"Η άμυνα έφερε τη νίκη"

Του Νίκου Κώνστα 27/02/2011 (22:09) Ικανοποιημένος έμμεινε ο Σούλης Μαρκόπουλος από την απόδοση και την ενέργεια των παικτών του, στη νίκη της ομάδας του απέναντι στον Ίκ...

Του Νίκου Κώνστα
27/02/2011 (22:09)

Ικανοποιημένος έμμεινε ο Σούλης Μαρκόπουλος από την απόδοση και την ενέργεια των παικτών του, στη νίκη της ομάδας του απέναντι στον Ίκαρο Καλλιθέας. Ο τεχνικός του ΠΑΟΚ μετά το τέλος της αναμέτρησης με τον Ίκαρο, δήλωσε: "Ξεπέρασαν τις δυσκολίες που αντιμετωπίσαμε στην προετοιμασία του αγώνα και πήραμε μια σημαντική νίκη. Από περίοδο σε περίοδο, βελτιώναμε τις αδυναμίες μας και στο τέλος βάλαμε μεγάλα σουτ που μας βοήθησαν.

Πάνω απ’ όλα, όμως, η άμυνα μας έδωσε τη νίκη. Φαινόμασταν δυνατοί και τελικά η νίκη ήρθε φυσιολογικά. Εύχομαι καλή συνέχεια στον Ίκαρο, που έχει καλή ομάδα και γεμάτο ρόστερ".

Από την πλευρά των παικτών ο Ρόμπερτ Ντοζίερ, σημείωσε: "Κάναμε σπουδαία ομαδική δουλειά στην άμυνα κι αυτό έκανε τη διαφορά. Ενώ ξεκινήσαμε κάπως αργά στη συνέχεια βελτιωθήκαμε, ιδίως στην άμυνα, οπού είχαμε μεγάλο πρόβλημα. Είχαμε παράλληλα καλή κίνηση της μπάλας και βάλαμε σπουδαία σουτ. Όλα αυτά μας έδωσαν μια σημαντική νίκη".