Αποτελέσματα 2ου ομίλου Νότου

Του Νίκου Βαγγέλη 19/12/2010 (18:09) Την ξέφρενη πορεία του στο φετινό πρωτάθλημα συνέχισε ο Φιλαθλητικός. Ο Ίκαρος Ικαρίας δεν θα μπορούσε να δυσκολέψει τους παίκτες του
Αποτελέσματα 2ου ομίλου Νότου
Του Νίκου Βαγγέλη
19/12/2010 (18:09)

Την ξέφρενη πορεία του στο φετινό πρωτάθλημα συνέχισε ο Φιλαθλητικός. Ο Ίκαρος Ικαρίας δεν θα μπορούσε να δυσκολέψει τους παίκτες του Τάκη Ζήβα, που έφτασαν με άνεση στο τελικό 100-66. Εύκολη επικράτηση και για τον Ιωνικό Νέας Φιλαδέλφειας, που έκαμψε την αντίσταση της Γέρας με 78-66.

Τα αποτελέσματα:
Χθες
Φιλαθλητικός - Ικαρος Ικαρίας 100-66
Σήμερα
Ιωνικός Ν.Φ. - Παπάδος Γέρας 78-66
Λιβαδειά - Σπόρτιγκ 65-59
Αργοναύτης Τρ. - Ψυχικό 67-83
Ηράκλειο - Έξω Παναγίτσας 69-66
Ενωση Ιλίου - Εργοτέλης 75-67
ΓΠΣ Χαλκίδας - Π. Φάληρο 67-68

Ένωση Ιλίου - Εργοτέλης 75-67
Διαιτητές:
Λουκαράκης - Σπυρόπουλος
Τα δεκάλεπτα: 17-24, 38-33, 57-55, 75-67
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (Καρακώστας - Ανδριόπουλος): Σπυλιόπουλος 2, Μπέλλας Γ. 3 (1), Σκαλωμένος 9, Σολωμός 25, Στρατομήτρος 2, Σαρικάς 11, Μπέλλας Οδ. 11 (1), Λοϊζος, Καλαμαράς, Καραγεώργος 12, Ξανθόπουλος, Σπυρόπουλος
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Συντιχάκης, Μανώλας 10 (2), Χαλκιαδάκης, Παπαδημητρίου, Παναγιωτάκης, Παπαδογιαννάκης, Πάντσιος 22 (3), Γεωργοπαπαδάκος 6 (2), Κομψέλης 2, Τσαμπάς 9, Γρύλος 4 (1),Παπαδημητρίου 14 (2)

Φιλαθλητικός - Ίκαρος Ικαρίας 100-66
Διαιτητές:
Καλογερόπουλος (ΑΘ) - Φραγκούλη
Τα δεκάλεπτα: 31-7, 53-18, 71-42, 100-66
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Ζήβας): Λιακόπουλος, Αντεντοκούμπο 4, Κουμπούρας 12 (1), Ηλιόπουλος 19 (5), Γκίκας 6 (2), Μπαζιώτης 14 (4), Γρύλλης 7 (1), Σαλούστρος 15 (1), Γεωργιάδης 10, Βαρυπάτης 3 (1), Ανδρεόπουλος 6, Τεχλικίδης 5 (1)
ΙΚΑΡΙΑΣ ΙΚΑΡΙΑΣ (Καλαμαράς): Τσουρής 8 (1), Ξενάκης, Πούλος, Μαρκάκης, Σκαντζής 11, Βολίκας 3, Τσουρής 13 (3), Ζαχαριάδης 17, Χατζινάκης 4, Τσέκος 4, Κιουλάνης 6

Ηράκλειο - Έξω Παναγίτσα 69-66
Διαιτητές:
Νανούρης - Ιατρού
Τα δεκάλεπτα: 16-12, 26-28, 51-48, 69-66
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Δημητριάδης - Ράλλης): Κωτούλας 2, Στεφανάκης 10 (2), Δαγαλάκης, Αρναουτάκης Γ. 4. Καραλής 10 (2), Αγαπητός 11, Χαρίσης 17 (1), Πετράκης 6, Πάλλης 9
ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ (Τσαούσης): Κουτσογιάννης 8 (1), Μπέλλος, Ρουμελιώτης 8 (2), Παπακώστας 4, Περούλης 4, Τσίτσης 27 (2), Γυφτονικολός 15, Καλλέργης

Αργοναύτης - Ψυχικό 67-83
Διαιτητές:
Παπαθανασίου - Παπανικολάου (ΑΘ)
Τα δεκάλεπτα: 24-20, 32-39, 48-63, 67-83
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Μάντης): Προκόπης 14 (2), Σακαράκης, Λιούτας, Μπαλαμπάνης 14 (1), Κορκοσούρας 5, Σύρος, Σπηλιόπουλος 7 (1), Στράγκας 11, Δαγλής 6, Τσιριγωτακης 10
ΨΥΧΙΚΟ (Ρεμεντέλας): Σαμόλης 2, Αχής 12 (2), Ντάσης 4, Ψωμαδέρης 12 (2), Γκαϊτάσοβ 12, Αρσένης 17 (3), Γκίκας, Μιχόπουλος 12 (2), Κορίζης 12

Ιωνικός Ν.Φ. – Γέρας 78-66
Διαιτητές:
Μάλαμας - Σοφιανόπουλος
Τα δεκάλεπτα: 22-17, 46-36, 63-55, 78-66
ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. (Οικονόμου): Τσουμπρής 12 (2), Μαυραγάνης 21 (3), Ταταρούνης 4, Γραμματικός 3 (1), Νικολόπουλος 6, Κουρής 18 (3), Απέργης 3, Χριστοφάκης, Μακρόπουλος 8, Παπαδόπουλος 3 (1)
ΓΕΡΑ (Μαρίνος): Σαρήμπαλης 12 (4), Χολέβας 3 (1), Τσολάκης 14, Ζεστός Ι. 14, Ζεστός Γ. 10, Ιμπέζα 13, Χατζηντάνος

Λιβαδειά - Σπόρτιγκ 65-59
Διαιτητές:
Κωνσταντινόπουλος - Λιότσος
Τα δεκάλεπτα: 20-11, 36-26, 50-40, 65-59
ΛΙΒΑΔΕΙΑ (Αριδάς): Κρασόπουλος 15, Σκορδάλης, Αλεξίου 20 (2), Κουλουριώτης 14 (1), Δελέγκος 6 (1), Τερμαντζίδης 6 (2), Μουρατίδης 2, Τσολάκος, Ταμπίτσικας 2.
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Αρβανίτης): Μπίρδας 8, Φασουλόπουλος 11 (3), Παπαβλασόπουλος 14, Διαμαντόπουλος, Μαγκώνης, Καδηγιαννόπουλος 5 (1), Ζάττας 13 (3), Κασσάνος 8, Βεκρής, Παπαηλιού

Παλαιό Φάληρο - ΓΠΣΧ 67-68
ΓΠΣΧ
(Βελισσαράκος): Αγγέλου, Μαυρμάτης, Γεωργίου 7, Φωτίου 13 (2), Κατσούλας 5, Καπελέρης 13 (1), Σαμουρέλης 14 (2), Βελισσαράκος, Μπακάλης 13, Γέρεμιτς 15
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Παππάς): Παπάνογλου 16 (3), Μιχάλης, Σέιφερ 19 (4), Παπαδημητρίου 4, Αγγελόπουλος 12, Κορρές 6 (1), Αρκουμάνης, Παμπουλίδης 11
*Δεν κατέστη δυνατό να βρεθούν τα δεκάλεπτα του εν λόγω αγώνα

Βαθμολογία (σε 9 αγώνες): Φιλαθλητικός 17, Ένωση Ιλίου 17, Ηράκλειο* 15, Γέρα 14, Ιωνικός Ν.Φ. 14, Αργοναύτης Τρ. 14, Λιβαδειά 14, Ψυχικό* 12, Εργοτέλης* 11, ΓΠΣ Χαλκίδας* 11, Σπόρτιγκ 11, Π. Φάληρο 10, Ίκαρος Ικαρίας 9
*Έχουν από ένα παιχνίδι λιγότερο

Επόμενη αγωνιστική (10η, 9/1): Ψυχικό - Λιβαδειά, Έξω Παναγίτσα - Αργοναύτης Τρ., Ηράκλειο - Ενωση Ιλίου, Σπόρτιγκ - Φιλαθλητικός, Ικαρος Ικαρίας - Ιωνικός Ν.Φ., Γέρα - ΓΠΣ Χαλκίδας, Π. Φάληρο - Εργοτέλης
Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο