Aποτελέσματα Α2 Βορρά

Του Νίκου Δακόλια 20/02/2011 (21:15)   Μια εύκολη αποστολή είχε ο πρωτοπόρος της βαθμολογίας Απόλλων Καλαμαριάς αφού επικράτησε με 73-53 της Ασπίδας Ξάνθης. Στο ντέρμπι της...
Aποτελέσματα Α2 Βορρά

Του Νίκου Δακόλια
20/02/2011 (21:15)  

Μια εύκολη αποστολή είχε ο πρωτοπόρος της βαθμολογίας Απόλλων Καλαμαριάς αφού επικράτησε με 73-53 της Ασπίδας Ξάνθης. Στο ντέρμπι της αγωνιστικής οι Τιτάνες επικράτησαν του Παναθλητικού με 53-51 σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι. Ενώ η Αναγέννηση Ν. Ρυσσίου δεν δυσκολεύτηκε απέναντι στη Πυλαία και πήρε το ροζ φύλλο αγώνα επικρατώντας με 60-46.  

Τα αποτελέσματα:
Απόλλων Καλ. - Ασπίδα Ξάνθης 73-53
Τιτάνες Δρ. - Παναθλητικός 53-51
Πυλαία - Αναγέννηση Ν. Ρυσσίου 46-60
ΜΕΝΤ - Λασσάνης Κοζ. 55-33
ΑΟ Σερρών - Ολυμπιάδα Λαρ. 59-62  

Απόλλων Καλ. - Ασπίδα Ξάνθης 73-53
Διαιτητές: Σπανός - Τσούλης.
Τα δεκάλεπτα: 17-16, 37-26, 59-37, 73-53.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γαρέφης): Θεοδωρίδου, Κωσταρά 4, Γιαννοπούλου 10, Νότη 10 (2), Καλαντίδου 4, Νικολαΐδου 18 (3), Βασιλειάδου 6, Ψυχογιού 9 (1), Ταμουτσέλη 12.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Πλούμπη 2, Καραλίδου Σ. 4, Παπαευαγγέλου 14 (3), Ψωμαδοπούλου 2, Γιαννακίδου, Δοβρίδου, Βασιλειάδου, Πιλέ 20, Βράνια, Ποντίκα 6, Καραλίδου Β. 3 (1), Γέρμανλη 2.

Τιτάνες Δρ. - Παναθλητικός 53-51
Διαιτητές: Μελανίδης - Καπουρτίδης.
Τα δεκάλεπτα
: 19-8, 31-21, 42-36, 53-51.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡ. (Γαϊτάνης): Αγαθαγγελίδου 6, Καρατζά 6, Σαμολαδά 6 (1), Κουζούνη 8, Γιαντζιώρη 2, Κουτούση 19, Κεσεσίδου 6 (2).
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Συρόπουλος - Καφαντάρη): Σαμαρά 12 (3), Κυριάκου 5, Τσαμπούρη 16 (3), Χαιριστανίδου 4, Χριστοπούλου 5, Λάλου 7.

Πυλαία - Αναγέννηση Ν. Ρυσσίου 46-60
Διαιτητές: Κατσιάνης - Τζιοπάνος.
Τα δεκάλεπτα: 16-16, 23-30, 35-46, 46-60.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Πολυμένης): Δαλάκα 2, Ορλιακλη 4, Θωμά 14 (1), Ψαρρά 5, Αματζίδου, Τερεζή 2, Γραμματικοπούλου 6, Παπαδάκη 7, Αναγνώστου 6.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ (Διαβολεμένου): Πυλαρινού 9, Γιαννάτση 4, Μούρτου 14, Κυζιρίδου 4, Μύρβαλη 8 (2), Ταυροπούλου 3, Αθανασιάδου 1, Γουριώτη 2, Αβραμίδου 4, Ρούσου 8, Κατωπόδη 3.

ΜΕΝΤ - Λασσάνης Κοζάνης 55-33
Διαιτητές: Μυλωνίδης - Λαμπρίδης.
Τα Δεκάλεπτα: 10-6, 29-17, 38-26, 55-33.
ΜΕΝΤ (Ατακτίδης): Γούλα 2, Κοτσαφτίκη 9, Παπαρέντη, Αναστασιάδου, Παλάνη 2, Τόσκα 11 (1), Βακιρτζίδου 3, Μπαμπικέρ, Ταρπάγκου 12, Σαέμπο 5, Καζαντζίδου 5 (1), Γράψα 6.
ΛΑΣΣΑΝΗΣ ΚΟΖ. (Γκόνης): Γρηγοριάδου, Δελιάνλη 3 (1), Καρανίκου, Μεντεσίδου 5, Μαυροματίδου, Σαπνάρα 21 (1), Κρανιώτη 4, Ανδρίτσου.

ΑΟ Σερρών - Ολυμπιάδα Λαρ. 59-62
Διαιτητές: Δαμίγος - Αργυροπούλου.
Τα Δεκάλεπτα: 17-14, 26-31, 45-48, 59-62.
ΑΟΣ (Κηρύκος - Μάρκου): Ιωαννίδου, Μαραγκού 16, Τζιαμπάζη 10 (3), Τόγα, Παπανικολάου, Πελτέκη 24 (2), Καλογιάννη 9, Πιττάκη.
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΛΑΡ. (Γεωργοπούλου): Καψοκώλη 19, Παγανιώτη 4, Σκαρλή 7, Παπαθωμά 14, Σολωμού 6, Παγγαία, Γεωργοπούλου 12 (3).

Η βαθμολογία (σε 12 αγώνες): Απόλλων Καλ. 24, Τιτάνες Δρ. 22, Αναγέννηση Ν. Ρυσσίου 22, Παναθλητικός 21, ΜΕΝΤ 19, Πυλαία 18, ΑΟ Σερρών 18, Λασσάνης Κοζ. 15, Ολυμπιάδα Λαρ. 15, Ολύμπια Λαρ. 15, Ασπίδα Ξάνθης 14.

Η επόμενη αγωνιστική (13η, 27/02): Παναθλητικός - ΑΟ Σερρών, Ολυμπιάδα Λαρ. - ΜΕΝΤ, Λασσάνης Κοζ. - Καλαμαριά, Ασπίδα Ξανθ. - Πυλαία, Ολύμπια Λάρισας - Τιτάνες Δράμας.
Ρεπό: Αν. Ρύσιου.

Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο