Αποτελέσματα 1ου ομίλου Βορρά

Του Θωμά Αυγέρη 12/12/2010 (21:39) Όπως και στον 2ο όμιλο, έτσι και στον 1ο, μόνο ένας φιλοξενούμενος εκμεταλλεύτηκε την… καλοσύνη του γηπεδούχου και έφυγε νικητής. Η Νίκη Β...
Αποτελέσματα 1ου ομίλου Βορρά
Του Θωμά Αυγέρη
12/12/2010 (21:39)

Όπως και στον 2ο όμιλο, έτσι και στον 1ο, μόνο ένας φιλοξενούμενος εκμεταλλεύτηκε την… καλοσύνη του γηπεδούχου και έφυγε νικητής. Η Νίκη Βόλου γνώρισε την πρώτη της ήττα, στο ντέρμπι με τον Αμπελώνα, ο οποίος την έπιασε στην κορυφή, ενώ οι δύο ουραγοί παρέμειναν χωρίς νίκη, μετά από οκτώ αγώνες.

Τα αποτελέσματα:
Αετός Κιλκίς - Μ. Αλέξανδρος Κρύας Βρύσης 64-59
Αλέξανδρος Αξιούπολης - Αιγινιακός 75-77
Αμπελώνας - Νίκη Βόλου 64-61
Ηρακλής Κοζ. - Πανεδεσσαϊκός 94-74
Μεταμόρφωση Β. - Μακαμπή 81-55
Αριστοτέλης Επανομής - Άργος Ορεστικό 76-72
Φοίνικας Λαρ. - Πρωτέας Γρεβ. 85-65

Αετός Κιλκίς - Μ. Αλέξανδρος Κρύας Βρύσης 64-59
Διαιτητές
: Τσιρτσιμάλης - Καρυπίδης.
Τα δεκάλεπτα: 24-8, 32-17, 45-34, 64-59.
ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ (Κοντονάσιος): Ημερίδης 14, Παπαδόπουλος Γ., Πατσούρης 3 (1), Παπαβασιλείου 7 (1), Γιαχανατζής Β. 13 (3), Βογιατζής 19 (5), Ξανθόπουλος 4, Κουτούλας 4.
Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Κυριακίδης): Παντζής, Θεολόγου, Βαφόπουλος, Κυριαζής , Παπαμιχαήλ , Μιχαηλίδης 17 (3), Χρησίδης 16 (1), Κρομίδας 15, Δεληγιάννης 8, Ρούζιος 3 (1).

Αλέξανδρος Αξιούπολης - Αιγινιακός 75-77
Διαιτητές
: Τζίμα - Κατσιάνης.
Τα δεκάλεπτα: 23-20, 39-42, 58-56, 75-77.
ΑΞΙΟΥΠΟΛΗ (Καλαβάσης): Τσάτσης 9, Γότσος 21 (2), Γουβιανάκης 2, Σιώτκας, Φιλιππίδης 6, Σαμαράς 11 (2), Σιδηρόπουλος 7, Καλαβάζης 6, Στάθης 13.
ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Κοντογιάννης): Μπάγκι 23 (6), Καλαϊτζίδης 1, Στυλιανίδης, Παπουλίδης 7, Βουλτσίδης 5 (1), Κουρκούτας 14, Αλβανός 9 (1), Δένης 5, Λωτζανιώτης 11 (1).

Αμπελώνας - Νίκη Βόλου 64-61
Διαιτητές
: Λαζαρίδης - Συμεωνίδης.
Τα δεκάλεπτα: 16-16, 37-22, 46-38, 64-61.
ΑΜΠΕΛΩΝΑΣ (Κουτσουκέρας): Βλαχούλης 12 (2), Γκανέτσας 9 (1), Ακσεχέρογλου 3 (1), Γούλας 6 (2), Μηλιώνης 15 (3), Αποστολάκης 4, Παρασκευάς 15 (1), Κατσίμπας, Γλυκόπουλος, Κωτσόνας.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Ζαφειρούδης): Ζαρογιάννης 26, Σαμαράς 2, Στάμος, Χριστομάνος, Αναγνωστόπουλος Μ., Θυμνιός 18, Κουτίνας 3, Τσώλης 9, Μυστιλιάδης 3.

Ηρακλής Κοζ. - Πανεδεσσαϊκός 94-74
Διαιτητές
: Γερακίνης - Τσουμαχίδης.
Τα δεκάλεπτα: 17-13, 40-33, 69-45, 94-74.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Τζιλίνης): Νήτσιος, Πρέντζας ,Ηλιόπουλος Δ. 13 (3), Δούμας, Στάιος 2, Ιωαννίδης, Ρέππας Χ. 13 (1), Μιχαηλίδης 20 (2), Ρέππας Ν. 26 (3), Ψάλτου 20.
ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ (Δασκαλάκης): Δάφνης 2, Ζεχερλής 14, Πέτκος, Μπέλλος 5 (1), Σταμπουλής, Μάυρος 18, Νότης 2, Σταυρουλάκης 12 (1), Γκέκας 12 (2), Σιάνης 2, Δοβόπουλος 7.

Μεταμόρφωση Β. - Μακαμπή 81-55
Διαιτητές
: Μερτζάνης - Ταρενίδης.
Τα δεκάλεπτα: 16-10, 42-26, 65-45, 81-55.
ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ (Μυριτζής): Καραγιώργος Θ. 19 (3), Καραγιώργος Γ. 7 (1), Καραρήγας, Υφαντόπουλος, Ντίκας 8, Καλογερόπουλος 9, Κατσούλας 2 Τοπούζης 17, Φρουσκλιάς 9, Τσαπραΐλης 4, Μπόγδανος 6 (1).
ΜΑΚΑΜΠΗ (Ροδάς): Περάκης, Σιάπκας 8, Κοντός 11 (3), Γιαγκόπουλος, Χρήστου 1, Κουρέας, Καπέτας, Γκαϊτατζής 15 (2), Αρούχ 20 (4), Κωστόπουλος, Δελητζάκης.

Αριστοτέλης Επανομής - Άργος Ορεστικό 76-72
Διαιτητές
: Καλογερόπουλος - Παργιανόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 11-11, 29-27, 50-54, 76-72.
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΕΠ. (Καραπιπερίδης): Παλαιόπουλος 2, Σαμαράς, Αγλαμίσης Τρ. 42 (9), Πουλιανίτης 2, Καβαρδίνας 2, Κόκκαρης 3, Γιαννακός, Τερσενίδης 12 (1), Διαμαντής 6, Βογιατζής, Αρμενάκης , Αγλαμίσης Θ. 7 (2).
ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ (Σούλιος): Πανταζής 18, Βίλας 17 (2), Δαραβίγκας 12 (2), Πουλιώνης, Καραμήτσος 8, Φωτιάδης, Σεμερτζίδης, Κώττας 10, Παντελίδης, Κοτσαγιάννης 7, Βαρβακούλης.

Φοίνικας Λαρ. - Πρωτέας Γρεβ. 85-65
Διαιτητές
: Μοσχοτόγλου, Κουτσιουμάρης.
Τα δεκάλεπτα: 20-20, 38-30, 59-45, 85-65.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡ. (Θεοδωρόπουλος): Δεληχρήστος 18, Βλησαρούλης 2, Λιάκος 16 (2), Κιούμας 2, Καρπούζας 12 (2), Γκαγκανάσιος 4, Τσακνάκης, Παπαδόπουλος 2, Παρασκευόπουλος 2, Τσιλούλης 7, Τσαπαλής 13 (3), Γιούδας 7 (1).
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒ. (Κατσάλης): Γράβας 14 (2), Κολοβός 4, Ρίγκος , Ντινόπουλος, Μουράτογλου 11 (1), Τζόλας , Μίχος 21, Τζήμου 10 (2), Ψεφτογκάς 5.

Η βαθμολογία (σε 8 αγώνες): Αμπελώνας 15, Νίκη Βόλου 15, Ηρακλής Κοζάνης 13, Αετός Κιλκίς 13, Μεταμόρφωση Βόλου 13, Μακαμπή 12, Άργος Ορεστικό 12, Μ. Αλέξανδρος Κρύας Βρύσης 12, Αριστοτέλης Επανομής 12, Φοίνικας Λάρισας 12, Αιγινιακός 12, Πανεδεσσαϊκός 11, Αλέξανδρος Αξιούπολης 8, Πρωτέας Γρεβενών 8.

Η επόμενη αγωνιστική (9η, 19/12): Μ. Αλέξανδρος Κρύας Βρύσης - Αλέξανδρος Αξιούπολης, Αιγινιακός - Αριστοτέλης Επανομής, Άργος Ορεστικό - Μεταμόρφωση Βόλου, Μακαμπή - Αμπελώνας, Πρωτέας Γρεβενών - Αετός Κιλκίς, Πανεδεσσαϊκός - Φοίνικας Λάρισας, Νίκη Βόλου - Ηρακλής Κοζάνης.

Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο