Τα αποτελέσματα της Α2 Βορρά

Του Δημήτρη Τσοπανάκη 23/01/2011 (21:15) Πέρασε και από την Πυλαία η Καλαμαριά νικώντας με 69-53 το συγκρότημα του Θοδωρή Πολύμενη. Η ομάδα του Ανδρέα Γαρέφη παραμένει έτσι ...
Τα αποτελέσματα της Α2 Βορρά
Του Δημήτρη Τσοπανάκη
23/01/2011 (21:15)

Πέρασε και από την Πυλαία η Καλαμαριά νικώντας με 69-53 το συγκρότημα του Θοδωρή Πολύμενη. Η ομάδα του Ανδρέα Γαρέφη παραμένει έτσι στην πρώτη θέση με 8 νίκες και καμία ήττα. Στο άλλο σπουδαίο παιχνίδι της ημέρας η Αναγέννηση Ν. Ρύσιου νίκησε με 59-51 τον Παναθλητικό.

Τα αποτελέσματα
Πυλαία - Απόλλων Καλ. 53-69
Αναγέννηση Ν. Ρύσιου - Παναθλητικός 59-51
Λασσάνης Κοζ. - Τιτάνες Δράμας 53-85
Ολύμπια Λαρ. - Σέρρες 49-56
Ασπιδα Ξανθ. - Ολυμπιαδα Λαρ. 49-38

Πυλαία - Απόλλων Καλ. 53-69
Διαιτητές:
Κουτσουμάρης - Κοϊμτζόγλου
Τα δεκάλεπτα: 12-23, 26-33, 39-50, 53-69
ΠΥΛΑΙΑ (Πολυμένης): Δαλάκα 5, Ορλιακλη 3, Θωμά 5 (1), Κουφογιάννη 4, Ψαρρά 22 (1), Αμπατζίδου, Τερεζή, Γραμματικοπούλου 3, Παπαδάκη 2, Αναγνώστου 9.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. (Γαρέφης): Θεοδωρίδου 1, Κωσταρά 14, Γιαννοπούλου 6, Νότη 2, Καλαντίδου 8, Νικολαϊδου 20, Ψυχογιού 5 (1), Ταμουτσέλη 13, Νασουφίδου.

Αναγέννηση Ν. Ρύσιου - Παναθλητικός 59-51
Διαιτητές:
Ανδρόνικος - Κατσιάνης
Τα δεκάλεπτα: 16-9, 31-29, 45-43, 59-51
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ (Διαβολεμένου): Μαραγκού, Πυλαρινού 10, Γιαννάτση, Γκιουλέκα 21, Μούρτου 2, Κιζιρίδου 10(2), Μύρβαλη 5(1), Ταυροπούλου 2, Αθανασιάδου, Αβραμίδου 7, Ρούσσου 2.
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Συρόπουλος-Καφαντάρη): Σαμαρά 6(2), Δημητρακοπούλου, Κυριάκου 13, Τσαμπούρη 6, Χαιριστανίδου 18, Ανταβαλή 4, Κωστοπούλου, Λάλου 4.

Λασσάνης Κοζ. - Τιτάνες Δράμας 53-85
Διαιτητές:
Παραλής - Εκιτζόγλου
Τα δεκάλεπτα: 11-28, 26-42, 42-65, 53-85
ΛΑΣΣΑΝΗΣ ΚΟΖ. (Γκόνης): Γρηγοριάδου, Δελαλή, Κωτούλα Φ. 9, Μεντεσίδου 4, Καρανίκου, Μαυροματίδου, Κρανιώτη 2, Σαπνάρα 17 (1), Κωτούλα Ε., Κωτούλα Ευγ. 16 (1), Ναθαναηλίδου, Ανδρίτσου 5.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡ. (Γαϊτάνης): Αγαθαγγελίδου 8 (2), Καρατζά 6, Κοτσελίδου 3 (1), Σαμολαδά 20 (5), Ελένιους 7 (1), Κυριακίδου, Κουτούση 29, Μυλωνά, Κεσεσίδου 10 (1), Ουζούνη 2.

Ολύμπια Λαρ. - Σέρρες 49-56
Διαιτητές:
Παπαδημητρίου Κ. - Τσοκόλης.
Τα δεκάλεπτα: 11-12, 20-27, 38-41, 59-56.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡ. (Αραπατσάνης): Βαμβακίδου, Ζιώγου, Γοργόλη 1, Λέκκα 8 (2), Σπυροπούλου 22 (1), Καπνιά 2, Παπαστεργίου 2, Τσιαμούρα, Καραλευθέρη, Θεοφανάκη 8, Μίχα 6, Τζέντζερα.
ΣΕΡΡΕΣ (Κήρυκος): Ιωαννίδου, Μαραγκού 20 (1), Δεινοπούλου, Τόγα 4 (1), Τζιαμπάζη 17 (5), Καραπαλίδου, Πελτέκη 6, Πιτάκη, Ζαφειρίου, Καλογιάννη 9, Παπανικολάου.

Ασπιδα Ξανθ. - Ολυμπιάδα Λαρ. 49-38
Διαιτητές:
Σπανός-Αργυροπούλου
Τα δεκάλεπτα: 14-9, 26-22, 36-28, 49-38
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Πλουμπή, Καραλίδου Σ. 3, Παπαευαγγέλου 16 (2), Φάκα, Ποντίκα, Πιλέ 20, Βράνια 2, Γιαννακίδου, Καραλίδου Β., Κιρμιζοπούλου 8.
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΛΑΡ. (Γεωργοπούλου): Νταουντάκη Δ. 3, Καψοκόλη 4, Δημιρή, Αγαγιώτη 4, Καρλή 2, Παπαθωμά 12, Σολωμού, Ντανουντάκη Ι. 1, Ταναβάρα, Γεωργοπούλου 12 (1).

Η Βαθμολογία (Σε 8 αγ.): Απόλλων Καλ. 16, Αν.Ν. Ρύσιου 15, Τιτάνες Δράμας 14, Παναθλητικός 14, ΑΟ Σερρών 13, Πυλαία 12, ΜΕΝΤ 12, Λασσάνης Κοζ. 11, Ασπίς Ξάνθη 10, Ολύμπια Λάρισας 10, Ολυμπιάδα Λάρισας 9.
* Ο Αρίων Πτολεμαΐδας έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα

Η επόμενη αγωνιστική (30/1/11):
 Παναθλητικός -Ασπίδα Ξανθ., Ολυμπιάδα Λαρ. - Λασσάνης Κοζ., Τιτάνες Δράμας - Πυλαία, ΑΟ Σερρών - Αν. Ρύσιου, ΜΕΝΤ - Ολύμπια Λαρ. Ρεπό Απόλλωνας Καλ.
Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο