Αποτελέσματα 2ου ομίλου Βορρά

Του Θωμά Αυγέρη 19/12/2010 (23:04) Το Ανατόλια, μετά την ήττα που γνώρισε στο ντέρμπι της κορυφής από τη Χαλκηδόνα, επέστρεψε στις νίκες καθώς επικράτησε της Ελευθερούπολη...
Αποτελέσματα 2ου ομίλου Βορρά
Του Θωμά Αυγέρη
19/12/2010 (23:04)

Το Ανατόλια, μετά την ήττα που γνώρισε στο ντέρμπι της κορυφής από τη Χαλκηδόνα, επέστρεψε στις νίκες καθώς επικράτησε της Ελευθερούπολης. Η πρωτοπόρος Χαλκηδόνα πάντως, συνεχίζει ακάθεκτη την πορεία της προς την κορυφή.  

Τα αποτελέσματα:
Μακεδονικός - Κένταυρος Καλλικράτειας 83-86
Γαλαξίας Αδ. - Δόξα Δρ. 70-61
Ιωνικός Ιωνίας - Κομοτηνή 77-70
Πολύγυρος - Μαντουλίδης 48-86
ΧΑΝΘ - Ασβεστοχώρι 43-46
Ανατόλια - Ελευθερούπολη 86-82
Τιτάνες Δρ. - Χαλκηδόνα 61-81

Τιτάνες Δρ. - Χαλκηδόνα 61-81
Διαιτητές
: Ταρενίδης Μ. - Ντούρας.
Τα δεκάλεπτα: 17-18, 19-19, 13-27, 12-17.
Τιτάνες Δρ. (Μπέσας): Μουσίκας, Μανιώτης 29 (3), Καραισκάκης 2, Παπαδόπουλος 2, Μελισσαρίδης Σ. 7 (1), Μούκας 3, Μελισσαρίδης Λ. 3 (1), Τοσούνιδης 2, Βογιατζάκης, Φασουλάς 2, Εξουζίδης 11.  
Χαλκηδόνα (Γεροφώτης): Παπαδόπουλος 5, Βασιλειάδης 15, Μωυσιάδης 19 (2), Κλουτζός 11 (2), Μάντζος, Νικολαίδης, Αρνίδης 9, Σιώμος 11, Ευαγγελίδης, Σιατατίδης 5 (1), Τσαμασλίδης 6, Τσαλώνης.  

Πολύγυρος - Μαντουλίδης 48-86
Διαιτητές
: Παπανικολάου - Αρειανόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 9-21, 22-41, 30-68, 48-86.
Πολύγυρος (Νάκος): Λάζογλου 8, Τσιάρας 9 (1), Παπασαραφιανός, Κουγιόνης 10, Καλτσίδης 1, Παπαγεωργίου 6, Αρβανίτης, Στοιβαχτάρης 5 (1), Ξάκης, Σομπατζής 9 (1), Βλάχος. 
Μαντουλίδης (Νικολαΐδης - Κοκκινόπουλος): Τόζιος 8, Ιωακειμίδης 8, Τράντας 17 (3), Δελληγεώργης 6,  Χρυσόπουλος 25 (1), Καραίσκος 4,  Ελευθερίου 2, Καμπούρης 4, Μηντζαρίδης 2, Βελισσαρίου 6 (1), Σιόλογκας, Δαβάνης 4.  

ΧΑΝΘ - Ασβεστοχώρι 43-46
Διαιτητές
: Τζεβελεκίδου - Τσιτσιμάλης.
Τα δεκάλεπτα: 9-9, 27-24, 39-33, 43-46.
ΧΑΝΘ (Κόρφας): Αμπατζάς 1, Νικολαΐδης 2, Γαλανός 7, Πετρίδης 2, Ταστούδης 2, Σουρβατζής 13, Κυριαζίδης 5, Νεοφύτου 4, Ντίνας 2, Κότσανος.
Ασβεστοχώρι (Θωμαΐδης): Ευθυμιάδης 5 (1), Σαχταρίδης, Βασταρούχας 4, Βορνίτης, Καλούτσικος 4, Δανάκης 11 (1), Τριφτανίδης 7, Αρβανιτάκης 7, Λέντης, Βογιατζής 8 (1).  

Μακεδονικός - Κένταυρος Καλ. 83-86
Διαιτητές
: Πιτσίλκας Μ. - Γερακίνης.
Τα δεκάλεπτα: 22-17, 43-40, 63-67, 83-86
Μακεδονικός (Αμοιρίδης): Χρηστίδης 9 (2), Αγγελάκης 16 (3), Κεραμίδης, Στυλιανού 28 (3), Παπαθανασίου 17, Ανεστάκης 4, Καρυπίδης 5 (1), Πατρίκης 4 Ματενίδης.
Κένταυρος (Καραμουσαλίδης): Κοτσάκης, Τολιόπουλος 9 (1), Γλιάς 7 (1), Κλωνάρας 8, Τσέλιος 25 (3), Δελημπαλτίδης 18, Κανάκογλου 4, Ευαγγελινός 14 (1), Μωυσιάδης.  

Γαλαξίας Αδ. - Δόξα Δρ. 70-61
Διαιτητές
: Δεληγιαννίδης - Τζιοπάνος.
Τα δεκάλεπτα: 21-14, 41-32, 50-48, 70-61.
Γαλαξίας (Πολίτης): Μασούτης, Νίκας, Τσάικος 19 (3), Νικολαΐδης 19 (1), Τσάτσος, Παπαδημητρίου 4, Κραμπής 16 (1), Καλπακτσής 10, Μπουντούκης, Γιαννάκαρος, Γκαράκης 2, Βλάχος.
Δόξα Δρ. (Γκένογλου): Κυπραίος, Καϊκλής 13 (1), Τριανταφύλλου 8, Γερογιάννης 6 (1), Ηλιάδης 20 (4), Λήτας 2, Κατεμίδης 3 (1), Γκότσης 9, Τσιώκας, Παναγιωτίδης, Λιόλιος.  

Ιωνικός Ιωνίας - Κομοτηνή 77-70
Διαιτητές
: Παπαδόπουλος Θ. - Παπαγεωργίου.
Τα δεκάλεπτα: 24-22, 41-43, 54-61, 77-70.
Ιωνικός Ιωνίας (Τουλούμης - Μπιτζάνης): Παναγιώτου 16 (4), Μπατάκος 7 (1), Τολιόπουλος 7, Αγγελίδης, Μυλωνίδης 15 (2), Ματζούνης 9, Τουλούμης 10 (2), Αρναούτογλου 6, Γουνιώτης 4, Σαλαπασίδης 2.
Κομοτηνή (Καμαράκης): Παπαγεωργίου, Γεωργαντζάς 20 (3), Μίκιτς 7(1), Ντίνας 8, Κουτσοβασίλης 10 (2), Σταμπουλής 7 (1), Μήτσου, Βελή 2, Παρατσουκίδης 16, Χαλίλ.  

Ανατόλια - Ελευθερούπολη 86-82
Διαιτητές
: Τατούδης - Ελευθεριάδης.
Τα δεκάλεπτα: 26-22, 45-45, 71-60, 86-82.
Ανατόλια (Τσούρμας): Παυλέας 22 (3), Μόσχου 5 (1), Κεκές 1, Κοεμτζόγλου 14 (1), Μουτσιαράς 22, Τσιάτσιος 2, Βεργίνης 13 (3), Χατζίδης 7.
Ελευθερούπολη (Καγιάογλου): Δενδρινός 18 (4), Στεφανίδης 7, Κάτσικας 10 (2), Σιδηρόπουλος 9 (2), Κουμλέλης 18 (1), Καρατσομπάνης 8 (1), Ζαρωτιάδης 12.  

Η βαθμολογία (σε 9 αγώνες): Χαλκηδόνα 17, Ανατόλια 16, Κένταυρος Καλ. 16, Μαντουλίδης 15, Ελευθερούπολη 15, Ιωνικός Ιωνίας 15, Κομοτηνή 14, Ασβεστοχώρι 14, Μακεδονικός 13, ΧΑΝΘ 12, Τιτάνες Δρ. 12, Γαλαξίας Αδ. 10, Δόξα Δρυμού 10, Πολύγυρος 10.  

Η επόμενη αγωνιστική (09/01): Δόξα Δρυμού - Μακεδονικός, Κομοτηνή - Γαλαξίας Αδένδρου, Ιωνικός Ιωνίας - Πολύγυρος, Κένταυρος Καλλικράτειας - ΧΑΝΘ, Ασβεστοχώρι - Ανατόλια, Ελευθερούπολη - Τιτάνες Δράμας, Χαλκηδόνα - Μαντουλίδης.
Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο