Αποτελέσματα 2ου ομίλου Νότου

Του Νίκου Βαγγέλη 12/12/2010 (15:16) Η ξέφρενη πορεία του "νεοφώτιστου" στη Γ' Εθνική Φιλαθλητικού συνεχίζεται. Το συγκρότημα του Τάκη Ζήβα πέρασε και από την Γέρα, κάμπτοντ...
Αποτελέσματα 2ου ομίλου Νότου
Του Νίκου Βαγγέλη
12/12/2010 (15:16)

Η ξέφρενη πορεία του "νεοφώτιστου" στη Γ' Εθνική Φιλαθλητικού συνεχίζεται. Το συγκρότημα του Τάκη Ζήβα πέρασε και από την Γέρα, κάμπτοντας την αντίσταση της τοπικής ομάδας με 88-78. Κορυφαίος των νικητών ήταν ο Γρύλλης, που σταμάτησε στους 24 πόντους, ενώ Ηλιόπουλος και Σαλούστρος προσθεσαν 14 και 12 πόντους, αντίστοιχα. Μεγάλη νίκη και για την Ένωση Ιλίου που νίκησε στην παράταση την Έξω Παναγίτσα με 91-84.

Μεγάλο πρωταγωνιστή τον Τσουμπρή, που "καθάρισε" στο φινάλε, ο Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας έφυγε αλώβητος από την Καλλιθέα, κάμπτοντας την αντίσταση του Παλαιού Φαλήρου με 66-64.

Τα αποτελέσματα
Γέρα - Φιλαθλητικός 78-88
Εργοτέλης - ΓΠΣ Χαλκίδας (αναβλήθηκε)
Σπόρτιγκ - Αργοναύτης Τριγλ. 51-58
Ψυχικό - Ηράκλειο (αναβλήθηκε)
Έξω Παναγίτσα - Ένωση Ιλίου 84-91 παρ.
Ίκαρος Ικαρίας - Λιβαδειά 73-83
Π. Φάληρο - Ιωνικός Ν.Φ. 64-66

Σπόρτιγκ - Αργοναύτης 51-58
Διαιτητές:
Μαγγωνάκης - Κατωτικίδης
Τα δεκάλεπτα: 10-20, 28-29, 43-45, 51-58
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Αρβανίτης): Μπίρδας 7, Φασουλόπουλος 9 (1), Παπαβλασόπουλος 14, Διαμαντόπουλος 2, Καδηγιαννόπουλος 3 (1), Ζάττας 12 (1), Βεκρής 2, Κασσάνος 2
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Μάντης): Προκόπης 7 (1), Σακαράκης 5, Μπαλαμπάνης 12 (2), Κορκοσούρας 5, Σύρος, Σπηλιόπουλος, Στράγκας 13, Δαγλής 8, Τσιριγωτακης 8 (2)

Γέρα - Φιλαθλητικός 78-88
Διαιτητές:
Κιούρκας - Καρακάσης
Τα δεκάλεπτα: 18-22, 35-49, 58-66, 78-88
ΓΕΡΑ (Μαρίνος): Ιορδάνους, Καραγιάννης, Σαρήμπαλης 6, Χολέβας 5, Τσολάκης 23 (3), Ζεστός Ι. 20, Γ.Ζεστός 9 (1), Ιμπέζα 14, Χατζηντάνος
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Ζήβας): Λιακόπουλος , Τεχλικίδης, Κουμπούρας, Ηλιόπουλος 12 (4), Γκίκας 15 (2), Μπαζιώτης 3 (1), Γρύλλης 17 (1), Σαλούστρος 18 (2), Γεωργιάδης 4, Βαρυπάτης 11 (3), Ανδρεόπουλος 6, Ντιφάντης 2

Έξω Παναγίτσα - Ένωση Ιλίου 84-91 (76-76 κ.α.)
Διαιτητές:
Σαλαβός - Νάκας
Τα δεκάλεπτα: 23-20, 43-37, 57-57, 76-76 (κ.α.), 84-91
ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ (Τσαούσης): Κουτσογιάννης 12 (3), Ρουμελιώτης, Μουτούπας, Χατζηστάμος 8 (2), Παπακώστας 19 (1), Περούλης 19 (2), Τσίτσης 10 (1), Γυφτονικολός 12, Καλλέργης 4, Μούτουπας
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (Καρακώστας - Ανδριόπουλος): Μπέλλας Γ. 5 (1), Σκαλωμένος 31, Σολωμός 10, Στρατομήτρος 9 (3), Σαρίκας 17, Μπέλλας Οδ. 12, Καλαμαράς 3, Καραγεώργος 4

Ίκαρος Ικαρίας - Λιβαδειά 73-83
Διαιτητές:
Γκαμήλη - Ζερβούδης
Τα δεκάλεπτα: 20-21, 35-44, 53-72, 73-83
ΙΚΑΡΟΣ (Καλαμαράς): Τσουρής Γ. 3 (1), Πετρής 8 (2), Κοτούνης 2, Τσουρής Ε. 16, Ζαχαριάδης 25, Τέσχος 8, Χωριάτης 1, Βολίκας 10
ΛΙΒΑΔΕΙΑ (Αριδάς): Κρασόπουλος 9, Σκορδάλης 14 (2), Αλεξίου 31 (2), Δελέγκος 11, Μουρατίδης 8 (2), Ταρτσωνάκης 10 (2)

Η βαθμολογία (σε 8 αγώνες): Φιλαθλητικός 15, Ένωση Ιλίου 15, Γέρα 13, Αργοναύτης 13, Ηράκλειο 15*, Έξω Παναγίτσα 13, Λιβαδειά 12, Ιωνικός Ν. Φ. 12, Εργοτέλης 10*, Ψυχικό 10*, ΓΠΣΧ 10*, Σπόρτιγκ 10, Π. Φάληρο 8, Ίκαρος Ικαρίας 8
*Έχουν από ένα ματς λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (9η, 19/12): Λιβαδειά - Σπόρτιγκ, Αργοναύτης - Ψυχικό, Ηράκλειο - Έξω Παναγίτσα, Ένωση Ιλίου - Εργοτέλης, Φιλαθλητικός - Ίκαρος, Ιωνικός Ν. Φ. - Γέρα, Χαλκίδα - Παλαιό Φάληρο
Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο