ΑΕΚ ΑΡΓΟΥΣ - ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 64-66

Του Γιάννη Ευδαίμων 25/02/2011 (20:08)   Χάρη σε ένα καλάθι του Προδρόμου, στην εκπνοή της αναμέτρησης, ο Αρκαδικός πέρασε νικηφόρα από το Άργος, επικρατώντας της τοπικής ...
Του Γιάννη Ευδαίμων
25/02/2011 (20:08)

Χάρη σε ένα καλάθι του Προδρόμου, στην εκπνοή της αναμέτρησης, ο Αρκαδικός πέρασε νικηφόρα από το Άργος, επικρατώντας της τοπικής ΑΕΚ με 66-64, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία του δεύτερου γύρου. Έτσι η ομάδα της Τρίπολης επέστρεψε στις επιτυχίες μετά από τέσσερα αρνητικά αποτελέσματα.

Ο αγώνας είχε δραματική εξέλιξη (ημίχρονο 30-28), καθώς οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 34-46 στο 29΄, όμως η ΑΕΚ αντέδρασε και χάρη στον εξαιρετικό Γκιζόγιαννη πέρασε μπροστά  50-49 στο 33'.

Οι δύο αντίπαλοι συμβάδιζαν στο σκορ στα τελευταία λεπτά, με τον Κοψαύτη να ισοφαρίζει σε 64-64 για το Άργος, 4 δεύτερα πριν το τέλος. Ο Προδρόμου όμως ήταν αυτός που…μίλησε τελευταίος και με λέι απ στην εκπνοή, έδωσε τη νίκη στον Αρκαδικό.

Διαιτητές: Μακλογιάννης - Τσώνος - Δημόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 16-17, 30-28, 37-46, 64-66.
ΑΕΚ ΑΡΓΟΥΣ (Οικονομάκης): Παπαντωνίου 6, Λάππας 2, Κοψαύτης 7 (1), Λιούις 12, Γκιζόγιαννης 25 (5), Ράπτης 6, Κασάμπαλης 6.
ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Σμυρνιώτης): Παπαδάκης 19 (1), Αντωνιάδης 1, Προδρόμου 13 (1), Μπρόζος 13 (2), Μόρφης 4, Γιαννουλάκος 13, Νεοφυτίδης 3.