Αποτελέσματα 1ου ομίλου Νότου

Του Νίκου Βαγγέλη 12/12/2010 (18:53) Με το διπλό απέδρασε από την Καλαμάτα η Ε.Α. Πατρών. Οι "μελανόλευκοι" επικράτησαν δύσκολα με 81-79, όμως το συγκρότημα του Δημήτρη Αβδάλα έ...
Αποτελέσματα 1ου ομίλου Νότου
Του Νίκου Βαγγέλη
12/12/2010 (18:53)

Με το διπλό απέδρασε από την Καλαμάτα η Ε.Α. Πατρών. Οι "μελανόλευκοι" επικράτησαν δύσκολα με 81-79, όμως το συγκρότημα του Δημήτρη Αβδάλα έχει φρικτά παράπονα από τους διαιτητές, οι οποίοι θεωρούνται βασικοί υπαίτιοι της ήττας… Η Αγία Παρασκευή παρέμεινε πρώτη και αήττητη, κάμπτοντας την αντίσταση της Ακράτας με 94-73, με τους φιλοξεούμενους να "φωνάζουν" για τη διαιτησία.

Την πολύ καλή του πορεία συνέχισε και ο Κεραυνός! Το συγκρότημα του Αιγίου έφυγε με τη νίκη από τη δύσκολη έδρα του Τήρωνα, ενώ το Λεωνίδιο πήρε νίκη... ανάσα ενάντια στον Παναιτωλικό.

Τα αποτελέσματα:
Καλαμάτα ‘80 - Ε.Α. Πατρών 79-81 παρ. (70-70 κ.α.)
Λεωνίδιο - Παναιτωλικός 84-72
Αγία Παρασκευή - Ακράτα 94-73
Έσπερος - Χολαργός 72-76 παρ. (63-63 κ.α.)
Παναχαϊκή - Πορφύρας 67-79
Τήρων Αγ. Θεοδ. - Κεραυνός Αιγίου 62-69
Κρόνος Αγ. Δημ. - Μίλωνας 59-63

Τήρων - Κεραυνός 62-69
Διαιτητές:
Μπούκας - Κουνάνης
Τα δεκάλεπτα: 12-16, 27-25, 40-50, 62-69
ΤΗΡΩΝ (Τόλιας - Ρουστέμης): Αρβανιτάκης 2, Κακαβάς 18 (1), Σακελαράκης 8, Αντωνίου 8, Δανιήλ 4, Λυτόπουλος 6, Σταυρόπουλος 5 (1), Ξενάκης 11
ΚΕΡΑΥΝΟΣ (Χρυσανθόπουλος - Φιλίππου): Κυριακίδης 22, Κανταρτζής 14 (3), Κομματάς 4, Στ. Βρυνάς 10 (2), Μαυρίδης, Μπασδέκης 4, Μούτσιος, Βρυνάς Ηλ. 13 (2), Λυμπέρης 2

Παναχαϊκή - Πορφύρας 67-79
Διαιτητές:
Μαρνελάκης - Φάκαρος
Τα δεκάλεπτα: 13-17, 26-29, 46-49, 67-79
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Δεράος): Βουρνάς 16, Γατσούλης 9 (3), Μοσχοβάκης 10 (2), Σοχωράκης 4, Αναγνωστόπουλος 4 (1), Δεράος 8 (2), Καρνάβας 9, Ρουμελιώτης 3 (1), Λιούρδης 4, Κορακιανίτης, Χρυσανθόπουλος
ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Πεταλάς): Λαζαρίδης, Καρλάφτης 21 (2), Γεωργοπαπαδάκος 10, Αθανασάκης 17, Βήχος 5 (1), Κατσαρός 17, Τζοβαράς 7, Πασπαλάς 2, Βαμβακάς

Αγία Παρασκευή - Ακράτα 94-73
Διαιτητές:
Νικολακέα - Στρέμπας
Τα δεκάλεπτα: 21-13, 45-34, 66-54, 94-73
ΚΑΠ (Χατζηπανηγύρης): Χατζηκωστής 16 (1), Ρώης 7 (1), Σβερκούνος 7, Κουτσός 9 (3), Σοφρωνάς 9, Ζερβός 9 (1), Μάτος 13, Μούγιος 8, Καραμπάς 14 (1), Γιαννώδης 2
ΑΚΡΑΤΑ (Αναστασόπουλος): Κουμπέτσος, Γιούπης 2, Σταμόπουλος 13 (1), Βασιλακόπουλος, Σταυρουλάκης 9, Τσινούκας 5, Ζίζηλας 6, Μπιτσάκος 13, Οικονομόπουλος 5 (1), Μαλλής 8 (1), Γεωργιάδης 12

Καλαμάτα - Ε.Α Πατρών 79-81 παρ. (70-70 κ.α.)
Διαιτητές:
Μηλαπίδης - Μέλης
Τα δεκάλεπτα: 21-16, 37-39, 54-53, 70-70, 79-81
ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Αβδάλας): Φωτεινάκης 11 (3), Μπακογιάννης 13 (1), Κοροβόνας 2, Μαθιόπουλος 3 (1), Γκίνης 20 (4), Βούλγαρης 16, Φωτάκης 4, Πολιτόπουλος 2, Παυλής 8 (1)
Ε.Α. ΠΑΤΡΩΝ (Στάμος): Στάμος 5, Σταυράκης 9 (3), Κεφαλάς 40, Τσεκλένης 21 (3), Χουλιάρας 6 (2)

Έσπερος - Χολαργός 72-76 παρ. (63-63 κ.α.)
Διαιτητές:
Κοντίλης - Κυριακόπουλος
Τα δεκάλεπτα: 15-18, 20-19, 17-13, 11-13, 9-12
ΕΣΠΕΡΟΣ (Λιόνας): Νιφόρας 12, Χαλβατζής 13, Πετρόπουλος, Γιαννικόπουλος 8, Θωνιάτης 7 (1), Ιωάννου 8 (1), Καλλής 16 (3), Αγγελόπουλος 6
ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Παπαμάρκος): Γιάννη,Τσιώμος, Στεφανής 3 (1), Ατζαμόγλου 9 (2), Κουτουζής 13 (1), Σπανός 14 (1), Πουλής 7 (1), Δανιήλ 20 (4), Κιαπέκος 2, Κεράτσας 6, Τασόπουλος 2.

Κρόνος Αγ. Δημ. - Μίλων 59-63
Διαιτητές
: Ζακεστίδης - Ραχιώτης
ΜΙΛΩΝ (Πανούλιας): Ρουσόπουλος 10, Καραχοτζίδης 12, Καμαριώτης 8, Μέντζος, Βουρλίτης 11 (1), Βλαβιανός 11 (1), Μπένος 4, Ζαχαρόπουλος 2, Σαλτουρίδης 3

Λεωνίδιο - Παναιτωλικός 84-72
Διαιτητές:
Κουνελές - Ιατρού
Τα δεκάλεπτα:
18-15, 43-36, 63-53, 84-72
ΛΕΩΝΙΔΙΟ
(Κουλουριώτης): Κόγκας, Μελάς 18 (2), Μιχαλόπουλος, Κούτρας, Ογεφούγκα 17 (4), Μπουτσικάκης 3 (1), Χριστόδουλος 13, Χείλαρης 18 (2), Σακελλάρης 2, Κρίτσαλος 13
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
(Καραπιπέρης - Στάνκοβιτς): Σβορώνος 10 (2), Μαυρομάτης, Καλαπανίδας 10, Τζανιδάκης 10 (2), Μιχαηλίδης 24 (3), Ευστρατίου 9, Βλαχούλης 2, Δάρλας 5, Κουκουνιάς 2

Η βαθμολογία
(σε 8 αγ.): Αγ. Παρασκευή 16, Πορφύρας 14, Χολαργός 13, Έσπερος ΑΟΠΑ 13, Ε.Α. Πατρών 13, Μίλων 12, Παναιτωλικός 12, Παναχαϊκή 12, Ακράτα 12, Κεραυνός Αιγίου 11, Τήρων Αγ. Θεοδ. 11, Λεωνίδιο 11, Κρόνος Αγ. Δημ. 10, Καλάματα 8

Επόμενη αγωνιστική
(9η, 19/12): Παναιτωλικός - Έσπερος, Χολαργός - ΚΑΠ, Ακράτα - Παναχαϊκή, Πορφύρας - Κρόνος, ΕΑΠ - Λεωνίδιο, Κεραυνός - Καλαμάτα, Μίλων - Τήρων
Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο