Αποτελέσματα 1ου ομίλου Βορρά

Του Θωμά Αυγέρη 21/11/2010 (21:26) Το απόλυτο διατήρησε η Νίκη Βόλου, η οποία πέτυχε τη νίκη της ημέρας στα Γρεβενά και έτσι εξακολουθεί να είναι μόνη πρώτη στην κορυφή του...
Αποτελέσματα 1ου ομίλου Βορρά
Του Θωμά Αυγέρη
21/11/2010 (21:26)

Το απόλυτο διατήρησε η Νίκη Βόλου, η οποία πέτυχε τη νίκη της ημέρας στα Γρεβενά και έτσι εξακολουθεί να είναι μόνη πρώτη στην κορυφή του ομίλου. Από κοντά και ο Αμπελώνας, ο οποίος νίκησε στην Κρύα Βρύση, αλλά και η Μακάμπη, που δεν είχε πρόβλημα κόντρα στον Πανεδεσσαϊκό.
Πρωτέας και Αξιούπολη δεν έχουν γευτεί ακόμα τη χαρά της νίκης...

Τα αποτελέσματα:
Μ. Αλέξανδρος - Αμπελώνας 67-84
Αιγινιακός - Ηρακλής Κοζάνης 72-55
Άργος Ορεστικό - Φοίνικας Λάρισας 76-67
Μεταμόρφωση Β. - Αετός Κιλκίς 87-51
Αριστοτέλης Επαν. - Αλέξανδρος Αξιούπολης 69-59
Μακαμπή - Πανεδεσσαϊκός 67-47
Πρωτέας Γρεβενών - Νίκη Βόλου 75-85

Μ. Αλέξανδρος - Αμπελώνας 67-84
Διαιτητές
: Λόρτος - Φουτζήλας.
Τα δεκάλεπτα: 12-26, 29-45, 44-63, 67-84.
Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Κυριακίδης): Μιχαηλίδης 15 (4), Χρυσίδης 4, Κρομμήδας 14, Δεληγιάννης 17 (1), Κυριαζής, Παπαμιχαήλ 8, Βαφόπουλος, Ρούζιος 8, Θεολόγου, Παντζής 1.
ΑΜΠΕΛΩΝΑΣ (Κουτσουκέρας): Γράβας, Βλαχούλης 10 (1), Γκανέτσας 11 (1), Ακσεχέρογλου 10 (2), Μηλιώνης 29 (3), Αποστολάκης 11, Παρασκευάς 5, Γλυκόπουλος, Γούλας 5, Τσιαβές 3.

Αιγινιακός - Ηρακλής Κοζάνης 72-55
Διαιτητές
: Δεληγιαννίδης - Σιταρίδης.
Τα δεκάλεπτα: 16-14, 32-28, 53-39, 72-55.
ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Κοντογιάννης): Μπάγκι 9 (3), Καλαϊτζίδης, Τερζής, Καλαϊτζίδης 2, Βαφείδης Ι., Στυλιανίδης, Βαφείδης Ν., Κουρκούτας 27 (1), Αλβανός 5 (1), Δένης 2, Λωτζανιώτης 9, Παπουλίδης 18.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Τζιλίνης): Τομόπουλος, Ρέππας Χ. 3, Ηλιόπουλος, Κουτσιομήτρος, Μιχαηλίδης 10, Ρέππας Ν. 21 (4), Στάιος 5, Ιωαννίδης 10, Ψάλτου 6.

Άργος Ορεστικό - Φοίνικας Λάρισας 76-67
Διαιτητές
: Θεοδώρου - Καρυπίδης.
Τα δεκάλεπτα: 21-7, 34-21, 50-50, 76-67.
ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ (Σούλιος): Πανταζής 11, Χριστόπουλος, Δαραβίγκας 10 (1), Πουλιώνης , Σεμερτζίδης, Βίλας 20 (3), Καραμήτσος 8 (1), Κώττας 10 (1), Παντελίδης 3 (1), Κοτσαγιάννης 14, Βαρβακούλης.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡ. (Θεοδωρόπουλος): Παρασκευόπουλος, Τσιάμπαλης 7 (1), Γιούδας 16 (4), Δεληχρήστος 18 (1), Χατζημπύρος, Λιάκος 5, Καρπούζας 1, Γκαγκανάσιος 9 (1), Τσακνάκης 8, Παπαδόπουλος 2, Τσιλούλης 2.

Μεταμόρφωση Β. - Αετός Κιλκίς 87-51
Διαιτητές
: Παπαγεωργίου - Ταρενίδης.
Τα δεκάλεπτα: 28-13, 48-25, 61-36, 87-51.
ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ (Μυριτζής): Καραγιώργος Θ. 20 (4), Καραγιώργος Ι. 12 (2), Καραρήγας 4, Υφαντόπουλος 2, Ντίκας 6, Μπογδανος 11 (1), Καλογερόπουλος 4, Τοπούζης 12, Φρουσκλιάς 13 (1), Κατσούλας 3, Τζιανέλος, Τσαπραΐλης.
ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ (Κοντονάσιος): Αραπατζής, Πατσούρης , Δαρνάκας, Φοντέιν, Ημερίδης 4, Παπαβασιλείου 9, Γιαχανατζής Α. 1, Φλιάτης 4, Βογιατζής 13 (2), Ξανθόπουλος 4, Κουτούλας 3, Δημητριάδης, Γιαχανατζής Β. 13 (1).

Αριστοτέλης Επαν. - Αλέξανδρος Αξιούπολης 69-59
Διαιτητές
: Σαλικίδης - Παπαγερίδης.
Τα δεκάλεπτα: 19-17, 34-29, 54-45, 69-59.
ΕΠΑΝΩΜΗ (Καραπιπερίδης):Διαμαντής 6, Παλαιόπουλος, Σαμαράς, Αγλαμίσης Τρ., Πουλιανίτης 16 (2), Καβαρδίνας, Κοκκάρης 4, Γιαννακός 5, Τερσενίδης 23 (4), Βογιατζής 4, Αρμενάκης, Αγλαμίσης Θ. 11, Τουβετζίδης.
ΑΞΙΟΥΠΟΛΗ (Μπάρπας): Τάτσης 8, Γότσος 12 (1), Γουβιανάκης, Παλτσαμίδης, Σιώτκας 2, Φιλιππίδης 8 (1), Μαυρόπουλος, Περπερίδης, Σαμαράς 9 (1), Βακιρλής, Σιδηρόπουλος, Καλαβάζης 4, Στάθης 16.

Μακαμπή - Πανεδεσσαϊκός 67-47
Διαιτητές
: Τσουμαχίδης - Παργιανόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 16-4, 31-15, 43-35, 67-47.
ΜΑΚΑΜΠΗ (Κεσίδης): Οξούζης 14, Κατενλιάδης 6, Κοντός 13 (3), Γιαγκόπουλος, Χρήστου, Κουρέας 2, Καπέτας, Γκαϊτατζής 7, Αρούχ 17 (2), Κωστόπουλος, Δελητζάκης 8.
ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ (Δασκαλάκης): Δάφνης, Ζεχερλής 4, Τακιτζόγλου, Θεοδώρου, Μπέλλος 5 (1), Σταμπουλής 1, Μαύρος 14, Νότης 10 (3), Σταυρουλάκης 8, Γκέκας, Πλιάνης, Δοβόπουλος, Τσάμης 5.

Πρωτέας Γρεβενών - Νίκη Βόλου 75-85
Διαιτητές
: Πολυχρονιάδης - Τσιρτσιμάλης.
Τα δεκάλεπτα: 18-28, 30-48, 56-68, 75-85.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒ. (Κατσάλης): Γράβας 14 (2), Ρίγκος 10 (2), Μουράτογλου 5, Μίχος 10, Τζήμου 18 (2), Σπανός 11 (3), Ψεφτόγκας 2, Γάτος 5 (1).
ΝΙΚΗ (Ζαφειρούδης): Ζαρογιάννης 18, Αναγνωστόπουλος Μ., Θυμνιός 22, Κουτίνας 16 (4), Τσώλης 17 (3), Αναγνωστόπουλος Χρ.2, Χριστομάνος 2, Μυστιλιάδης 4, Σαμαράς 4.

Η βαθμολογία (σε 5 αγώνες): Νίκη Βόλου 10, Μακαμπή 9, Αμπελώνας 9, Πανεδεσσαϊκός 8, Μέγας Αλέξανδρος Κρύας Βρύσης 8, Άργος Ορεστικό 8, Αετός Κιλκίς 8, Αριστοτέλης Επανωμής 7, Φοίνικας Λάρισας 7, Ηρακλής Κοζάνης 7, Αιγινιακός 7, Μεταμόρφωση Β. 7, Αλέξανδρος Αξιούπολης 5, Πρωτέας Γρεβενών 5.

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 28/11): Ηρακλής Κοζ. - Μ. Αλέξανδρος, Φοίνικας Λ. - Αιγινιακός, Αετός Κιλκίς - Άργος Ορ., Αξιούπολη - Μεταμόρφωση Β., Αριστοτέλης Επ. - Μακαμπή, Αμπελώνας - Πρωτέας Γρεβ., Νίκη Β. - Πανεδεσσαϊκός.

Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο