Αποτελέσματα 1ου ομίλου Νότου

Του Νίκου Βαγγέλη 21/11/2010 (19:00) Παρά τον τραυματισμό σοκ του Τζανετάκου, ο Πορφύρας συνέχισε την εξαιρετική του πορεία. Το συγκρότημα του Βαγγέλη Πεταλά εκμεταλλεύτη
Αποτελέσματα 1ου ομίλου Νότου
Του Νίκου Βαγγέλη
21/11/2010 (19:00)

Παρά τον τραυματισμό σοκ του Τζανετάκου, ο Πορφύρας συνέχισε την εξαιρετική του πορεία. Το συγκρότημα του Βαγγέλη Πεταλά εκμεταλλεύτηκε και πάλι την έδρα του, κάμπτοντας την αντίσταση του μαχητικού Κεραυνού με 61-59. Σημαντική εντός έδρας νίκη και για τον Παναιτωλικό, που έκαμψε την αντίσταση του Κρόνου, ενώ η Καλαμάτα "λύγισε" στην Ακράτα...

Τα αποτελέσματα:
Παναιτωλικός - Κρόνος Αγ. Δημ. 72-66
Χολαργός - Τηρών Αγ. Θεοδ. 55-63
Ακράτα - Καλαμάτα  65-48
Παναχαϊκή - Λεωνίδιο 65-62
Αγία Παρασκευή - Έσπερος ΑΟΠΑ 73-61
Πορφύρας - Κεραυνός Αιγίου 61-59
Ε.Α. Πατρών - Μίλων 67-52

Ακράτα - Καλαμάτα 65-48
Διαιτητές:
Νάκας - Τσάλας.
Τα δεκάλεπτα: 9-14, 29-25, 51-36, 65-48.
ΑΚΡΑΤΑ: (Αναστασόπουλος): Κανάς 2, Σταμόπουλος 9 (1), Σταυρουλάκης 16 (2), Τσικούνας 3, Ζίζηλας 8, Μπιτσάκος , Οικονομόπουλος 4 (1), Μαλλής 10 (2), Γεωργιάδης 13.
ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Αβδάλας): Αντωνόπουλος, Φωτεινάκης 5 (1), Περσόπουλος, Μπακογιάννης 5, Μαθιόπουλος 2, Γκίνης 14 (2), Βούλγαρης 7, Φωτάκης 2, Παυλής 13 (2).

Αγία Παρασκευή - Έσπερος ΑΟΠΑ 73-61
Διαιτητές:
Μπορμπαντωνάκης - Κυριακόπουλος
Τα δεκάλεπτα: 15-17, 36-34, 57-44, 73-61.
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Χατζηπανηγύρης): Χατζηκωστής 24 (6), Σβερκούνος 8, Κουτσός 3 (1), Σοφρωνάς 2, Ζερβός 10, Μάτος 6, Μούγιος 4, Καφαντάρης, Καραμπάς 14 (2),Αρχος ,Γιαννώδης 2.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Λιόνας): Νιφόρας 6 (1), Χαλβατζής, Πετρόπουλος, Γιαννικόπουλος 10, Αποστολόπουλος 4, Θωνιάτης 9 (1), Ιωάννου 20 (2), Σ. Τρυφωνόπουλος, Κάλλης 5 (1), Βασίλιεφ, Αγγελόπουλος 7, Σκοναπάς, Πελεκουδας.

Παναιτωλικός-Κρόνος 72-66
Διαιτητές:
Κωνσταντινόπουλος - Κρεσταινίτης.
Τα δεκάλεπτα: 17-16, 41-34, 59-49, 72-66.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Καραπιπέρης - Στάνκοβιτς): Σβορώνος, Καλαπανίδας 11, Μπαρούχας 16 (4), Τζανιδάκης 11 (3), Μιχαηλίδης 18 (3), Ευστρατίου 2, Βλαχούλης 11, Δάρλας 3 (1), Κουκουνιάς.
ΚΡΟΝΟΣ (Παρασκευόπουλος - Κότσιαρης): Μπαλτάς 12 (2), Λαζαρίδης 4, Ντέντας 2, Μωυσίδης 2, Βασσάλος 9 (1), Παπαδάκης 6, Αντωνόπουλος, Σκουλούδης 4, Σπανός 2, Καραπλής 7 (2), Μπάλλας 18.

Παναχαϊκη - Λεωνίδιο 65-62
Διαιτητές:
Μακρής - Μαραμής.
Τα δεκάλεπτα: 12-16, 26-29, 45-40, 65-62.
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Δεράος): Γατσούλης 11 (3), Κορακιανίτης 2, Καρνάβας 12, Μοσχοβάκης15 (3), Δεράος 5, Ρουμελιώτης 6 (2), Σοχωράκης , Αναγνωστόπουλος 10, Λιούρδης, Βουρνάς 4, Λυκούδης Χρυσανθόπουλος.
ΛΕΩΝΙΔΙΟ (Κουλουριώτης): Γκόγκας 3 (1), Μελάς 15 (3), Μιχαλόπουλος, Κούτρας 9 (1), Ογιεφούγκα 4, Μπουτσικάκης 3 (1), Χριστόδουλος 7, Χείλαρης 9 (1) Σακελλάρης, Κρίτσαλος 12.

ΕΑΠ - Μίλων 67-52
Διαιτητές:
Μπλέτσας - Στρέμπας.
Τα δεκάλεπτα: 7-15, 27-26, 50-33, 67-52.
ΕΑΠ (Μπερδέσης): Στάμος 3 (1), Ζούκας 7 (1), Καλαμπούκας 15 (3), Κεφαλάς 34 (2), Τσεκλένης 2, Τοπάλλης 2, Χουλιάρας 4.
ΜΙΛΩΝ (Πανούλιας): Ρουσσόπουλος 15 (1), Καραχοτζίδης 3 (1), Μπίκας, Μέντζος, Παπαποστόλου, Βουράπης 5, Βλαβιανός 9 (2), Μπένος 12, Σαλτουρίδης, Καμαριώτης 8.

Χολαργός - Τήρων Αγ. Θ. 55-63
Διαιτητές:
Κιούρκας - Σοφιανόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 14-14, 29-30, 42-48, 55-63.
ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Παπαμάρκος): Γιάννης, Τσιώμος, Στεφανής 8, Σπανός 8, Τουλής 4, Δανιήλ 12 (3), Τασσόπουλος 15, Κακιούζης, Κιαπεκος 3 (1), Κυράτσας, Σιώμος 2.
ΤΗΡΩΝ (Τόλιας - Ρουστέμης): Καγιώργης, Κακαβάς 12 (2), Λεβεντόπουλος, Σακελαράκης 12, Αντωνίου 4, Δανιήλ 6 (1), Λυτόπουλος 10, Σταυρόπουλος 9, Ράπτης, Ξενάκης 9.

Πορφύρας - Κεραυνός Αιγίου 61-59
Διαιτητές:
Επιτροπάκης - Μαντήλας
Τα δεκάλεπτα: 6-18, 26-30, 44-43, 61-59.
ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Πεταλάς): Πασπαλάς 7 (1), Λαζαρίδης 1, Καρλάφτης 10 (2), Κατσαρός 11 (1),Τζαβάρας, Γεωργοπαπαδάκος 3 (1), Αθανασάκης 7, Βαμβακάς, Βήχος 22 (4), Σ. Κυπριώτης.
ΚΕΡΑΥΝΟΣ (Χρυσανθόπουλος): Κυριακίδης 20 (2) , Κανταρτζής 11, Κομματάς, Καραγιάννης, Στ. Βρυνάς 8, Μαυρίδης 9 (2) , Μπασδέκης 7 (1), Μούτσιος, Λυμπέρης 4.

Βαθμολογία (σε 5 αγώνες): Αγία Παρασκευή 10, Έσπερος 9, Πορφύρας 9, Παναχαική 9, Ε.Α. Πατρών 8, Χολαργός 8, Παναιτωλικός 8, Τήρων Αγ.Θεοδ.7, Μίλων 7, Ακράτα 7, Λεωνίδιο 6, Κεραυνός Αιγίου 6, Κρόνος Αγ.Δημ. 6, Καλαμάτα 5.

Επόμενη αγωνιστική (6η): Τήρων – Παναιτωλικός, Καλαμάτα – Χολαργός, Λεωνίδιο – Ακράτα, Έσπερος – Παναχαϊκή, Αγία Παρασκευή – Πορφύρας, Κρόνος – ΕΑΠ, Μίλων – Κεραυνός.
Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο