Παράπονα για την "φιλοξενία"

Του Γιάννη Ευδαίμων 05/03/2011 (23:10)  Ο Ερμής γνώρισε βαριά ήττα από το Παγκράτι στην Αθήνα, όμως οι ιθύνοντες του συλλόγου έχουν πολλά παράπονα από την "φιλοξενία" στο ...
Παράπονα για την

Του Γιάννη Ευδαίμων
05/03/2011 (23:10)

Ο Ερμής γνώρισε βαριά ήττα από το Παγκράτι στην Αθήνα, όμως οι ιθύνοντες του συλλόγου έχουν πολλά παράπονα από την "φιλοξενία" στο Μετς και υποστηρίζουν ότι βασικός λόγος της μεγάλης τελικής διαφοράς (82-66), οφείλεται στην… υποδοχή.

Η ομάδα του Λαγκαδά ισχυρίζεται ότι ο Ντάρκο Ράλλης και άλλοι παίκτες της ομάδας δέχθηκαν επίθεση στην φυσούνα από φιλάθλους των γηπεδούχων όταν βγήκαν για ζέσταμα. Επικράτησε πολύ μεγάλη ένταση, κόσμος μπήκε μέσα στο παρκέ και χρειάστηκε η συνδρομή των ανδρών της αστυνομίας για να αποκατασταθεί η τάξη.

Όλα αυτά είχαν σαν αποτέλεσμα -σύμφωνα με τους ανθρώπους του Ερμή- να κάνουν ζέσταμα μόλις επτά λεπτά, γεγονός που επηρέασε άμεσα την απόδοση της ομάδας, η οποία έχανε 24-4 στο δεκάλεπτο.

Η πρώτη περίοδος διακόπηκε μάλιστα δύο φορές, λόγω ρίψης αντικειμένων και υβριστικών συνθημάτων, κάτι που αναγράφηκε στο φύλλο αγώνα από τους διαιτητές. Η διοίκηση του Ερμή ενδέχεται μάλιστα να βγάλει και επίσημη ανακοίνωση, διαμαρτυρόμενη για τις συνθήκες του αγώνα στο Μετς.