Με σπασμένα φρένα

Του Νίκου Δακόλια 01/03/2011 (21:31) Η εντυπωσιακή πορεία των κοριτσιών του Άρη συνεχίζεται. Θύμα αυτή τη φορά ήταν η ομάδα του Πανιώνιου στο Αλεξάνδρειο. Με την νίκη αυτή

Του Νίκου Δακόλια
01/03/2011 (21:31)

Η εντυπωσιακή πορεία των κοριτσιών του Άρη συνεχίζεται. Θύμα αυτή τη φορά ήταν η ομάδα του Πανιώνιου στο Αλεξάνδρειο. Με την νίκη αυτή οι Θεσσαλονικείς έπιασαν στην δεύτερη θέση τον ΔΑΣΑΛ και συνεχίζουν ακάθεκτοι.

Δηλώσεις για το παιχνίδι έκανε στο basketblog ο προπονητής της ομάδα Κώστας Κοτούλης : "Κάναμε ένα πάρα πολύ καλό παιχνίδι για 30 λεπτά. Στο τέταρτο, όμως, δεκάλεπτο χαλαρώσαμε πολύ και έτσι δώσαμε την ευκαιρία στον αντίπαλο να μας πλησιάσει. Είχαμε όμως την ψυχραιμία και κρατήσαμε αυτήν την πολύ σημαντική για μας νίκη".

Χωρίς τραυματισμούς και άλλες απώλειες συνεχίζει την προετοιμασία του ο Άρης που θέλει να εκμεταλλευτεί το γεγονός ότι δεν θα διεξαχθεί αγωνιστική αυτό το σαββατοκύριακο για να πάρουν ανάσες οι παίχτριες.