Αποτελέσματα 2ου ομίλου Βορρά

Του Θωμά Αυγέρη 12/12/2010 (21:14) Ημέρα των γηπεδούχων ήταν η αποψινή, αφού σχεδόν όλοι εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο τον παράγοντα έδρα και κράτησαν για… πάρτη τους, τους
Αποτελέσματα 2ου ομίλου Βορρά
Του Θωμά Αυγέρη
12/12/2010 (21:14)

Ημέρα των γηπεδούχων ήταν η αποψινή, αφού σχεδόν όλοι εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο τον παράγοντα έδρα και κράτησαν για… πάρτη τους, τους βαθμούς της νίκης.
Το μοναδικό παιχνίδι, που βγήκε εκτός κανόνα, ήταν αυτό ανάμεσα στη Δόξα και στον Ιωνικό, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν χαλαρά τη νίκη, σε μια αγωνιστική που δεν έκρυβε ιδιαίτερες συγκινήσεις, ως προς την εξέλιξη των αναμετρήσεων.

Τα αποτελέσματα:
Ασβεστοχώρι - Μακεδονικός 74-67
Κένταυρος Καλ. - Γαλαξίας Αδ. 85-71
Δόξα Δρυμού - Ιωνικός Ιώνιας 62-94
Κομοτηνή - Πολύγυρος 84-66
Ελευθερούπολη - ΧΑΝΘ 86-68
Χαλκηδόνα - Ανατόλια 71-58
Μαντουλίδης - Τιτάνες Δράμας 90-56

Ασβεστοχώρι - Μακεδονικός 74-67
Διαιτητές
: Κασαπίδης - Φουτζήλας.
Τα δεκάλεπτα: 12-18, 21-30, 50-53, 74-67.
ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙ (Θωμαΐδης): Πάντος, Ευθυμιάδης 3 (1), Βασταρούχας 2, Βορνίτης, Καλούτσικος 11, Δανάκης 23 (2), Τριφτανίδης 13 (1), Αρβανιτάκης 16 (3), Λέντης, Βογιατζής 4.
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Αμοιρίδης): Χρηστίδης 5 (1), Αγγελάκης 11 (1), Κεραμίδης 6, Τζουβάρας, Στυλιανού 20 (4), Παπαθανασίου 6, Λάφης 10, Ανεστάκης 2, Καρυπίδης 2, Πατρίκης 5 (1).

Κένταυρος Καλ. - Γαλαξίας Αδ. 85-71
Διαιτητές
: Καρκατσέλας - Κυρίτσης.
Τα δεκάλεπτα: 23-15, 32-32, 61-46, 85-71.
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ (Καραμουσαλίδης): Κοτσάκης, Τολιόπουλος 10 (2), Δασκαλάκης, Γλιάς 7, Κλονάρας 20 (2), Δημητρίου 6, Τσέλιος 16 (3), Καραμανίδης, Μπογδαμπεΐδης, Δελημπαλτίδης 13, Κανάκογλου 2, Ευαγγελινός 11 (1).
ΓΑΛΑΞΙΑΣ (Πολίτης): Μασούτης, Νίκας, Τσάικος 22 (4), Νικολαΐδης 6 (1), Τσάτσος, Παπαδημητρίου 16 (3), Κραμπής, Καλπακτσής 22 (1), Μπουντούκης, Γιαννάκαρος, Γκαράκης 4, Πλατανίτης 1.

Δόξα Δρυμού - Ιωνικός Ιώνιας 62-94
Διαιτητές
: Αργυρού - Λόρτος.
Τα δεκάλεπτα: 17-26, 28-53, 43-73, 62-94.
ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ (Γκένογλου): Κυπραίος 9 (1), Καϊκλής 18 (1), Τριανταφύλλου 2 , Γερογιάννης 2, Ηλιάδης 10, Λήτας 2, Κατεμίδης 6, Γκότσης 7, Τσιώκας 2, Παναγιωτίδης 4.
ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ (Τουλούμης): Μανουσάκης 7, Μαραπίδης 12 (2), Παναγιώτου 12 (2), Μπατάκος 8, Τολιόπουλος, Αγγελίδης 10, Μυλωνίδης 10 (2), Ματζούνης 16 (2), Τουλούμης 7 (1), Αρναούτογλου 2, Γουνιώτης 8, Σαλαπασίδης 2.

Κομοτηνή - Πολύγυρος 84-66
Διαιτητές
: Μυσιρλής - Δημάδης.
Τα δεκάλεπτα: 18-11, 41-31, 66-44, 84-66.
ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Καμαράκης): Χατζημεμέτογλου 5 (1), Παπαγεωργίου, Γεωργαντζάς 3, Μίκιτς 11 (3), Ντίνας 13 (1), Κουτσοβασίλης 9 (1), Σταμπουλής 7 (1), Μήτσου, Βελή 8 (1), Παρατσουκίδης 24, Χαλίλ 4.
ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ (Νικολαΐδης): Λάζογλου 4, Τσιάρας 12 (2), Παπασαραφιανός 17 (3), Κουγιόνης 15, Καλτσίδης 7, Παπαγεωργίου 5, Αρβανίτης 6.

Ελευθερούπολη - ΧΑΝΘ 86-68
Διαιτητές
: Τσιαπλής - Γκουτζιομήτρος.
Τα δεκάλεπτα: 30-16, 54-35, 73-47, 86-68.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ (Καγιάογλου): Δενδρινός 11, Παυλίδης, Παρχαρίδης, Κάτσικας 8, Μάκης 8, Κουμλέλης 18, Τσομπουλτζής 2, Λαϊδης 2, Καρατσομπάνης 18, Ζαρωτιάδης 19.
ΧΑΝΘ (Κόρφας): Αμπαζάς, Νικολαϊδης 10 (1), Κότσανος 12, Γαλανός 5(1), Πετρίδης, Τασιούδης 4, Αγραφιώτης 1, Βανδουνιώτης 4, Σουρβατσής 14 (2), Νεοφύτου 14, Ντίνας 4.

Χαλκηδόνα - Ανατόλια 71-58
Διαιτητές
: Τάτσικας - Ζαγορίδης.
Τα δεκάλεπτα: 20-17, 44-37, 59-45, 71-58.
ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ (Γεροφώτης): Παπαδόπουλος 11 (2), Βασιλειάδης 15 (1), Μωυσιάδης 18 (1), Κλουτζός 5 (1), Συντρίδης, Δρόσος, Αρνίδης 6 (2), Σιώμος 16, Ευαγγελίδης, Σιατατίδης, Τσαμασλίδης, Τσαλώνης.
ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Τσούρμας): Βαλεργάκης, Παυλέας 9 (1), Μόσχου 1 (1), Φώτης, Κεκές, Βλαχοδήμος, Κοεμτζόγλου 5 (1), Μουτσιαράς 15 (1), Τσιάτσιος 2, Βεργίνης 6, Χατζίδης 10.

Μαντουλίδης - Τιτάνες Δράμας 90-56
Διαιτητές
: Καρακατσαννίδης - Παπαγεωργίου.
Τα δεκάλεπτα: 26-17, 56-35, 72-45, 90-56.
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ (Νικολαΐδης - Κοκκινόπουλος): Τόζιος 3, Ζεϊμπέκης, Ιωακειμίδης 19, Τράντας 22 (3), Δελληγιώργης 1,  Χρυσόπουλος 29 (3), Καραίσκος 2,  Ελευθερίου 2, Καμπούρης 4, Σλαφτσάκης 4, Δαβάνης 2.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Μπέσας): Μουσίκας 5 (1), Μανιώτης 14 (2), Καραισκάκης, Παπαδόπουλος 1, Μελισσαρίδης Σ. 4, Μούκας 1, Μελισσαρίδης Λ. 6 (2), Τοσούνιδης, Τασούδης, Βογιατζάκης 5 (1), Φασουλάς 6, Εξουζίδης 14.

Η βαθμολογία
(σε 8 αγώνες)
: Χαλκηδόνα 15, Ανατόλια 14, Ελευθερούπολη 14, Κένταυρος Καλ. 14, Κομοτηνή 13, Μαντουλίδης 13, Ιωνικός Ιωνίας 13, Ασβεστοχώρι 12, Μακεδονικός 12, ΧΑΝΘ 11, Τιτάνες Δρ. 11, Πολύγυρος 9, Δόξα Δρυμού 9, Γαλαξίας Αδ. 8.

Η επόμενη αγωνιστική (9η, 19/12): Μακεδονικός - Κένταυρος, Γαλαξίας Αδένδρου - Δόξα Δρυμού, Ιωνικός Ιωνίας - Κομοτηνή, Πολύγυρος - Μαντουλίδης, ΧΑΝΘ - Ασβεστοχώρι, Ανατόλια - Ελευθερούπολη, Τιτάνες Δράμας - Χαλκηδόνα.
Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο