τα φύλλα αγώνα:

ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ-ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ 87-48
Διαιτητές: Μπούγλος Ι., Μπούγλος Π.
Δεκάλεπτα: 28-11, 44-23, 66-33, 87-48
Αστέρας Ιπποδρομίου (Παλαμουτίδου, Ιωαννίδης): Καζαντζή Β. 14 (4), Φόρογλου 3 (1), Καζαντζή Σπ. 22, Νάκη, Καζαντζή Στ. 3 (1), Γαβρίλη 8 (2), Μπαλλά 9, Βασιλειάδου 14, Αναγνώστου 2, Παπαδοπούλου 12, Μπαρμπαλιού.
Τιτάνες Δράμας (Καγιόγλου): Μαραγκού 16 (2), Καρατζά, Σαμολαδά 15 (3), Ντελή, Κολοκυθά, Βαρσάμη 6, Παλάδα 2, Κοσκερίδου 9.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ 69-36
Διαιτητές: Σπυριάδης, Μπαχτσεβανόπουλος
Δεκάλεπτα: 21-9, 33-22, 48-29, 69-36
ΠΑΣ Γιάννινα (Σιαμέτης): Ντόκου 9 (3), Χήτα 3 (1), Σαρηγιαννίδου 13, Χρηστάκη, Μεντεσίδου 11, Ξανθοπούλου 10 (2), Πανούτσου, Διαμαντοπούλου, Πάφη 3 (1), Ντάλα 20 (2), Μπουκουβάλα.
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Μιχαηλίδου, Μπενέκη Μ., Σολωμού 3 (1), Σουλιώτη 13, Γαϊτάνη 9 (2), Λιάσκου 5 (1), Τσιούνη, Σκαρλή, Πατούνη, Μοδέα, Μπενέκη Χ. 6 (1), Μαργαρίτη.

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 63-52
Δεκάλεπτα: 15-16, 33-23, 45-37, 63-52
Διαιτητές: Κολοκυθάς, Λαίδης
Παναθλητικός(Διαβολεμένου, Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 9, Αντωνιάδου 7 (2), Κιλαζίδου 15 (3), Γιαννοπούλου 3, Γράψα 13 (3), Μυγδαλιά 9, Αθανασιάδου, Θεοδοσίου, Βαντσιούρη 3 (1), Θωμά 5 (1), Μπαξεβάνου, Μπαχαρίδου.
Απόλλων Καλαμαριάς (Ατακτίδης): Οικονόμου 4, Σιφναίου 2, Καραβέλη 5, Ιγγλέζου 5 (1), Γιαννουσίου 6, Τράντα 7, Καϊμακτσή 5 (1), Γκλεζάκη 6, Γκομπετζισβίλι 12.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ-ΑΡΗΣ 62-53
Διαιτητές: Τοπαλίδης, Παπαδόπουλος
Δεκάλεπτα: 22-16, 32-26, 43-42, 62-53
Πανσερραϊκός (Τσάντα): Χωλoπούλου 15 (2), Χύσσα, Τσάντα 9 (1), Μπακιρτζίδου 6, Θανοπούλου 5 (1), Πελτέκη 6, Κουτούση 11, Πιτσιάβα 10 (1), Γκανάτσιου, Μίχου
Άρης (Συρόπουλος): Βατσιτσίδου 7, Ευσταθίου, Γράψα 10, Λάλου 3, Τσιαμπάζη 3 (1), Μαργαρίτη 10, Παπαιωάννου, Βεντούρα7, Σακουλάκη 13 (1).

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 85-39
Διαιτητές: Κομνηνόπουλος, Παπαδόπουλος
Δεκάλεπτα: 22-8, 43-15, 67-23, 85-39
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Καραλή 4, Τελίδου 12 (2), Κιολέογλου 5 (1), Ζουγκουρίδου 5 (1), Ντριστέλλα 10, Γκρίτζαλη 6, Λάππα 8, Μπαγκλαρίδου 2, Μπουμπουλέντρα 2, Καρατάσιου 17 (4), Δημητριάδου 10, Παντζιάλα 4.
Ολυμπιακός Βόλου (Δέρβος): Τσουκαλά, Γκίνο 9, Κανελλοπούλου, Λιόλιου, Τεβετζίδου 8, Παρασχάκη, Αρτεμισίου 14, Σιουμουρέκη, Μπουγιούρη 2, Γκρίνια, Ντόβα 6.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ-ΠΥΛΑΙΑ 58-46
Διαιτητές: Βασιλόπουλος, Αναστασιάδης
Δεκάλεπτα: 20-11, 28-25, 41-38, 58-46
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου (Μύρβαλη, Καμπίτση): Εμμανουηλίδου, Κωστανάκη 12 (2), Τσαλή, Κουλακιώτη 2, Καλομιτσίνη, Τζίκου 6, Παπαδάκη, Τζιότζιου 12, Τσελεμπή 6, Nάστου 20 (1).
Πυλαία (Λίτσου): Σταμπή 2, Ζωράφου 2, Κατσαμούρη 3, Τσαμπούρη 4, Καραμπατζάκη 14, Παπαρδέλα 8, Τζήμου 2, Φλώρου 2, Κωτούλα 9 (1).

Αναλυτικά το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου: 

Κυριακή 16/12
Αστέρας Ιπποδρομίου-Τιτάνες Δράμας 87-48
ΠΑΣ Γιάννινα-Ολύμπια Λάρισας 69-36
Παναθλητικός-Απόλλων Καλαμαριάς 63-52
Πανσερραϊκός-Άρης 62-53
Πιερικός Αρχέλαος-Ολυμπιακός Βόλου 85-39
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Πυλαία 58-46

Αναλυτικά η βαθμολογία:

1. Παναθλητικός 16
2. Πυλαία 15
3. ΠΑΣ Γιάννινα 14
4. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 14
5. Άρης 13
6. Απόλλων Καλαμαριάς 12
7. Αστέρας Ιπποδρομίου 12
8. Ολύμπια Λάρισας 11
9. Πιερικός Αρχέλαος 10
10. Πανσερραϊκός 10
11. Τιτάνες Δράμας 9
12. Ολυμπιακός Βόλου 8

Η επόμενη (9η) αγωνιστική του 2ου Ομίλου (13/1):

Κυριακή 13/1
Τιτάνες Δράμας-Παναθλητικός 12:00 
Απόλλων Καλαμαριάς-Πανσερραϊκός 12:00
Άρης-ΠΑΣ Γιάννινα 12:00
Ολυμπιακός Βόλου-Αστέρας Ιπποδρομίου 12:00
Πυλαία-Πιερικός Αρχέλαος 13:30
Ολύμπια Λάρισας-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 14:00 

ΣΧΟΛΙΑ

Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο