"Καλοί στην επίθεση"

Της Νίκης Βασιλείου 21/11/2010 (19:56) Την επιθετική ικανότητα των παικτών του στην αναμέτρηση με την Καβάλα εξήρε στη συνέντευξη Τύπου  ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς, ο οποίος ό
Της Νίκης Βασιλείου
21/11/2010 (19:56)

Την επιθετική ικανότητα των παικτών του στην αναμέτρηση με την Καβάλα εξήρε στη συνέντευξη Τύπου  ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς, ο οποίος όμως είχε πολλά παράπονα από τις αμυντικές τους επιδόσεις αλλά και τα κενά διαστήματα.
"Πριν αρχίσουμε την προετοιμασία είχαμε πει στους παίκτες μας πως η Καβάλα αρέσκεται στο να τρέχει. Έτσι ακριβώς αγωνίστηκε στο πρώτο ημίχρονο. Από τους 40 πόντους της πέτυχε τους 17 από αιφνιδιασμό.

Ήταν σημαντικό να πούμε στους παίκτες μας πως η επίθεσή μας ήταν καλή και πως ήταν απαραίτητο να επιστρέφουν γρήγορα στην άμυνα, γιατί στο transition ήταν είμαστε πολύ κακοί. Κάτι το οποίο δεν μπορούσαμε να καταλάβουμε ήταν ότι κάναμε μόλις δύο φάουλ και αφήσαμε τον αντίπαλο να πάρει 17 πόντους από πρωτογενείς αιφνιδιασμούς.

Στο δεύτερο ημίχρονο σταματήσαμε τον αιφνιδιασμό με έξυπνα φάουλ και παίξαμε πολύ καλά. Η Καβάλα είναι μία ομάδα που αρέσκεται στο να αλλάζει άμυνα, οπότε έπρεπε να είμαστε υπομονετικοί, αφού έχουμε τους κατάλληλους παίκτες για να εκμεταλλευτούν οποιεσδήποτε συνθήκες.

Γενικώς ήταν ακόμη ένα καλό παιχνίδι, συγχαρητήρια στους παίκτες μου. Ελπίζω με τη Βαλένθια να έρθει περισσότερος κόσμος. Και, φυσικά, εύχομαι καλή συνέχεια στην Καβάλα".