Αποτελέσματα 1ου ομίλου Βορρά

Του Θωμά Αυγέρη 28/11/2010 (21:26) Μετά από έξι αγωνιστικές η Νίκη Βόλου αποδεικνύει πως είναι… όνομα και πράγμα, αφού μετρά μόνο νίκες (6/6). Στον αντίποδα η Αξιούπολη και ο...
Αποτελέσματα 1ου ομίλου Βορρά
Του Θωμά Αυγέρη
28/11/2010 (21:26)

Μετά από έξι αγωνιστικές η Νίκη Βόλου αποδεικνύει πως είναι… όνομα και πράγμα, αφού μετρά μόνο νίκες (6/6). Στον αντίποδα η Αξιούπολη και ο Πρωτέας Γρεβενών δεν έχουν γευτεί τη χαρά της επιτυχίας, μετρώντας μόνο ήττες.
Στα αξιοσημείωτα της ημέρας είναι η μοναδική εκτός έδρας νίκη της άλλης ομάδας του Βόλου, της Μεταμόρφωσης.

Τα αποτελέσματα:
Ηρακλής Κοζ. - Μ. Αλέξανδρος Κρ. Βρ. 73-67
Φοίνικας Λ. - Αιγινιακός 68-58
Αετός Κιλκίς - Άργος Ορ. 68-59
Αξιούπολη - Μεταμόρφωση Β. 66-74
Αριστοτέλης Επ. - Μακαμπή 82-52
Αμπελώνας - Πρωτέας Γρεβ. 87-52
Νίκη Β. - Πανεδεσσαϊκός 81-62

Ηρακλής Κοζ. - Μ. Αλέξανδρος Κρ. Βρ. 73-67
Διαιτητές
: Παπαφωτίου - Ζαχαρής.
Τα δεκάλεπτα: 16-17, 37-40, 57-50, 73-67.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Τζιλίνης): Δούμας, Ηλιόπουλος 11 (3), Δημητριάδης 5 (1), Ρέππας Ν. 15 (2), Τομόπουλος , Κουτσιομήτρος, Ρέππας Χ. 2, Μιχαηλίδης 11 (1), Στάιος 10 (3), Ιωαννίδης 5, Ψάλτου 14.
Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Κυριακίδης): Παντζής, Θεολόγου, Βαφόπουλος, Μιχαηλίδης 7 (2), Χρησίδης 20 (3), Κρομίδας 12, Δεληγιάννης 13 (2), Κυριαζής 3 (1), Παπαμιχαήλ 6, Ρούζιος 6 (2).

Φοίνικας Λ. - Αιγινιακός 68-58
Διαιτητές
: Συμεωνίδης - Τζίμα.
Τα δεκάλεπτα: 17-14, 42-35, 53-46, 68-58.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡ. (Θεοδωρόπουλος): Γιούδας 10, Χατζημπύρος 4, Δεληχρήστος 13 (2), Λιάκος 14 (2), Γκαγκανάσιος 4, Τσακνάκης 13 (1), Παπαδόπουλος 9, Τσιλούλης 1.
ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Κοντογιάννης): Μπάγκι 9 (2), Καλαϊτζίδης , Στυλιανίδης, Παπουλίδης 10, Βουλτσίδης 8, Κουρκούτας 5, Αλβανός 6, Δένης 2, Λωτζανιώτης 18 (4).

Αετός Κιλκίς - Άργος Ορ. 68-59
Διαιτητές
: Πιτσίλκας - Γερακίνης.
Τα δεκάλεπτα: 12-21, 24-29, 42-38, 68-59.
ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ (Κοντονάσιος): Ξανθόπουλος, Ημερίδης 10 (2), Πατσούρης 2, Παπαβασιλείου 16 (1), Γιαχανατζής Β.2, Φλιάτης 21 (2), Βογιατζής 13, Κουτούλας 4, Γιαχανατζής Α.
ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ (Σούλιος): Χρυστόπουλος, Πανταζής 6, Βίλας 6, Δαραβίγκας 9 (1), Καραμήτσος 11, Κώττας 12, Παντελίδης 5, Κοτσαγιάννης 10.

Αξιούπολη - Μεταμόρφωση Β. 66-74
Διαιτητές
: Θωμόπουλος - Παραλής.
Τα δεκάλεπτα: 17-17, 35-42, 43-58, 66-74.
ΑΞΙΟΥΠΟΛΗ (Μπάρπας): Τάτσης 5, Γότσος 7, Φιλιππίδης 4, Μαυρόπουλος, Περπερίδης, Σαμαράς 9, Σιδηρόπουλος 18, Καλαβάζης 2, Στάθης 16, Γιουβανάκης 5 (1).
ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ (Μυριτζής): Καραγιώργος Θ. 3 (1), Καραγιώργος Γ. 16 (2), Υφαντόπουλος 2, Ντίκας 15 (2), Καλογερόπουλος 1, Τοπούζης 11, Φρουσκλιάς 17, Τσαπραΐλης 2, Μπόγδανος 7.

Αριστοτέλης Επ. - Μακαμπή 82-52
Διαιτητές
: Ζαγορίδης - Τζιβελεκίδου.
Τα δεκάλεπτα: 18-11, 36-29, 62-44, 82-52.
ΕΠΑΝΩΜΗ (Καραπιπερίδης): Παλαιόπουλος 2, Αγλαμίσης Τρ. 13 (1), Πουλιανίτης 4, Καβαρδίνας 2, Κοκκάρης 8, Γιαννακός, Τερσενίδης 23 (2), Βογιατζής , Αρμενάκης 10, Αγλαμίσης Θ. 10 (2), Διαμαντής 10.
ΜΑΚΑΜΠΗ (Ροδάς): Οξούζης 4, Κατενλιάδης 7, Κοντός 2, Γιαγκόπουλος, Χρήστου 1, Κουρέας, Καπέτας, Γκαϊτατζής 9 (1), Αρούχ 11 (1), Κωστόπουλος 8, Δελητζάκης 10, Σιάπκας.

Αμπελώνας - Πρωτέας Γρεβ. 87-52
Διαιτητές
: Καρακατσανίδης - Παπαγεωργίου.
Τα δεκάλεπτα: 26-17, 44-28, 62-36, 87-52.
ΑΜΠΕΛΩΝΑΣ (Κουτσουκέρας): Γράβας 10, Βλαχούλης 5, Γκανέτσας 8, Ακσεχέρογλου , Μηλιώνης 17, Αποστολάκης 8, Παρασκευάς 17, Γλυκόπουλος 7, Κατσίμπας, Κοτσώνας 5, Γούλας 10.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒ. (Κατσάλης): Γράβας 10, Ρίγγος 3, Κολοβός 4, Μουράτογλου 7, Καραγιάννης 5, Μίχος 20, Βλάχος , Τζήμου, Σπανός, Ψεφτόγκας 3.

Νίκη Β. - Πανεδεσσαϊκός 81-62
Διαιτητές
: Τσιαπλής - Παπανικολάου.
Τα δεκάλεπτα: 27-13, 45-26, 68-44, 81-62.
ΝΙΚΗ Β. (Ζαφειρούδης): Ζαρογιάννης 22, Αναγνωστόπουλος Μ. 3, Σαμαράς 4, Στάμος 2, Καρμανλής 2, Καραμανώλης, Θυμνιός 12, Κουτίνας 8 (2), Τσώλης 17 (2), Αναγνωστόπουλος Χρ. 4, Χριστομάνος 2, Μυστιλιάδης 5 (1).
ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ (Δασκαλάκης): Γκέκας, Δάφνης 2, Ζεχερλής 2, Θεοδώρου 4, Μπέλλος 9 (1), Σταμπουλής, Μάυρος 23 (3), Νότης 7 (1), Σταυρουλάκης 13 (3), Πλιάνης, Δοβόπουλος 2.

Η βαθμολογία (σε 6 αγώνες): Νίκη Β. 12, Αμπελώνας 11, Μακαμπή 10, Αετός Κιλκίς 10, Μ. Αλέξανδρος 9, Ηρακλής Κοζ. 9, Άργος Ορ. 9, Πανεδεσσαϊκός 9, Φοίνικας Λ. 9, Αριστοτέλης Επ. 9, Μεταμόρφωση Β. 9, Αιγινιακός 8, Αξιούπολη 6, Πρωτέας Γρ. 6.

Η επόμενη αγωνιστική (7η, 05/12): Μ. Αλέξανδρος Κρ. Βρύσης - Φοίνικας Λ., Αιγινιακός - Αετός Κιλκίς, Άργος Ορεστικό - Αλέξανδρος Αξιούπολης, Μακαμπή - Νίκη Β., Πρωτέας Γρ. - Ηρακλής Κοζ., Πανεδεσσαϊκός - Αμπελώνας.

Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο