ΕΛΙΤΖΟΥΡ - ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 74-59

Του Νίκου Δακόλια 24/02/2011 (20:54) Την ήττα γνώρισε ο Αθηναϊκός στον πρώτο ημιτελικό του Eurocup. Η ομάδα του Βύρωνα ηττήθηκε με 74-59 από την Ελιτζούρ Ράμλα και πλέον το έργο τ
Του Νίκου Δακόλια
24/02/2011 (20:54)

Την ήττα γνώρισε ο Αθηναϊκός στον πρώτο ημιτελικό του Eurocup. Η ομάδα του Βύρωνα ηττήθηκε με 74-59 από την Ελιτζούρ Ράμλα και πλέον το έργο του γίνεται αρκετά δύσκολο, αν και ο επαναληπτικός γίνεται στην έδρα του.

Οι γηπεδούχες πήραν τα ηνία στο σκορ από τα πρώτα λεπτά και προηγήθηκαν πολύ γρήγορα στο σκορ. Η Ελιτζούρ Ράμλα δεν άφησε περιθώρια στην ελληνική ομάδα και επέβαλλε τον ρυθμό της. Στην τελευταία περίοδο, ο Αθηναϊκός κατάφερε να μειώσει στο καλάθι (58-56), αλλά οι Ισραηλινές πάτησαν το γκάζι, οι φιλοξενούμενες "μπλόκαραν" και η ήττα ήταν αναπόφευκτη.