Αποτελέσματα 1ου ομίλου Βορρά

Του Θωμά Αυγέρη 19/12/2010 (22:28) Νίκη Βόλου και Αμπελώνας συνέχισαν με νίκες και συνεχίζουν να οδηγούν την κούρσα στη βαθμολογία. Ο Αιγινιακός βρίσκει ρυθμό καθώς έφτασ...
Αποτελέσματα 1ου ομίλου Βορρά
Του Θωμά Αυγέρη
19/12/2010 (22:28)

Νίκη Βόλου και Αμπελώνας συνέχισαν με νίκες και συνεχίζουν να οδηγούν την κούρσα στη βαθμολογία.
Ο Αιγινιακός βρίσκει ρυθμό καθώς έφτασε στις τρεις συνεχόμενες νίκες σε αντίθεση με τον Πανεδεσσαϊκό που σημείωσε την πέμπτη συνεχόμενη ήττα.  

Τα αποτελέσματα
Αιγινιακός - Αριστοτέλης Επαν. 74-58
Πανεδεσσαϊκός - Φοίνικας Λάρισας 79-83
Νίκη Βόλου - Ηρακλής Κοζ. 68-59
Αργος Ορεστικό - Μεταμόρφωση Β. 75-64
Μ. Αλέξανδρος Κρ. Βρ. - Αλέξανδρος Αξ. 83-40
Μακαμπή - Αμπελώνας 65-67
Πρωτέας Γρεβ. - Αετός Κιλκίς 71-79

Αιγινιακός - Αριστοτέλης Επαν. 74-58
Τα δεκάλεπτα
: 20-14, 43-25, 58-41, 74-58.
Διαιτητές: Καρκατσέλας - Τσουμαχίδης.
Αιγινιακός (Κοντογιάννης): Μπάγκι 18 (2), Καλαϊτζίδης, Παπουλίδης 7, Βουλτσίδης 15 (1), Κουρκούτας 9, Αλβανός 10 (2), Δένης 5, Λωτζανιώτης 10 (2).
Αριστοτέλης Επαν. (Καραπιπερίδης): Παλαιόπουλος, Διαμαντής 8, Γιαννακός, Αγλαμίσης Τρ. 21 (1), Πουλιανίτης 3, Καβαρδίνας 1, Κόκκαρης 4, Τερσενίδης 5 (1), Αγλαμίσης Θ. 16 (2).  

Πανεδεσσαϊκός - Φοίνικας Λάρισας 79-83
Τα δεκάλεπτα
: 17-18, 32-43, 59-64, 79-83.
Διαιτητές: Τζίμα, Σιταρίδης.
Πανεδεσσαϊκός (Δασκαλάκης): Ζεχερλής 9, Μπέλλος 5, Μαύρος 25 (4), Νότης 4 (1), Σταυρουλάκης 20 (3), Γκέκας 8 (2), Δοβόπουλος 8.
Φοίνικας Λαρ. (Θεοδωρόπουλος): Τσαμπάλης 13 (1), Γιούδας 15 (1), Δεληχρήστος 12, Λιάκος 24 (3), Γκαγκανάσιος 7, Τσακνάκης 9 (2), Παπαδόπουλος 3 (1).  

Αργος Ορεστικό - Μεταμόρφωση Βόλου 75-64
Τα δεκάλεπτα
: 7-16, 32-26, 50-42, 75-64.
Διαιτητές: Ζαγορίδης - Φουτζήλας.
Άργος Ορεστικό (Σούλιος): Πανταζής 8 (2), Φωτιάδης, Δαραβίγκας 3 (1), Πουλιώνης, Μπιτσίνης, Βίλας 28 (5), Καραμήτσος 4, Σεμερτζίδης, Κώττας 18 (1), Παντελίδης, Κοτσαγιάννης 14, Βαρδακούλης.
Μεταμόρφωση (Μυριτζής): Καραγιώργος Θ., Καραγιώργος Ι. 18 (2), Τσαπραΐλης, Υφαντόπουλος, Μπόγδανος 11 (2), Ντίκας 6, Καλογερόπουλος 3, Τοπούζης 10, Φρουσκλιάς 16 (1), Καραρήγας.  

Νίκη Βόλου - Ηρακλής Κοζάνης 68-59
Τα δεκάλεπτα
: 23-17, 39-29, 56-41, 68-59.
Διαιτητές: Θεοδώρου - Λόρτος.
Νίκη Β. (Ζαφειρούδης): Ζαρογιάννης 7, Σαμαράς 13 (2), Στάμος 2, Θυμνιός 18, Κουτίνας 20 (5), Μυστιλιάδης 8.
Ηρακλής Κοζ. (Τζιλίνης): Ηλιόπουλος 8 (1), Πρέντζας 2, Ρέππας Ν. 8 (2), Μιχαηλίδης 21, Στάιος 2, Ψάλτου 18.  

Μ. Αλέξανδρος Κ. Βρ. - Αλέξανδρος Αξ. 83-40
Τα δεκάλεπτα
: 14-17, 38-21, 62-26, 83-40.
Διαιτητές: Μοσχότογλου - Κοϊμτζόγλου.
Μ. Αλέξανδρος (Κυριακίδης): Μιχαηλίδης 15 (2), Χρησίδης 10 (2), Κρομμίδας 17 (1), Δεληγιάννης 3, Κυριαζής 4, Βαφόπουλος 5, Ρούζιος 2, Θεολόγου 6, Παντζής 21 (2), Πιάμης.
Αλέξανδρος Αξ. (Μπάρπας): Γότσος 10, Γιουβανάκης 2, Σιώτκας, Φιλιππίδης 7 (1), Μαυρόπουλος, Περπερίδης, Σαμαράς, Βακιρλής, Σιδηρόπουλος 6, Καλαβάζης 10, Στάθης 5 (1).  

Μακαμπή - Αμπελώνας 65-67
Τα δεκάλεπτα
: 10-15, 28-36, 43-54, 65-67.
Διαιτητές: Τσιαπλής - Καρακατσανίδης.
Μακαμπή (Ροδάς): Οξούζης 16, Κοντός, Γιαγκόπουλος 4, Χρήστου, Γκαϊτατζής 10, Αρούχ 25, Κωστόπουλος 6, Δελητζάκης 4.
Αμπελώνας (Κουτσουκέρας): Βλαχούλης 12, Γκανέτσας , Ακσεχέρογλου 2, Μηλιώνης 18, Αποστολάκης 9, Παρασκευάς 18, Γούλας 8, Γλυκόπουλος.

Πρωτέας Γρεβ. - Αετός Κ. 71-79
Τα δεκάλεπτα
: 21-15, 38-31, 59-57, 71-79.
Διαιτητές: Αγορογιάννης, Ρούκας.
Πρωτέας Γρεβ. (Κατσάλης): Γράβας 16, Ρίγκος 2, Μουράτογλου 23 (2), Μίχος 4, Βλάχος, Τζήμου 14 (2), Σπανός 6 (2), Ψεφτόγκας 6, Ντινόπουλος.
Αετός Κ. (Κοντονάσιος): Βαφειάδης, Ημερίδης 9 (1), Πατσούρης, Παπαβασιλείου 21 (2), Γιαχανατζής Α. 5 (1), Παπαδόπουλος 13 (1), Βογιατζής 14 (2), Ξανθόπουλος 4, Γιαχανατζής Β. 13, Κουτούλας, Δαρνάκας.    

Η βαθμολογία (σε 9 αγώνες): Αμπελώνας 17, Νίκη Βόλου 17, Αετός Κιλκίς 15, Μεταμόρφωση Βόλου 14, Ηρακλής Κοζάνης 14, Φοίνικας Λάρισας 14, Μ. Αλέξανδρος Κ. Βρ. 14, Αιγινιακός 14, Αργος Ορεστικό 14, Μακαμπή 13, Αριστοτέλης Επαν. 13, Πανεδεσσαϊκός 12, Πρωτέας Γρεβ. 9, Αλέξανδρος Αξ. 9.  

Η επόμενη αγωνιστική (09/01): Αριστοτέλης Επανωμής - Μ. Αλέξανδρος Κρ. Βρ., Μεταμόρφωση Β. - Αιγινιακός, Άργος Ορεστικό - Μακαμπή, Αλέξανδρος Αξιούπολης - Πρωτέας Γρεβενών, Αετός Πανεδεσσαϊκός, Φοίνιξ Λάρισας - Νίκη Βόλου, Ηρακλής Κοζάνης - Αμπελώνας.
Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο