Advertisement

Τα αποτελέσματα της Α2 Βορρά

Του Δημήτρη Τσοπανάκη 05/12/2010 (22:35) Ο Παναθλητικός ήταν ο μεγάλος νικητής στην αναμέτρηση με την ΜΕΝΤ επικρατώντας στην παράταση με 70-67 (κ.α. 61-61) για την 3η αγωνιστική...
Τα αποτελέσματα της Α2 Βορρά
Του Δημήτρη Τσοπανάκη
05/12/2010 (22:35)

Ο Παναθλητικός ήταν ο μεγάλος νικητής στην αναμέτρηση με την ΜΕΝΤ επικρατώντας στην παράταση με 70-67 (κ.α. 61-61) για την 3η αγωνιστική της Α2 γυναικών Βορρά. Εύκολες νίκες σημείωσαν τόσο η πρωτοπόρος Καλαμαριά επί της Ολυμπιάδας Λάρισας με 75-27, όσο και η Αναγέννηση Ν. Ρυσίου επί της Ολύμπια Λάρισας με 69-27.

Τα αποτελέσματα
Αν. Ν. Ρυσίου - Ολυμπια Λαρ. 69-27
Παναθλητικός - ΜΕΝΤ 70-67 (κ.α. 61-61)
Ολυμπιάδα Λαρ. - Καλαμάρια 27-75
Λασσάνης Κ. - Πυλαία 67-71
Ασπίδα Ξαν. - Αρίωνας Πτ. 53-50
Τιτάνες Δράμας - Σέρρες 62-46

Αν. Ν. Ρυσίου - Ολυμπια Λαρ. 69-27
Διαιτητές:
Κατρακάρης - Μυλωνίδης
Τα δεκάλεπτα : 25-6, 34-18, 50-20 69-27
ΑΝ. Ν. ΡΥΣΙΟΥ (Διαβολεμένου). Μαραγκού 9, Πυλαρινού 9(1) , Κατοπόδη 6, Βασιλείου 2, Μούρτου 11, Μύρβαλη 9, Ταυροπούλου 6 , Αθανασιάδου , Γουργιώτη 10, Αβραμίδου 4 . Ρούσσου 3(1)
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡ. (Αραπατσάνη) : Καπνιά 7, Λέκα 7, Παπαστεργίου 7 , Θεοφανάκη 2 . Μίχα 4 , Βαμβακίδου , Γόργολη , Τετόγκα, Ζιώγου

Παναθλητικός - ΜΕΝΤ 70-67
Διαιτητές:
Κοϊμτζόγλου-Τζιόπανος.
Τα δεκάλεπτα: 17-13, 34-30, 47-47, 61-61 (κ.α.) 70-67.
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Συρόπουλος-Καφαντάρη): Σαμαρά 20(5), Δημητρακοπούλου 11(1), Κυριάκου 6, Χαιριστανίδου 16, Ανταβαλή, Κωστοπούλου 11, Λάλου 6, Γιαρένη.
ΜΕΝΤ (Ατακτίδης): Κοτσαφτίκη 4, Βουλγαράκη 13, Παλάνη 2, Τόσκα 26, Βατσιτσίδου 7, Αγγελίκα, Ταρπάγκου 7, Τριανταφύλλου, Καζαντζίδου 8.

Ολυμπιάδα Λαρ. - Καλαμάρια 27-75
Διαιτητές:
Κυρίτσης-Ζάχαρης.
Τα δεκάλεπτα: 11-25, 13-49, 22-57, 27-75.
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΛΑΡ. (Γεωργοπούλου): Νταουντάκη, Δεμίρη, Αγαγιώτη, Σκαρλή 3(1), Θωμά 6, Σολωμού 7(1), Πλασταρά, Παγγία 5, Νταναβάρα, Γεωργοπούλου 6.
ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ (Γαρέφης): Θεοδωρίδου 4, Κωσταρά 2, Γιαννοπούλου 7, Νότη 12, Καλαντίδου 6, Νικολαΐδου 14, Βασιλειάδου 3, Ψυχογιού 2, Ταμουτσέλη 21, Παντελιάδου, Νασουφίδου 4.

Λασσανης - Πυλαια 67-71
Διαιτητές:
Τέγα - Ρουκάς.
Τα δεκάλεπτα: 17-10, 28-24, 55-51, 67-71.
ΛΑΣΣΑΝΗΣ ΚΟΖ. (Γκόνης): Δελιαλή 1, Κωτούλα 14, Καρανίκου 2, Μεντεσίδου 5, Σαββίδου, Τσιόνγκα 7, Σαπνάρα 23, Κωτούλα Ε. 15.
ΠΥΛΑΙΑ (Πολυμένης): Δαλάκα 9, Όρλιακλη 2, Θωμά 2, Σαρηγιαννίδου Κ., Μαρίνου 23(3), Τερεζή 4, Ψαρρά 12, Σαρηγιαννίδου Α., Κουφογιάννη 4, Γραμματικοπούλου, Παπαδάκη 8, Αναγνώστου 7.

Ασπίδα Ξαν. - Αρίωνας Πτ. 53-50
Διαιτητές:
Κατσιάνης - Πετανίδου.
Τα δεκάλεπτα: 9-9, 23-24, 40-35, 53-50.
ΑΣΠΙΔΑ Ξ. (Καρά Αχμέτ): Πλούμπη, Καραλίδου 12, Παπαευαγγέλου 3, Φάκα 2, Λαζαρίδου 9(3), Τέλη-Κότα, Γιαννακίδου, Πιλέ 17, Βράνια 4, Ποντίκα 6.
ΑΡΙΩΝ ΠΤ. (Κυρκοπούλου): Θεοχάρη 4, Κυρκοπούλου 12, Τζιάτα 12, Παγκαλίδου 7(1), Τζήμου 6, Χατζημαγιόγλου 5(1), Ντάλα 4.

Τιτάνες Δράμας - Σέρρες 62-46
Διαιτητές:
Σπανός-Μυστιλιάδου.
Τα δεκάλεπτα: 17-10, 33-23, 48-33, 62-46.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡ. (Γαϊτάνης): Αγαθαγγελίδου 9(3), Παυλίδου, Καρατζά 10, Κοτσελίδου 4, Σαμουλαδά 16(3), Ελένιους 6, Γιαντζιώρη 2, Γαϊτάνη, Κουτούση 13, Κυριακίδου, Κεσεσίδου, Ουζούνη 2,
ΣΕΡΡΕΣ (Κηρύκος-Μάρκου): Ιωαννίδου, Μαραγκού 15(1), Ζηνοπούλου 3, Τόγα 5, Τζιαμπάζη 6(2), Πελτέκη 8, Λαδοπούλου, Καλογιάννη 3, Πιτάκη 2, Παπανικολάου 4.

Η Βαθμολογία (Σε 3 αγ.): Καλαμαριά 6, Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 6, Παναθλητικός 6, Τιτάνες Δράμας 5, ΜΕΝΤ 5, Πυλαία 5, Σέρρες 4, Αρίων Πτολεμαΐδας 4, Ασπίς Ξάνθης 4, Λασσάνης Κοζάνη 3, Ολυμπιάδα Λάρισας 3, Ολύμπια Λάρισας 3.

Η επόμενη αγωνιστική (12/12) :
Καλαμαριά - Παναθλητικός , Πυλαία - Ολυμπιάδα Λαρ., Αρίωνας Πτ. - Λασσάνης Κοζ. , Ολύμπια Λαρ. - Ασπίς Ξάνθης , Αν. Ρύσιου. - Τιτάνες Δράμας , ΜΕΝΤ - ΑΟ Σερρών.
Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο