"Θα πάμε καλύτερα"

Της Σοφίας Ράμμου 31/01/2011 (16:30) Ο Ράιβον Κόβιλ αναδείχθηκε πολυτιμότερος παίκτης της 15ης αγωνιστικής, συγκεντρώνοντας 34 βαθμούς στο σύστημα αξιολόγησης. Ο Αμερικανό...
Της Σοφίας Ράμμου
31/01/2011 (16:30)

Ο Ράιβον Κόβιλ αναδείχθηκε πολυτιμότερος παίκτης της 15ης αγωνιστικής, συγκεντρώνοντας 34 βαθμούς στο σύστημα αξιολόγησης. Ο Αμερικανός του Πανιωνίου είχε απολογισμό 28 πόντους με 12/17 δίποντα, 10 ριμπάουντ ενώ κέρδισε και 10 φάουλ σε 35 λεπτά συμμετοχής στη νίκη της ομάδας του επί του Ικάρου.
"Χαίρομαι ιδιαίτερα για τη νίκη της ομάδας μας πρώτα απ' όλα γιατί τη χρειαζόμασταν πολύ και ήταν ένας αγώνας συναρπαστικός που κρίθηκε στις λεπτομέρειες" είπε αρχικά ο Κόβιλ.

Δεν κράτησε όμως τον… τίτλο μόνο για τον εαυτό του, αφού όπως είπε στην ιστοσελίδα του ΕΣΑΚΕ: "Είναι τιμητικό για μένα ότι αναδείχτηκα πολυτιμότερος παίκτης αλλά σίγουρα η νίκη οφείλεται σε όλα τα παιδιά που έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους.

Προσπαθούμε σιγά σιγά να χτίσουμε χαρακτήρα σαν ομάδα, υπήρχαν αρκετές αλλαγές στο ρόστερ και ελπίζω ότι πλέον θα μπορέσουμε να βρούμε ρυθμό. Δουλεύουμε σκληρά όλοι μαζί και πιστεύω θα πάμε ακόμη καλύτερα.

Εγώ έχω πλέον προσαρμοστεί αρκετά στην ομάδα και προσπαθώ να δίνω τον καλύτερό μου εαυτό σε κάθε παιχνίδι".