Αποτελέσματα 1ου ομίλου Βορρά

Του Θωμά Αυγέρη 05/12/2010 (21:19) Νίκη Βόλου και Αμπελώνας πέτυχαν εκτός έδρας νίκες και αρχίζουν να κερδίζουν απόσταση από τους υπόλοιπους, με την ομάδα του Βόλου να είν...
Αποτελέσματα 1ου ομίλου Βορρά
Του Θωμά Αυγέρη
05/12/2010 (21:19)

Νίκη Βόλου και Αμπελώνας πέτυχαν εκτός έδρας νίκες και αρχίζουν να κερδίζουν απόσταση από τους υπόλοιπους, με την ομάδα του Βόλου να είναι αυτή που διατηρεί το αήττητο, μετά από επτά αγωνιστικές και φυσικά να βάζει πλώρη για τη Β' εθνική.
Στον αντίποδα, ούτε απόψε Αξιούπολη και Πρωτέας κατόρθωσαν να γευτούν τη χαρά της νίκης.

Τα αποτελέσματα:
Μ. Αλεξ. Κρ. Βρ. - Φοίνικας Λαρ. 63-57
Αιγινιακός - Αετός Κιλκίς 64-58
Άργος Ορεστικό - Αλ. Αξιούπολης 89-54
Μεταμόρφωση Β. - Αριστ. Επανωμής 100-69
Μακαμπή - Νίκη Βόλου 57-83
Πρωτέας Γρεβ. - Ηρακλής Κοζ. 57-75
Πανεδεσσαϊκός - Αμπελώνας 62-73

Μ. Αλεξ. Κρ. Βρ. - Φοίνικας Λαρ. 63-57
Διαιτητές
: Μοσχότογλου - Μαραθιώτης.
Τα δεκάλεπτα: 20-13, 42-28, 48-43, 63-57.
Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Κυριακίδης): Μιχαηλίδης 13 (2), Χρησίδης 18 (2), Κρομίδας 11, Δεληγιάννης 8 (2), Κυριαζής 4, Παπαμιχαήλ 6, Βαφόπουλος, Ρούζιος 1, Θεολόγου 2, Παντζής, Πιάμης.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡ. (Θεοδωρόπουλος): Γιούδας 11 (1), Λιάκος 6, Καρπούζας , Γκαγκανάσιος 2, Τσακνάκης 3 , Χατζημπίρος 2, Τσιλούλης 4, Τσιαμπαλής 5 (1), Δεληχρήστος 17.

Αιγινιακός - Αετός Κιλκίς 64-58
Διαιτητές
: Καρκατσέλας - Παργιανόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 12-12, 29-19, 49-41, 64-58.
ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Κοντογιάννης): Μπάγκι 11 (1), Καλαϊτζίδης 6 (2), Παπουλίδης 3, Βουλτσίδης 8, Κουρκούτας 6, Αλβανός 6, Δένης 9, Λωτζανιώτης 15, Στυλιανίδης.
ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ (Κοντονάσιος): Ημερίδης 10, Γιαχανατζής Α., Πατσούρης , Παπαδόπουλος 14 (2), Παπαβασιλείου, Γιαχανατζής Β. 8, Βογιατζής 18, Φλιάτης 8, Ξανθόπουλος, Κουτούλας.

Άργος Ορεστικό - Αλ. Αξιούπολης 89-54
Διαιτητές
: Φουτζήλας - Καρυπίδης.
Τα δεκάλεπτα: 26-19, 39-30, 67-40, 89-54.
ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ (Σούλιος): Πανταζής, Χριστόπουλος, Φωτιάδης Φ. 9, Βίλας 20 (3), Δαραβίγκας 3 (1), Πουλιώνης 2, Καραμήτσος 20 (3), Φωτιάδης Κ. 6, Κώττας 4, Παντελίδης 3 (1), Κοτσαγιάννης 14, Βαρδακούλης 8 (2).
ΑΞΙΟΥΠΟΛΗ (Μπάρπας): Σιώτκας 3, Φιλιππίδης 2, Περπερίδης 2, Σαμαράς 10, Σιδηρόπουλος 22 (1), Καλαβάζης 10, Στάθης 5.

Μεταμόρφωση Β. - Αριστ. Επανωμής 100-69
Διαιτητές
: Γκουτζιομήτρος - Παπανικολάου.
Τα δεκάλεπτα: 20-15, 43-33, 72-54, 100-69.
ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ (Μυριτζής): Καραγιώργος Θ. 7 (2), Καραγιώργος Γ. 17 (1), Καραρήγας, Υφαντόπουλος 2, Ντίκας 8 (2), Καλογερόπουλος 2, Τοπούζης 14, Φρουσκλιάς 33 (1), Τσαπραΐλης 7(1), Μπόγδανος 8, Κατσούλας 2.
ΕΠΑΝΩΜΗ (Καραπιπερίδης): Παλαιόπουλος 2, Τουβετζίδης, Αγλαμίσης Τρ. 15 (3), Πουλιανίτης 6, Καβαρδίνας 2, Κόκκαρης 8, Γιαννακός 3, Τερσενίδης 8 (1), Διαμαντής 1, Βογιατζής , Αρμενάκης 14, Αγλαμίσης Θ. 10.

Μακαμπή - Νίκη Βόλου 57-83
Διαιτητές
: Μαντήλας - Ελευθεριάδης.
Τα δεκάλεπτα: 10-21, 31-43, 49-61, 57-83.
ΜΑΚΑΜΠΗ (Ρόδας): Οξούζης 12, , Κοντός 5, Γιαγκόπουλος 3, Σιάπκας, Περάκης, Αρού 26 (2), Κωστόπουλος 4, Καπέτας 7.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Ζαφειρούδης): Ζαρογιάννης 20, Σαμαράς 11 (3), Στάμος 3, Αναγνωστόπουλος Χρ., Χριστομάνος, Καραμανώλης, Τσιαγκλάκανος, Αναγνωστόπουλος Μ. 5, Θυμνιός 5, Κουτίνας 21 (4), Τσώλης 16 (1), Μυστιλιάδης 2.

Πρωτέας Γρεβ. - Ηρακλής Κοζ. 57-75
Διαιτητές
: Νάκας - Στάθη.
Τα δεκάλεπτα: 16-20, 33-39, 49-58, 57-75.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒ. (Κατσάλης): Γράβας 2, Ρίγκος 9, Μουράτογλου 6, Τζόλας , Μίχος 28, Τζήμου 4 (1), Σπανός, Ψεφτόγκας 5, Κολοβός 3 (1), Καραγιάννης.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Τζιλίνης): Στάιος 3 (1), Ρέππας Χ. 11 (3), Μιχαηλίδης 14, Δημητριάδης 2, Ρέππας Ν. 17 (2), Κουτσώνας, Τομόπουλος, Κουτσιομήτρος, Στάιος, Ιωαννίδης 8, Ψάλτου 13 (1), Ηλιόπουλος 7 (1).

Πανεδεσσαϊκός - Αμπελώνας 62-73
Διαιτητές
: Τσιρτσιμάλης, Λόρτος.
Τα δεκάλεπτα: 13-22, 27-40, 43-55, 61-73.
ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ (Δασκαλάκης): Ζεχερλής 4, Τακιτζόγλου, Θεοδώρου 2, Μπέλλος 11(1), Μάυρος 9 (1), Νότης 6 (2), Σταυρουλάκης 23 (3), Γκέκας 4, Σιάνης 2, Δοβόπουλος Δάφνης.
ΑΜΠΕΛΩΝΑΣ (Κουτσουκέρας): Γράβας 3, Βλαχούλης 9 (1), Γκανέτσας 14 (2), Ακσεχέρογλου 2, Μηλιώνης 16 (2), Αποστολάκης 10 (1), Παρασκευάς 13, Γούλας 7 (1).

Η βαθμολογία
(σε 7 αγώνες)
: Νίκη Βόλου 14, Αμπελώνας 13, Μεταμόρφωση 11, Μακαμπή 11, Μ. Αλέξανδρος Κρύας Βρύσης 11, Αετός Κιλκίς 11, Ηρακλής Κοζάνης 11, Άργος Ορεστικό 10, Αριστοτέλης Επανωμής 10, Πανεδεσσαϊκός 10, Φοίνικας Λάρισας 10, Αιγινιακός 10, Αλέξανδρος Αξιούπολης 7, Πρωτέας Γρεβενών 7.

Η επόμενη αγωνιστική
(8η, 12/12)
: Αετός Κιλκίς - Μ. Αλέξανδρος Κρύας Βρύσης, Αλέξανδρος - Αξιούπολης - Αιγινιακός, Αριστοτέλης Επανωμής - Άργος Ορεστικό, Μεταμόρφωση Βόλου - Μακαμπή, Φοίνικας Λάρισας - Πρωτέας Γρεβενών, Ηρακλής Κοζάνης - Πανεδεσσαϊκός, Αμπελώνας - Νίκη Βόλου.

Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο