Τα αποτελέσματα στην Α2 Βορρά

Του Δημήτρη Τσοπανάκη 19/12/2010 (23:25) Ούτε οι Σέρρες στάθηκαν εμπόδιο στην ξέφρενη πορεία της Καλαμαριάς, με την ομάδα του Ανδρέα Γαρέφη να διαλύει τις γηπεδούχες με το ...
Τα αποτελέσματα στην Α2 Βορρά
Του Δημήτρη Τσοπανάκη
19/12/2010 (23:25)

Ούτε οι Σέρρες στάθηκαν εμπόδιο στην ξέφρενη πορεία της Καλαμαριάς, με την ομάδα του Ανδρέα Γαρέφη να διαλύει τις γηπεδούχες με το επιβλητικό 81-29. Η Αναγέννηση Νέου Ρύσιου νίκησε στην Ξάνθη την Ασπίδα με 51-36, ενώ και οι Τιτάνες Δράμας επιβλήθηκαν εύκολα της ΜΕΝΤ με 71-51.

Ο Παναθλητικός με την σειρά του λύγισε την αντίσταση της Πυλαίας νικώντας την με 63-57, ενώ το παιχνίδι ανάμεσα στην Ολυμπιάδα Λάρισας και τον Αρίωνα Πτολεμαΐδας δεν διεξήχθη, καθώς οι φιλοξενούμενες δεν κατέβηκαν στο γήπεδο. Όπως δείχνουν τα πράγματα το συγκρότημα της Πτολεμαΐδας θα αποβληθεί από το πρωτάθλημα.

Τα αποτελέσματα
Παναθλητικός - Πυλαία 63-57,
Ολυμπιάδα Λαρ. - Αρίωνας Πτ. 20-0,
Λασσάνη Κοζ. - Ολύμπια Λαρ. 53-46,
Ασπίς Ξάνθης - Αν. N. Ρύσιου 36-51,
Τιτάνες Δράμας - ΜΕΝΤ 71-51, 
Σέρρες - Καλαμαριά 29-81

Παναθλητικός - Πυλαία 63 - 57
Διαιτητές:
Καρυπίδης Χρ. - Κατσιάνης
Τα δεκάλεπτα: 19-10, 27-24, 43-36, 63-57
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Συρόπουλος - Καφαντάρη): Σαμαρά 8, Δημητρακοπούλου 12, Κυριάκου 16, Χαιριστανίδου 15, Κωστοπούλου 6, Λάλου 4, Γιαρένη 2.
ΠΥΛΑΙΑ (Πολυμένης): Δαλάκα 5, Σαρηγιαννίδου 1, Κουφογιάννη 14, Ορλιακλη 3, Θωμά 5(1), Ψαρρά 20, Τερεζή, Γραμματικοπούλου 3, Παπαδάκη, Αναγνώστου 6.

Ασπίδα Ξάνθης- Αναγέννηση Ν. Ρύσιου 36-51
Διαιτητές:
Μυσιρλής-Δημάδης.
Τα δεκάλεπτα: 11-9, 22-27, 30-47, 36-51
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Πλούμπη, Καραλίδου 5(1), Παπαευαγγέλου 11(1), Φάκα, Λαζαρίδου 2, Ποντίκα 6, Πιλλέ 8, Καραλίδου Β. 2, Κιρμιζοπούλου 2.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ (Διαβολεμένου): Μαραγκού 7, Ποιλαρινού 2, Γιαννάτση 6, Γκιουλέκα 15, Μούρτου 10, Μύρβαλη 6(1), Ταυροπούλου 2, Αθανασιάδου, Γουριώτη, Κιζιρίδου, Κατωπόδη 3.

Λασσάνη Κοζ. - Γ.Σ. Ολύμπια 53-46
Διαιτητές:
Τριανταφυλλίδης - Πετανίδου
Τα δεκάλεπτα: 17-9, 34-20, 46-28, 53-46
ΛΑΣΣΑΝΗ ΚΟΖ.(Γκόνης): Δελιαλή, Κωτούλα Φ. 20, Καρανίκου 2, Μεντεσίδου 2, Σαββίδου, Κρανιώτη, Τσιόγκα 7, Φίλιου, Γρηγοριάδου, Σαπνάρα 18(1), Μαυροματίδου, Κωτούλα Ε. 4.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Αραπατσάνη): Βαμβακίδου 11(3), Γοργόλη, Λέκκα 8(1), Σπυροπούλου 11(1), Καπνιά 6, Φλέγκα, Παπαστεργίου 5(1), Τσιαμούρα, Καραλευθέρη, Ορφανάκη 2, Μίχα 3, Τζέτζερα.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ - ΜΕΝΤ 71-51
Διαιτητές:
Γκουτζιομήτρος - Καρυπίδης Γ.
Τα δεκάλεπτα: 21-9, 38-24, 53-41, 71-51
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Γαϊτάνης): Αγαθαγγελίδου 7(2), Παυλίδου, Καρατζά 6, Κοτσελίδου 2, Σαμουλαδά 10(1), Ελένιους 12, Γιαντζιώρη 4, Γαϊτάνη, Κουτούση 25, Κυριακίδου 2, Κεσεσίδου 3(1), Ουζούνη.
ΜΕΝΤ (Ατακτίδης): Κοτσαφτίκη, Παπαρέντζη 2, Βουλγαράκη 8, Παλάνη 11(3), Τόσκα 16, Βατσιτσίδου 2, Αγγελίτσα, Ταρπάγκου 10, Γράψα 2.

Σέρρες- Απόλλων Καλ. 29- 81
Διαιτητές:
Τέγα - Κυρίτσης
Τα δεκάλεπτα: 6-15, 20-38, 22-59, 29-81
ΣΕΡΡΕΣ (Κηρύκος-Μάρκου): Παπανικολάου 5, Μαραγκού 7(1), Δεινοπούλου 2, Τόγα 7, Τζιαμπάζη 8(2), Λαδοπούλου, Πιττάκη, Ιωαννίδου.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. (Γαρέφης): Θεοδωρίδου 9(2), Κωσταρά 2, Γιαννοπούλου 13, Νότη 10, Καλαντίδου 5, Βασιλειάδου 18, Ψυχογιού 12, Ταμουτσέλη 10, Παντελιάδου 2, Νασουφίδου.

Η Βαθμολογία (Σε 5 αγ.): Καλαμαριά 10, Αναγέννηση Ν. Ρύσιου 9, Τιτάνες Δράμας 9, Παναθλητικός 9, Πυλαία 8, ΜΕΝΤ 7, Σέρρες 7, Λασσάνη Κοζάνης 7, Ασπίς Ξάνθη 6, Ολύμπια Λάρισας 6, Ολυμπιάδα Λάρισας 6, Αρίων Πτολεμαΐδας 5.
*Ο Αρίωνας έχει ένα μηδενισμό.

Η επόμενη αγωνιστική (9/1/11): Αρίωνας Πτολ. - Παναθλητικός, Ολύμπια Λαρ. - Ολυμπιάδα Λαρ., Αν. Ν. Ρύσιου - Λασσάνη Κοζ., Ασπίδα Ξανθ. - Τιτάνες Δράμας, Πυλαία - Σερρές , Καλαμαριά - ΜΕΝΤ
Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Zagori
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο