Τα αποτελέσματα Α2 Βορρά

Των Νίκου Δακόλια - Νίκου Βρεττού 06/02/2011 (22:30) Με νίκες προχώρησαν οι δύο πρωτοπόροι στην Α2 κατηγορία γυναικών του Βορρά. Απόλλων Καλαμαριάς και Αναγέννηση Ρυσίου επ...
Τα αποτελέσματα Α2 Βορρά
Των Νίκου Δακόλια - Νίκου Βρεττού
06/02/2011 (22:30)

Με νίκες προχώρησαν οι δύο πρωτοπόροι στην Α2 κατηγορία γυναικών του Βορρά. Απόλλων Καλαμαριάς και Αναγέννηση Ρυσίου επικράτησαν εύκολα επι της Ολύμπια Λάρισας και της ΜΕΝΤ αντίστοιχα. Σημαντική νίκη πήρε η ομάδα των Σερρών απέναντι στην Ξάνθη και ταυτόχρονα μεγάλη βαθμολογική ανάσα στην μάχη της για να παραμείνει στην κατηγορία.

Τα αποτελέσματα:
Ολυμπιάδα Λάρισας - Τιτάνες Δράμας 39-80
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου - ΜΕΝΤ 60-44
Ασπίδα Ξάνθη - ΑΟ Σερρών 44-54
Ολύμπια Λάρισας - Απόλλων Καλαμαριάς 32-89
Λασσάνης Κοζάνης - Παναθλητικός 58-66

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΛΑΡΙΣΑΣ -ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ 39-80
Διαιτητές: Παργιαννόπουλος - Τσοκόλης.
Τα δεκάλεπτα: 2-28, 16-44, 26-68, 39-80.
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Γεωργοπούλου): Νταουντάκη Δ., Νταουντάκη Ι. 2, Καψοκώλη 12. Διμήρη, Παπαθωμά 10, Κοντονάσιου 3 (1), Σολωμού 7, Σκαρλή, Πλαστάρα, Παγκέα 2, Γεωργοπούλου 3 (1).
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Γαϊτάνης): Αγαθαγγελίδου 5 (1), Μαδεμλή 2, Καρατζά 9, Παραλίκη 2, Σαμολαδά 13 (2), Ελένιους 9, Ηλιάδου 2, Γαϊτάνη Ε. 2, Κουτούση 26, Κυριακίδου 4, Ουζούνη 3, Κεσεσίδου 3.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ - ΜΕΝΤ 60-44
Διαιτητές: Σιταρίδης - Μυστιλιάδου.
Τα δεκάλεπτα: 11-13, 26-21, 41-34, 60-44.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ (Διαβολεμένου): Πυλαρινού 19, Γιαννάτση, Αθανασιάδου, Μούρτου 7, Κυζιρίδου 2, Μύρβαλη 6, Ταυροπούλου 4, Γουριώτη 2, Αβραμίδου 12, Ρούσου 6, Κατωπόδη 2.
ΜΕΝΤ (Ατακτίδης): Γράψα, Κοτσαφτίκη 4, Παπαρέντη 2, Βουλγαράκη 4, Παλλάνη 2, Τόσκα 21, Βατσιτσίδου, Αγγελίτσα, Καζαντζίδου, Μπαμπικέρ, Ταρπάγκου 7, Σαεβό 4.

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ - Α.Ο. ΣΕΡΡΩΝ 44-54
Διαιτητές: Κατρακάρης-Μυλωνίδης.
Τα δεκάλεπτα: 9-19, 22-32, 34-42, 44-54.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Πλουμπή, Καραλίδου Σ. 2, Παπαευαγγέλου 11 (1), Φάκα 2, Πιλέ 6, Βράνια 5 (1), Γλλερμανλη 6, Ποντίκα 10, Κυρμιζοπούλου, Κέλλη Κόττα.
Α.Ο. ΣΕΡΡΩΝ (Κήρυκος - Μάρκου): Μαραγκού 12 (1), Τόγα 9, Πάντζιου, Τζιαμπάζη 17 (4), Πελτέκη 13, Πιτάκη, Καλογιάννη 3.

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. 32-89
Διαιτητές: Παραλής - Εκίτσογλου.
Τα δεκάλεπτα: 4-17, 17-35, 24-50, 32-89.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Αραπατσάνης): Βαμβακίδου 3 (1), Τσιόγκα, Γοργόλη 2, Λέκκα 4, Σπυροπούλου 12, Ζιώγου, Παπαστεργίου 5, Τσιαμούρα, Καραλευθέρη, Θεοφανάκη 6, Μίχα.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γαρέφης): Θεοδωρίδου 8, Κωσταρά 8, Γιαννοπούλου 11, Νότη 13 (1), Καλαντίδου 14, Νικολαΐδου 21, Βασιλειάδου 8, Ψυχογιού 6.

ΛΑΣΣΑΝΗΣ ΚΟΖ. - ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 58-66
Διαιτητές: Τσιρινδάνης - Δότα.
Τα δεκάλεπτα: 6-12, 23-27, 39-47, 58-66.
ΚΟΖΑΝΗ (Γκόνης): Δελιαλή, Κωτούλα Ε.Ε. 18, Καρανίκου 6, Μεντεσίδου 10, Μαυροματίδου 1, Γρηγοριάδου, Σαπνάρα 11, Κωτούλα Ε. 11 (2), Ανδρίτσου.
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Συρόπουλος - Καφαντάρη): Σαμαρά 14 (4), Δημητρακοπούλου 11, Κυριάκου 11, Τσαμπούρη 5, Χαιριστανίδου 10, Ανταβαλή, Κωστοπούλου 2, Λάλου 13.

Βαθμολογία (σε 10 αγώνες): Απ. Καλαμαριάς 20, Αν.Ν.  Ρυσίου 19, Τιτάνες Δράμας 18, Παναθλητικός 18, Πυλαία 15, ΜΕΝΤ 15, ΑΟ Σερρών 15, Λασσάνης Κοζ. 13, ΑΣΠΙΣ Ξάνθη 12, Ολυμπιάδα Λάρισας 12, Ολύμπια Λάρισας 12.

Επόμενη αγωνιστική (11η): Παναθλητικός - Ολυμπιάδα Λαρ., Α.Ο. Σερρών - Λασσάνης Κοζ., ΜΕΝΤ - Ασπίδα Ξανθ., Καλαμαριά - Αν. Ρύσιου, Πυλαία - Ολύμπια Λάρισας.
Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο