Συγκεντρωμένοι στον στόχο

Του Νίκου Δακόλια 07/02/2011 (21:25) Η ομάδα της Κηφισιάς παραμένει στο κυνήγι της κορυφής, μόλις ένα βαθμό πίσω από τον ΟΦΗ, αφού κατάφερε και πήρε σημαντική εκτός έδρας νί...
Του Νίκου Δακόλια
07/02/2011 (21:25)

Η ομάδα της Κηφισιάς παραμένει στο κυνήγι της κορυφής, μόλις ένα βαθμό πίσω από τον ΟΦΗ, αφού κατάφερε και πήρε σημαντική εκτός έδρας νίκη επί της ΜΕΝΤ.

Ο προπονητής της αθηναϊκής ομάδας, Ηλίας Παπαθεωδόρου, έκανε δηλώσεις στο basketblog και μίλησε για το παιχνίδι : "Ήταν μια πολύ σημαντική νίκη για τον στόχο που έχουμε θέσει. Είχαμε προετοιμαστεί κατάλληλα γι’ αυτό το παιχνίδι. Προερχόμασταν από μία ήττα που μας είχε στοιχίσει. Μπήκαμε στο γήπεδο αποφασιστικοί και συγκεντρωμένοι. Σε επίπεδο τακτικής και συγκέντρωσης κάναμε ένα εξαιρετικό παιχνίδι και δεν αφήσαμε την ΜΕΝΤ να κάνει αυτά που μπορεί.

Στο πρώτο ημίχρονο τους βγάλαμε εκτός ρυθμού ήμασταν εύστοχοι και πήραμε μια διαφορά. Στην επανάληψη χάσαμε για πέντε λεπτά τη συγκέντρωση μας και η ΜΕΝΤ πλησίασε. Κάπου εκεί ξαναβρήκαμε ρυθμό και με πολύ καλή άμυνα αλλά και επίθεση πήραμε τον αγώνα".

Απών για την ομάδα της Κηφισιάς ήταν ο αρχηγός της Μενεουδάκος, ο οποίος ήταν τραυματίας.