Αποτελέσματα 2ου ομίλου Βορρά

Του Θωμά Αυγέρη 21/11/2010 (21:56) Έδρες από… χαρτόνι είχαμε στην 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος, καθώς οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν την… υπερβολική αβρότητα των ...
Αποτελέσματα 2ου ομίλου Βορρά
Του Θωμά Αυγέρη
21/11/2010 (21:56)

Έδρες από… χαρτόνι είχαμε στην 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος, καθώς οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν την… υπερβολική αβρότητα των οικοδεσποτών.
Η κορυφή μοιράζεται σε τέσσερα κομμάτια, ενώ δύο ομάδες (Δόξα και Γαλαξίας) δεν έχουν πετύχει ακόμα νίκη και φυσικά βρίσκονται στον πάτο τού βαθμολογικού πίνακα.

Τα αποτελέσματα:
Δόξα Δρυμού - Κένταυρος Καλ. 73-79
Γαλαξίας Αδ. - Χαλκηδόνα 53-79
Ιωνικός Ιων. - Ελευθερούπολη 68-56
Κομοτηνή - Ασβεστοχώρι 71-51
Πολύγυρος - Ανατόλια 50-99
Μακεδονικός - Μαντουλίδης 70-74
ΧΑΝΘ - Τιτάνες Δράμας 68-64

Δόξα Δρυμού - Κένταυρος Καλ. 73-79
Τα δεκάλεπτα: 24-19, 43-39, 58-55, 73-79.
ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ (Γκένογλου): Κυπραίος, Καϊκλής 11 (1), Παναγιωτίδης 12 (1), Γαλανίδης 6 (1), Τριανταφύλλου 3, Γερογιάννης 12 (1), Ηλιάδης 21 (2), Λήτας, Τόζης, Κατεμίδης, Γκότσης 8, Τσώκας.
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ (Καραμουσαλίδης): Κοτσάκης, Τολιόπουλος 19 (2), Μωυσιάδης, Γλιάς 12 (2), Κλωνάρας 10, Δημητρίου, Τσέλιος 17 (1), Νικολούδης, Δελημπαλτίδης 10, Μπογδαμπεΐδης, Ευαγγελινός 12 (2).

Γαλαξίας Αδ. - Χαλκηδόνα 53-79
Τα δεκάλεπτα: 18-22, 33-43, 39-61, 53-79.
ΓΑΛΑΞΙΑΣ ΑΔ. (Πολίτης): Μασούτης, Νίκας, Τσαϊκος, Νικολαΐδης 16 (4), Παπαδημητρίου 8, Κραμπής 5 (1), Γκαράκης 9, Γιαννάκαρος 3, Καλπακτσής 10 (1), Πλατανίτης 2.
ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ (Γεροφώτης): Παπαδόπουλος 7 (1), Βασιλειάδης 14, Μωυσιάδης 15 (1), Κλουτζός 6, Συντρίδης 5 (1), Αρνίδης 20 (2), Σιώμος 6, Μάντζος 2, Σιατατίδης 2, Τσαμασλίδης, Τσαλώνης.

Ιωνικός Ιων. - Ελευθερούπολη 68-56
Τα δεκάλεπτα
: 24-19, 36-30, 51-45, 68-56.
ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ (Τουλούμης): Μανουσάκης 13 (1), Μαραπίδης 8 (1), Παναγιώτου, Μπατάκος 10 (1), Αγγελίδης 8, Ματζούνης 2, Αρναούτογλου, Μυλωνίδης 8 (1), Τουλούμης, Γουνιώτης 12, Τολιόπουλος 7 (1).
ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ (Καγιάογλου): Δενδρινός 9 (1), Στεφανίδης 6, Κακλαμάνος, Κάτσικας, Σιδηρόπουλος 8 (1), Μάκης, Κουμλέλης 11 (1), Λαϊδης, Καρατσομπάνης 10, Ζαρωτιάδης 12.

Κομοτηνή - Ασβεστοχώρι 71-51
Τα δεκάλεπτα
: 21-10, 31-28, 50-43, 71-51.
ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Καμαράκης): Παρατσουκίδης 20, Παπαγεωργίου 7, Ντίνας 8, Κουτσοβασίλης 21 (3), Νίκιτς 5 (1), Δελή Χασάν, Μήτσου 5 (1), Χαλίλ Καζίρ 3, Χατζή Σαβίκ 2.
ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙ (Θωμαΐδης): Βογιατζής, Αρβαντάκης 9 (2), Τριφτατίδης 3, Καλούτσικος, Ευθυμιάδης 1, Δανάκης 21 (1), Λέντης 8 (2), Βασταρούχας 4, Σαραφίδης 5 (1), Βόρτζης.

Πολύγυρος - Ανατόλια 50-99
Τα δεκάλεπτα
: 12-26, 31-51, 33-79, 50-99.
ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ (Μπούμπας): Τσιάρας 9 (1), Λάζογλου 3, Τσιούντος 6, Παπασαραφιανός, Στιβαχτάρης, Κουζόνης 18, Βαλσάμης, Παπαγεωργίου 8, Αρβανίτης, Καλτσίδης 2, Σοβατζής 4, Βλάχος.
ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Τσούρμας): Βαλεργάκης 5 (1), Παυλέας 18 (3), Μόσχου 17 (5), Συμεωνίδης 3, Κεκές 8 (2), Βλαχοδήμος, Κοϊμτζόγλου 14 (3), Μουτσιαράς 8, Τσιάτσος 8 (2), Τουρσουτζιάν 6, Βεργίνης 4 (1), Χατζίδης 6.

Μακεδονικός - Μαντουλίδης 70-74
Τα δεκάλεπτα
: 15-22, 36-45, 56-60, 70-74.
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Αμοιρίδης): Ματενίδης, Χρηστίδης 6, Αγγελάκης 21 (1), Κεραμίδης, Τζουβάρας, Στυλιανού 14 (4), Παπαθανασίου 10, Λάφης 13, Ανεστάκης, Καρυπίδης, Πατρίκης 6.
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ (Νικολαΐδης - Κοκκινόπουλος): Τόζιος 6, Ζεϊμπέκης 13 (3), Ιωακειμίδης 8, Τράντας 20 (1), Δελληγιώργης 4, Χρυσόπουλος 13 (1), Ναούμης, Γεωργάκης 1, Καμπούρης 7, Βελισαρίου, Σλαφτσάκης 2, Δαβάνης.

ΧΑΝΘ - Τιτάνες Δράμας 68-64
Τα δεκάλεπτα
: 21-17, 34-28, 48-48, 68-64.
ΧΑΝΘ (Κόρφας): Νικολαΐδης 13, Γαλανός 11, Πετρίδης 13 (2), Τασούδης, Κυριαζίδης, Σουρβατζής 13 (1), Νεοφύτου 6, Ντίνας 10 (1), Κότσανος 2. Γιάμος, Κυρατζής.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Μπέσας): Μουζίκας 3, Μανιώτης 8, Παπαδόπουλος 12 (1), Μελισαρίδης Στ. 12 (2), Τουσουνίδης, Εξουζίδης 7, Βογιατζάκης 7 (1), Φασουλάς 2 Γουδούτσης, Μούκας Γ. 11 (1), Καραϊσκάκης, Γιάντσιος.

Η βαθμολογία (σε 5 αγώνες): Ανατόλια 9, Χαλκηδόνα 9, Κενταυρός Καλ. 9, Ελευθερούπολη 9, Μαντουλίδης 8, Κομοτηνή 8, Μακεδονικός 8, ΧΑΝΘ 8, Ασβεστοχώρι 7, Τιτάνες Δρ. 7, Ιωνικός Ιων. 7, Πολύγυρος 6, Δόξα Δρυμού 5, Γαλαξίας Αδ. 5.

Η επόμενη αγωνιστική
(6η, 28/11): Χαλκηδόνα - Μακεδονικός, Ελευθερούπολη - Γαλαξίας Αδ., Ασβεστοχώρι - Ιωνικός Ιωνίας, Κένταυρος Καλ. - Κομοτηνή, Δόξα Δρυμού - Πολύγυρος, Μαντουλίδης - ΧΑΝΘ, Τιτάνες Δράμας - Ανατόλια.

Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο