Αποτελέσματα 1ου ομίλου Βορρά

Του Θωμά Αυγέρη 09/01/2011 (21:25) Ο Αμπελώνας νίκησε στην Κοζάνη και εκμεταλλευόμενος το στραβοπάτημα της Νίκης Βόλου στο παιχνίδι με τον Φοίνικα στη Λάρισα, απολαμβάνε
Αποτελέσματα 1ου ομίλου Βορρά
Του Θωμά Αυγέρη
09/01/2011 (21:25)

Ο Αμπελώνας νίκησε στην Κοζάνη και εκμεταλλευόμενος το στραβοπάτημα της Νίκης Βόλου στο παιχνίδι με τον Φοίνικα στη Λάρισα, απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής, στον 1ο όμιλο του Βορρά. Ο Πρωτέας κέρδισε την Αξιούπολη εκτός έδρας, στο ντέρμπι των ουραγών.

Τα αποτελέσματα:
Αριστοτέλης Επανομής - Μ. Αλέξανδρος Κρ. Βρ. 70-63
Μεταμόρφωση Β. - Αιγινιακός 78-69
Άργος Ορεστικό - Μακαμπή 71-77
Αλεξ. Αξιούπολης - Πρωτέας Γρεβ. 76-86
Αετός Κιλκίς - Πανεδεσσαικός 82-66
Φοίνικας Λαρ. - Νίκη Βόλου 86-66
Ηρακλής Κοζ. - Αμπελώνας 64-70

Αριστοτέλης Επανωμής - Μ. Αλέξανδρος Κρ. Βρ. 70-63
Διαιτητές
: Σαλικίδης - Παπαγερίδης.
Τα δεκάλεπτα: 19-22, 35-36, 48-53, 70-63.
ΕΠΑΝΩΜΗ (Καραπιπερίδης): Παλαιόπουλος, Διαμαντής 4, Γιαννακός, Αγλαμίσης Τρ. 22 (2), Πουλιανίτης 4, Φωτιάδης, Καβαρδίνας, Σαμαράς, Κοκκάρης 8, Τερσενίδης 13 (2), Αγλαμίσης Θ. 21 (1).
Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Κυριακίδης): Μιχαηλίδης 17 (3), Χρησίδης 23 (2), Κρομμίδας 10, Δεληγιάννης 2, Κυριαζής 2, Παπαμιχαήλ 6, Βαφόπουλος, Ρούζιος 3 (1), Θεολόγου, Παντζής, Πιάμης.

Μεταμόρφωση Β. - Αιγινιακός 78-69
Διαιτητές
: Θεοδώρου - Μανιός.
Τα δεκάλεπτα: 23-21, 40-43, 59-57, 78-69.
ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ (Μυριτζής): Καραγιώργος Θ.7 (1), Καραγιώργος Ι. 6 (1), Καλογερόπουλος 8, Τσαπραΐλης 3, Υφαντόπουλος 2, Μπόγδανος 18 (1), Ντίκας 4, Τοπούζης 18, Φρουσκλιάς 11, Καραρήγας 3.
ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Κοντογιάννης): Μπάγκι 12 (1), Καλαϊτζίδης 2, Παπουλίδης 12, Βουλτσίδης 6 (2), Κουρκούτας 6 (1), Αλβανός 2, Δένης 3, Λωτζανιώτης 26 (2).

Άργος Ορεστικό - Μακαμπή 71-77
Διαιτητές
: Παπαφωτίου - Τσουμαχίδης.
Τα δεκάλεπτα: 16-23, 22-44, 54-59, 71-77.
ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ (Σούλιος): Πανταζής 5 (1), Φωτιάδης, Μπιτσίνης, Σεμερτζίδης, Δαραβίγκας 7, Πουλιώνης 2, Μπιτσίνης, Βίλας 18 (2), Καραμήτσος 17 (2), Κώττας 15, Παντελίδης 5 (1), Κοτσαγιάννης 2, Βαρδακούλης.
ΜΑΚΑΜΠΗ (Ροδάς): Οξούζης 24, Κοντός 16 (2), Γιαγκόπουλος, Σιάπκας, Γκαϊτατζής 11 (3), Αρούχ 26 (4), Κωστόπουλος, Δελητζάκης.

Αλεξ. Αξιούπολης - Πρωτέας Γρεβ. 76-86
Διαιτητές
: Τζιβελεκίδου - Μαραθιώτης.
Τα δεκάλεπτα: 14-18, 40-41, 51-59, 76-86.
ΑΞΙΟΥΠΟΛΗ (Μπάρπας): Τάτσης 20 (3), Γότσος 10, Γιουβανάκης , Σιώτκας 7, Φιλιππίδης 14 (1), Σαμαράς 2, Σιδηρόπουλος 10, Καλαβάζης 5, Στάθης 6.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒ. (Μουρουζίδης): Γράβας 10, Ρίγκος 6 (1), Κολοβός 5 (1), Μουράτογλου 19 (2), Μίχος 22, Βλάχος, Τζήμου 14, Σπανός 6 (2), Ψεφτόγκας, Ντινόπουλος 2.

Αετός Κιλκίς - Πανεδεσσαικός 82-66
Διαιτητές
: Θωμόπουλος - Ταρενίδης.
Τα δεκάλεπτα: 28-18, 52-30, 71-51, 82-66.
ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ (Κοντονάσιος): Φλίατης 11, Γιαχανατζής Α., Δαρνάκας, Ξανθόπουλος, Ημερίδης 14, Πατσούρης 10 (2), Παπαβασιλείου 10 (2), Γιαχανατζής Α., Παπαδόπουλός 11, Βογιατζής 2, Γιαχανατζής Β. 12 (2), Κουτούλας 12.
ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ (Δασκαλάκης): Ζεχερλής 5, Μπέλλος 9 (1), Μάυρος 19 (1), Νότης 8, Σταμπουλής 3, Σταυρουλάκης 16, Γκέκας 2, Δοβόπουλος 2, Σιάνης, Πέτκος, Τσάμης 2.

Φοίνικας Λαρ. - Νίκη Βόλου 86-66
Διαιτητές
: Παπαδόπουλος - Πολυχρονιάδης.
Τα δεκάλεπτα: 29-10, 49-33, 70-49, 86-66.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡ. (Θεοδωρόπουλος): Τσαμπαλής 9 (1), Γιούδας 12 (4), Δεληχρήστος 16, Τσιλούλης 5 (1), Λιάκος 11 (1), Γκαγκανάτσιος 6, Τσακνάκης 18 (3), Παπαδόπουλος 9 (1), Καρπούζας, Παρασκευόπουλος, Βλησσαρούλης.
ΝΙΚΗ (Ζαφειρούδης): Ζαρογιάννης 14, Σαμαράς 4, Θυμνιός 10, Κουτίνας 8 (2), Αναγνωστόπουλος Μ. 8, Τσώλης 15, Αναγνωστόπουλος Χ. 3, Καραμανλής 1, Τσιακλάγκανος 3, Χριστομάνος, Καραμανώλης.

Ηρακλής Κοζ. - Αμπελώνας 64-70
Διαιτητές
: Σιμητόπουλος - Τζίμα.
Τα δεκάλεπτα: 18-23, 37-37, 52-49, 64-70.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Τζιλίνης): Ρέππας Α. 13 (2), Μιχαηλίδης 15 (1), Ρέππας Χ. 13 (2), Στάιος 8 (1), Δημητριάδης, Νίτσιος, Ιωαννίδης, Ηλιόπουλος 3 (1), Ψάλτου 12.
ΑΜΠΕΛΩΝΑΣ (Κουτσουκέρας): Βλαχούλης 5, Γκανέτσας 3, Κατσίμπας 15, Μηλιώνης 17, Αποστολάκης 4, Παρασκευάς 17, Γούλας 9, Γράβας, Αξεχέρογλου, Γλυκόπουλος.

Η βαθμολογία (σε 10 αγώνες)
: Αμπελώνας 19, Νίκη Βόλου 18, Αετός Κιλκίς 17, Φοίνικας Λάρισας 16, Μεταμόρφωση Βόλου 16, Άργος Ορεστικό 15, Αριστοτέλης Επανομής 15, Μ. Αλέξανδρος Κρύας Βρύσης 15, Αιγινιακός 15, Μακαμπή 15, Ηρακλής Κοζάνης 15, Πανεδεσσαϊκός 13, Πρωτέας Γρεβενών 11, Αξιούπολη 10.

Η επόμενη αγωνιστική (11η, 16/01): Μ. Αλέξανδρος Κρύας Βρύσης - Μεταμόρφωση Βόλου, Αιγινιακός - Άργος Ορεστικό, Μακαμπή - Ηρακλής Κοζάνης, Πρωτέας Γρεβενών - Επανωμή, Πανεδεσσαϊκός - Αξιούπολη, Νίκη Βόλου - Αετός Κιλκίς, Αμπελώνας - Φοίνικας Λάρισας.

Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο