Αποτελέσματα 1ου ομίλου Νότου

Του Νίκου Βαγγέλη 28/11/2010 (19:11) Η μεγάλη έκπληξη της αγωνιστικής έγινε στο Λεωνίδιο! Η Ακράτα πραγματοποίησε καταπληκτική εμφάνιση στην πόλη της Αρκαδίας και κατάφερ...
Αποτελέσματα 1ου ομίλου Νότου
Του Νίκου Βαγγέλη
28/11/2010 (19:11)

Η μεγάλη έκπληξη της αγωνιστικής έγινε στο Λεωνίδιο! Η Ακράτα πραγματοποίησε καταπληκτική εμφάνιση στην πόλη της Αρκαδίας και κατάφερε να αποδράσει με το "διπλό", νικώντας την ομάδα του Άγγελου Κουλουριώτη με 88-81. Έτσι, πήρε βαθιά βαθμολογική... ανάσα.

Η δουλειά τού "δικού μας" Τάκη Πανούλια αρχίζει να φαίνεται και ο Μίλωνας πήρε σπουδαία νίκη επί του Κεραυνού Αιγίου.

Τα αποτελέσματα:
Τήρων Αγ. Θεοδ. - Παναιτωλικός 74-70
Καλαμάτα - Χολαργός 49-53
Λεωνίδιο - Ακράτα 81-88
Έσπερος Π. - Παναχαϊκή 49-41
Αγία Παρασκευή - Πορφύρας 104-71
Κρόνος Αγ. Δημ. - Ε.Α. Πατρών 61-54
Μίλωνας - Κεραυνός Αιγίου 73-65

Καλαμάτα - Χολαργός 49-53
Διαιτητές
: Κρεσταινίτης - Σταθόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 18-13, 27-31, 36-43, 49-53.
ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Αβδάλας): Φωτεινάκης 7, Περσόπουλος 9 (1), Μπακογιάννης 5, Μαθιόπουλος, Γκίνης 8 (1), Βούλγαρης 13, Φωτάκης, Πολιτόπουλος, Παυλής 7 (1).
ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Παπαμάρκος): Γιάννη 6 (2), Τσιώμος, Ατζαμόγλου 1, Στεφανής 4, Σπανός 11 (2), Δανιήλ 9 (1), Τασσόπουλος 21, Κακιούζης, Πουλής.

Λεωνίδιο - Ακράτα 81-88
Διαιτητές
: Παπανικολάου - Κατωτικίδης.
Τα δεκάλεπτα: 15-23, 34-49, 56-63, 81-88.
ΛΕΩΝΙΔΙΟ (Κουλουριώτης): Κρίτσαλος 3, Κόγκας 5 (1), Κούτρας 10, Μελάς 8 (2), Σακελλάρης 2, Ουγεφούγκα 7 (1), Μπουτσικάκης 3 (1), Χριστόδουλος 19, Σίλαρης 24 (1).
ΑΚΡΑΤΑ (Αναστασόπουλος): Γιούπης 13 (2), Σταμόπουλος 18 (2), Σταυρουλάκης 21 (3), Τσινούκας 8 (2), Ζίζηλας 2, Μπιτσάκος 10, Οικονομόπουλος 3, Μαλλής 2, Γεωργιάδης 11.

Έσπερος Π. - Παναχαϊκή 49-41
Διαιτητές
: Νανούρης - Σιώκας.
Τα δεκάλεπτα: 16-11, 21-22, 36-30, 49-41
ΕΣΠΕΡΟΣ (Λιόνας): Νιφόρας 4, Χαλβατζής 7, Πετρόπουλος, Γιαννικόπουλος 7 (1), Σκόνδρας, Θωνιάτης 11, Ιωάννου 3, Τρυφωνόπουλος, Κάλλης 10, Βασίλιεφ, Πελεκούδας, Αγγελόπουλος 7 (1).
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Δεράος): Λυκούδης, Χρυσανθόπουλος 1, Γατσούλης 4 (1), Κορακιανίτης, Καρνάβας, Μοσχοβάκης 7 (1), Γιώργος Δεράος 9 (1), Ρουμελιώτης 7 (1), Σωχωράκης, Αναγνωστόπουλος 8 (1), Λιούρδης 2, Βουρνάς 3.

Αγία Παρασκευή - Πορφύρας 104-71
Διαιτητές
: Παπαθανασίου - Αναγνώστου.
Τα δεκάλεπτα: 29-14, 22-16, 25-19, 104-71.
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Χατζηπανηγύρης): Άρχος 2, Χατζηκωστής 22 (4), Ρώης 4, Σβερκούνος 7 (1), Κουτσός 10 (2), Σοφρωνάς 6 (1), Ζερβός 11, Μάτος 15 (1), Μούγιος 8, Καραμπάς 13, Γιαννώδης 6.
ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Πεταλάς): Πασπαλάς, Λαζαρίδης 10, Καρλάφτης 13, Κατσαρός 9,Τζοβάρας 2, Γεωργοπαπαδάκος 3, Αθανασάκης 12, Βαμβακάς 8, Βήχος 14.

Κρόνος - Ε.Α Πατρών 61-54
Διαιτητές
: Μαρνελάκης - Φάκαρος.
Τα δεκάλεπτα: 10-20, 29-25, 44-39, 61-54.
ΚΡΟΝΟΣ (Παρασκευόπουλος - Φέρτης): Μπαλτάς 21 (3), Λαζαρίδης 4, Ντέντας 7, Μωυσίδης, Βασσάλος 7, Παπαδάκης 6, Αντωνόπουλος, Σκουλούδης, Σπανός 4, Μουστερής, Καραπλής 8 (2), Μπάλλας 4.
ΕΑΠ (Τσεκλένης): Στάμος 8 (2), Ζούκας 13, Κεφαλάς 23 (3), Τσεκλένης 6 (1), Τοπάλης, Χουλιάρας 4.

Μίλωνας - Κεραυνός 73-65
Διαιτητές
: Κοντίλης - Λουκαράκης.
Τα δεκάλεπτα: 26-22, 33-34, 50-51, 73-65.
ΜΙΛΩΝΑΣ (Πανούλιας): Ρουσσόπουλος 24 (5), Καραχοντζίτης 12 (1), Μπίκας 3, Μέντζος 2, Βουρλίτης 16 (1), Βλαβιανός 8 (2), Μπένος 6, Σαλτουρίδης, Καμαριώτης 2.
ΚΕΡΑΥΝΟΣ (Χρυσανθόπουλος): Κυριακίδης 12 (2), Κανταρτζής 20 (4), Κομματάς, Καραγιάννης 3, Στ. Βρύνας 5 (1), Μαυρίδης 10, Βουρλούμης, Μπασδέκης, Μούτσιος, Βρύνας Ηλ. 8 (2), Λυμπέρης 7.

Τήρων-Παναιτωλικός 74-70
Διαιτητές:
Αποστολίδης - Μανουσόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 18-11, 43-32, 63-48, 74-70.
ΤΗΡΩΝ (Τόλιας - Ρουστέμης): Καγιώργης, Κακαβάς 17 (1), Αρβανιτάκης, Λεβεντόπουλος, Σακελαράκης 15, Αντωνίου 5 (1), Δανιήλ 7, Λυτόπουλος 9, Σταυρόπουλος 14 (1), Ξενάκης 7.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Καραπιπέρης - Στάνκοβιτς): Σβορώνος 7, Καλαπανίδας 14, Μπαρούχας 11 (1), Τζανιδάκης 6 (1), Μιχαηλίδης 15 (1), Ευστρατίου 12, Βλαχούλης 2, Δάρλας 3 (1), Κουκουνιάς.

Η Βαθμολογία (Σε 6 αγώνες): Αγία Παρασκευή 12, Έσπερος 11, Παναχαϊκή 10, Πορφύρας 10, Χολαργός 10, Παναιτωλικός 9, ΕΑ Πατρών 9, Μίλωνας 9, Τήρων Αγ. Θεοδ 9, Λεωνίδιο 8, Ακράτα 8, Κρόνος Αγ. Δημητρίου 8, Κεραυνός Αιγίου 7, Καλαμάτα 6.

Επόμενη Αγωνιστική (5/12, 6η): Παναιτωλικός - Καλαμάτα, Χολαργός - Λεωνίδιο, Ακράτα - Έσπερος, Παναχαϊκή - Αγία Παρασκευή, Πορφύρας - Μίλων, Ε.Α. Πατρών - Τήρων, Κεραυνός - Κρόνος
Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο