Αποτελέσματα 1ου ομίλου Νότου

Του Νίκου Βαγγέλη 19/12/2010 (18:43) Ο Κρόνος Αγίου Δημητρίου έπαιζε με την… πλάτη στον τοίχο και έπρεπε να αντιδράσει. Αυτό έγινε στον Πειραιά, απ’ όπου το συγκρότημα του ...
Αποτελέσματα 1ου ομίλου Νότου
Του Νίκου Βαγγέλη
19/12/2010 (18:43)

Ο Κρόνος Αγίου Δημητρίου έπαιζε με την… πλάτη στον τοίχο και έπρεπε να αντιδράσει. Αυτό έγινε στον Πειραιά, απ’ όπου το συγκρότημα του Αλέκου Παρασκευόπουλου κατάφερε να αποδράσει με το "διπλό", με το τελικό 68-57 να αποτελεί το επιστέγασμα της ανωτερότητάς του…

Ευρείας έκτασης νίκη για την Ακράτα, που συνέντριψε την Παναχαϊκή με το επιβλητικό 84-60, ενώ στο μονοπάτι των επιτυχιών παρέμεινε και ο Μίλων του Τάκη Πανούλια, που έκαμψε έστω και δύσκολα την αντίσταση του Τήρωνα με 68-65.

Τα αποτελέσματα:
Πορφύρας - Κρόνος Αγίου Δημητρίου 57-68
Κεραυνός - Καλάματα ‘80 82-62
Παναιτωλικός - Έσπερος ΑΟΠΑ 64-65 παρ. (58-58 κ.α.)
Χολαργός - Αγία Παρασκευή 56-94
Ακράτα - Παναχαϊκή 84-60
Ε.Α. Πατρών - Λεωνίδιο 87-75
Μίλων - Τήρων Αγ. Θεοδ. 68-65

Χολαργός - Αγία Παρασκευή 56-94
Διαιτητές:
Σιώκας - Μανουσόπουλος
Τα δεκάλεπτα: 7-34, 20-52, 40-80, 56-94
ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Παπαμάρκος): Γιάννη 9 (1), Βέλλιος 2, Τσιώμος 1, Ατζαμόγλου 11 (2), Κουτουζής 8, Σπανός, Πουλής, Δανιήλ, Τασσόπουλος 16, Κακιούζης, Κιαπέκος 7, Κεράτσας 2, Στεφανής
KAΠ (Χατζηπανηγύρης): Χατζηκωστής 20 (3), Ρώης 8, Σβερκούνος 9 (1), Κουτσός 1, Σοφρωνάς 6, Ζερβός 5, Γιαννιώδης 5 (1), Μάτος 10, Μούγιος 16, Κουναλάκης, Καραμπάς 10, Άρχος 4, Γιαννώδης 2

Μίλων - Τήρων 68-65
Διαιτητές:
Μπούσιας - Τσάλας
Τα δεκάλεπτα: 17-17, 33-27, 52-47, 68-65
ΜΙΛΩΝ (Πανούλιας): Ρουσσόπουλος 13, Καραχοντζίτης 13 (1), Μπίκας, Παπαποστόλου 2, Βουρλίτης 11, Βλαβιανός 10 (2), Μπένος 8, Ζαχαρόπουλος, Σαλτουρίδης 11, Κέλλης
ΤΗΡΩΝ (Τόλιας- Ρουστέμης): Καγιώργης, Κακαβάς 31 (4), Αρβανιτάκης, Λεβεντόπουλος , Σακελαράκης 4, Αντωνίου 2, Δανιήλ 3, Λυτόπουλος 6, Σταυρόπουλος 11 (1), Ξενάκης 8

Κεραυνός - Καλαμάτα 82-62
Διαιτητές:
Κουτσοδήμος - Στάθη
Τα δεκάλεπτα: 17-18, 38-35, 57-52, 82-62
ΚΕΡΑΥΝΟΣ (Χρυσανθόπουλος): Κυριακίδης 21 (4), Κανταρτζής 12 (4), Κομματάς, Καραγιάννης, Στ. Βρυνάς 13 (4), Μαυρίδης 12, Μπασδέκης, Μούτσιος 5 (1), Βρυνάς Ηλ. 17 (2), Λυμπέρης 2
ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Αβδάλας): Φωτεινάκης 2, Μπακογιάννης 11, Μαθιόπουλος , Γκίνης 11, Βούλγαρης 21 (1), Φωτάκης 17, Παπατσής

Ακράτα - Παναχαϊκή 84-60
Διαιτητές:
Παυλόπουλος - Ζακεστίδης
Τα δεκάλεπτα: 18-19, 37-36, 62-49, 84-60
ΑΚΡΑΤΑ (Αναστασόπουλος): Γιούπης 2, Σταμόπουλος 28 (4 τρ., 10 ασίστ), Σταυρουλάκης 9 (1), Τσινούκας 3, Ζίζηλας 10, Μπιτσάκος 8 (2), Οικονομόπουλος 7, Μαλλής, Γεωργιάδης 17 (9 ριμπάουντ), Μελίστας
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Δεράος): Γατσούλης 15 (4), Κορακιανίτης 8 (2), Καρνάβας 13, Μοσχοβάκης 1, Δεράος 5 (1), Νικολάου 2, Σοχωράκης 2, Αναγνωστόπουλος 4, Βουρνάς 10

Ε.Α. Πατρών - Λεωνίδιο 87-75
Διαιτητές:
Τσώνος - Τσουραπάς
Τα δεκάλεπτα: 18-14, 39-34, 60-49, 87-75
ΕΑΠ (Στάμος): Στάμος 6 (2), Πραπίγκας 7 (1), Κεφαλάς 51 (6), Σταυράκης, Τσεκλένης 18 (2), Βαβάτσικος, Ροδόπουλος, Χουλιάρας 7, Λόης, Κοροβέσης, Ακριβός, Κουράτος
ΛΕΩΝΙΔΙΟ (Κουλουριώτης): Χασάπης, Χίλαρης, Μιχαλόπουλος 2, Μελάς 14 (3), Κόγκας 11 (1), Μπουτσικάκης 7 (2), Χριστόδουλος 5, Κρίτσαλος 26

Παναιτωλικός - Έσπερος ΑΟΠΑ 64-65 παρ.
Διαιτητές:
Μπλέτσας - Μαγγωνάκης
Τα δεκάλεπτα: 9-9, 26-31, 45-44, 58-58 κ.α., 64-65 παρ.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Καραπιπέρης - Στάνκοβιτς): Σβορώνος, Καραγιαννίδης 7, Μπαρούχας 10, Τζανιδάκης 10 (3), Μιχαηλίδης 18 (3), Ευστρατίου 9, Κουκουνιάς 3 (1), Βλαχούλης 7 (1)
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Λιόνας): Νιφόρας 2, Χαλβατζής 11, Πετρόπουλος 1, Γιαννικόπουλος 8 (1), Ιωάννου 12 (2), Τρυφωνόπουλος 9 (1), Κάλλης 6, Πελεκούδας, Αγγελόπουλος 16 (2)

Πορφύρας - Κρόνος 57-68
Διαιτητές:
Παπαγιαννόπουλος - Μαραμής
Τα δεκάλεπτα: 12-7, 26-24, 45-44, 57-68
ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Πεταλάς - Καλοΐδης): Πασπαλάς 2, Λαζαρίδης 2, Κατσαρός 27 (3), Τζοβάρας 6 (2), Γεωργοπαπαδάκος 6 (1), Αθανασάκης 5, Βαμβακάς, Βήχος 9 (2), Σ. Κυπριώτης
ΚΡΟΝΟΣ (Παρασκευόπουλος - Φέρτης): Μανίκας, Λαζαρίδης 2, Ντέντα, Μωυσίδης 10 (2), Βασσάλος 9, Βολιανίτης 2, Αντωνόπουλος 2, Λίτσιος 9 (1), Σπανός 22 (4), Καραπλής, Μπάλλας 12

Βαθμολογία (σε 9 αγώνες): Αγία Παρασκευή 18, Πορφύρας 15, Έσπερος AOΠΑ 15, Ε.Α. Πατρών 15, Μίλων 14, Χολαργός 14, Ακράτα 14, Παναιτωλικός 13, Κεραυνός 13, Παναχαϊκή 13, Λεωνίδιο 12, Τήρων 12, Κρόνος Αγ. Δημ. 12, Καλάματα 9

Επόμενη αγωνιστική (10η, 9/1): Αγία Παρασκευή - Παναιτωλικός, Παναχαϊκή - Χολαργός, Ακράτα - Πορφύρας, Εσπερος ΑΟΠΑ - Ε.Α. Πατρών
Λεωνίδιο - Κεραυνός Αιγίου, Καλάματα ’80 - Μίλων, Τήρων Αγ. Θεοδ. - Κρόνος Αγ. Δημ.
Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο