Αποτελέσματα 1ου ομίλου Νότου

Του Νίκου Βαγγέλη 05/12/2010 (18:49) Μεγάλο παιχνίδι είχαμε στην Πάτρα, με την Αγία Παρασκευή να συνεχίζει την αήττητη προέλασή της. Οι παίκτες του Νίκου Χατζηπανηγύρη πέρ
Αποτελέσματα 1ου ομίλου Νότου
Του Νίκου Βαγγέλη
05/12/2010 (18:49)

Μεγάλο παιχνίδι είχαμε στην Πάτρα, με την Αγία Παρασκευή να συνεχίζει την αήττητη προέλασή της. Οι παίκτες του Νίκου Χατζηπανηγύρη πέρασαν και από την έδρα της Παναχαϊκής, με τον Βαγγέλη Ρώη να "σφραγίζει" στο τέλος της νίκης της ομάδας του με 2/2 βολές (70-75).

Την ίδια στιγμή, ο Πορφύρας του Βαγγέλη Πεταλά ήταν καλύτερος στις λεπτομέρειες από τον Μίλωνα του Τάκη Πανούλια και κατάφερε εν τέλει να φτάσει στη βαρυσήμαντη επικράτηση με 65-58 που τον διατήρησε ψηλά στη βαθμολογία.

Τα αποτελέσματα:
Πορφύρας - Μίλων 65-58
Παναιτωλικός - Καλαμάτα 73-58
Χολαργός - Λεωνίδιο 51-58
Ακράτα - Εσπερος ΑΟΠΑ 70-51
Παναχαϊκή - Αγία Παρασκευή 70-75
Ε.Α. Πατρών - Τήρων Αγ.Θεοδ. 72-60
Κεραυνός Αιγ. - Κρόνος Αγ. Δημητρίου 76-54

ΕΑΠ - Τήρων 72-60
Διαιτητές:
Μαγγωνάκης - Ηλ. Χρηστίδης
Τα δεκάλεπτα: 19-18, 41-33, 57-53, 72-60
ΕΑΠ (Τσεκλένης): Στάμος 10 (2), Σταυρόπουλος, Κεφαλάς 40 (1), Σταυράκης 5 (1), Τσεκλένης 14, Χουλιάρας 3
ΤΗΡΩΝ ΑΓ. ΘΕΟΔΩΡΩΝ (Τόλιας): Κακαβάς 5 (1), Αρβανιτάκης, Λεβεντόπουλος, Σακελλαράκης 10, Αντωνίου 2, Δανιήλ 21 (1), Λυτόπουλος 13, Σταυρόπουλος 5 (1), Ξενάκης 4

Παναιτωλικός - Καλαμάτα 73-58
Διαιτητές:
Λογοθέτης - Καμήτσος
Τα δεκάλεπτα: 24-14, 43-30, 58-44, 73-58
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Καραπιπέρης - Στάνκοβιτς): Φωτιάδης, Σβορώνος 8 (1), Μαυρομάτης, Καλαπανίδας 8, Μπαρούχας, Τζανιδάκης 14 (2), Μιχαηλίδης 13 (2), Ευστρατίου 6, Μουτζούρης 2, Δάρλας 2, Κουκουνιάς 20 (5)
ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Αβδάλας): Περσόπουλος 8 (2), Μπακογιάννης 11, Μαθιόπουλος 2, Γκίνης 9 (1), Βούλγαρης 21 (1), Παπουτσής, Πολιτόπουλος 4, Παυλής

Παναχαϊκή - Αγία Παρασκευή 70-75
Διαιτητές:
Βαλαμάς-Σπυρόπουλος
Τα δεκάλεπτα: 15-18, 37-38, 49-55, 70-55
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Δεράος): Βουρνάς 4, Μοσχοβάκης 8 (1), Λιούρδης 4, Αναγνωστόπουλος 4, Καρνάβας 10, Χρυσανθόπουλος, Δεράος 12 (3), Γατσούλης 11 (3), Ρουμελιώτης 13 (1), Σοχωράκης
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Χατζηπανηγύρης): Χατζηκωστής 8 (2), Σβερκούνος 11 (3), Ζερβός 14 (2), Μούγιος 2, Καραμπάς 6, Μάτος 6, Γιαννιώτης 6, Σώφρονας 3 (1), Ρώης 17 (2), Κουτσός

Κεραυνός - Κρόνος Αγ. Δημ.76-54
Διαιτητές:
Μπλέτσας - Λιότσος
Τα δεκάλεπτα: 13-11, 34-28, 52-39, 76-54
ΚΕΡΑΥΝΟΣ (Χρυσανθόπουλος): Κυριακίδης 24 (3), Κανταρτζής 12 (2), Κομματάς, Καραγιάννης, Στ. Βρυνάς 18 (6/7 τρίποντα), Μαυρίδης 12, Μπασδέκης, Μούτσιος, Βρυνάς Ηλ. 8 (6κλ.), Λυμπέρης 2.
ΚΡΟΝΟΣ (Παρασκευόπουλος - Φέρτης): Μπαλτάς 9 (1), Λαζαρίδης 6, Ντέντα 10, Μωυσίδης 12 (1), Βασσάλος 5, Παπαδάκης 5, Αντωνόπουλος 2, Σπανός 2, Καραπλής, Μπάλλας 3.

Ακράτα - Έσπερος ΑΟΠΑ 70-51
Διαιτητές:
Μπούκας Διμπινούδης
Τα δεκάλεπτα: 16-7, 32-23, 51-38, 70-51
ΑΚΡΑΤΑ (Αναστασόπουλος): Γιούπης 13 (1), Σταμόπουλος 13 (1), Σταυρουλάκης 24 (4), Ζίζηλας 2, Μπιτσάκος 6, Οικονομόπουλος 4, Γεωργιάδης 8
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Λιόνας): Νιφόρας 4 (1), Γιαννικόπουλος 9, Αποστολόπουλος 5 (1), Θωνιάτης 10 (2), Ιωάννου 12 (2), Τρυφωνόπουλος 1, Κάλλης 8, Αγγελόπουλος 2

Πορφύρας - Μίλων 65-58
Διαιτητές:
Παυλόπουλος - Μαραμής
Τα δεκάλεπτα: 11-17, 28-37, 47-44, 65-58
ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Πεταλάς): Πασπαλάς 14 (2), Λαζαρίδης 8, Καρλάφτης 11 (1), Κατσαρός 6,Τζαβάρας 2, Γεωργοπαπαδάκος 15 (1), Αθανασάκης 2, Βαμβακάς 5 (1), Βήχος 2
ΜΙΛΩΝ (Πανούλιας): Ρουσσόπουλος 14 (1), Καραχοντζίτης 8, Μπίκας, Μέντζος 4, Παπαποστόλου, Βουρλίτης 13 (1), Βλαβιανός, Μπένος 9, Σαλτουρίδης, Καμαριώτης 10

Χολαργός - Λεωνίδιο 51-58
Διαιτητές:
Δημόπουλος - Ζαμάγιας
Τα δεκάλεπτα: 12-17, 28-26, 41-41, 51-58
ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Παπαμάρκος): Γιάννη 2,Τσιώμος, Στεφανής 6 (1), Κακιούζης, Ατζαμόγλου 6 (1), Κουτουζής 2, Σπανός 6 (1), Πουλής 11 (3), Δανιήλ 1, Κιαπεκος 8, Τασόπουλος 9, Σιωμος
ΛΕΩΝΙΔΙΟ (Κουλουριώτης): Κόγκας, Κύριος 11 (3), Κούτρας, Ογιεφούγκα 15 (2), Μπουτσικάκης 4, Χριστόδουλος 12, Χείλαρης 8, Μιχαλόπουλος, Κρίτσαλος 8

Η βαθμολογία (σε 7 αγώνες): Αγία Παρασκευή 14, Έσπερος ΑΟΠΑ 12, Πορφύρας 12, ΕΑΠ 11, Παναιτωλικός 11, Χολάργός 11, Ακράτα 11, Παναχαϊκή 11, Τήρων 10, Μίλων 10, Κεραυνός 9, Κρόνος 9, Λεωνίδιο 9, Καλαμάτα 7

Επόμενη αγωνιστική (8η, 12/12): Λεωνίδιο - Παναιτωλικός, Εσπερος ΑΟ ΠΑ. - Χολαργός, ΚΑΠ - Ακράτα, Παναχαϊκή - Πορφύρας, Καλαμάτα - Ε.Α. Πατρών, Τήρων - Κέραυνος, Κρόνος Αγ. Δημ. - Μίλων
Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο