Αποτελέσματα 1ου ομίλου Νότου

Του Νίκου Βαγγέλη 16/01/2011 (19:03) Έκπληξη πρώτου μεγέθους είχαμε στον Πειραιά. Ο Τήρωνας Αγίων Θεοδώρων μετέτρεψε το ντέρμπι με τον Πορφύρα σε παράσταση για έναν ρόλο, φ...
Αποτελέσματα 1ου ομίλου Νότου
Του Νίκου Βαγγέλη
16/01/2011 (19:03)

Έκπληξη πρώτου μεγέθους είχαμε στον Πειραιά. Ο Τήρωνας Αγίων Θεοδώρων μετέτρεψε το ντέρμπι με τον Πορφύρα σε παράσταση για έναν ρόλο, φτάνοντας στην επιβλητική επικράτηση με 82-59. Νίκη και για τον Κεραυνό Αιγίου, που λύγισε στην έδρα του τον Έσπερο ΑΟΠΑ με 76-58.

Τα αποτελέσματα:
Πορφύρας - Τήρων Αγ. Θεοδώρων 59-82
Παναιτωλικός - Παναχαϊκή 80-66
Χολαργός - Ακράτα 76-48
Ε.Α. Πατρών - Αγ. Παρασκευή 71-89
Κεραυνός Αιγίου - Έσπερος ΑΟΠΑ 76-68
Μίλων - Λεωνίδιο 87-69
Κρόνος Αγ. Δημητρίου - Καλαμάτα '80 79-62

Παναιτωλικός - Παναχαϊκή 80-66
Διαιτητές:
Αποστολίδης - Παπαθανασίου
Τα δεκάλεπτα: 19-13, 36-40, 58-49, 80-66
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Καραπιπέρης - Στάνκοβιτς): Μιχαηλίδης 18 (3), Κουκουνιάς 9, Τζανιδάκης 18 (2), Καλαπανίδας 10, Μπαρούχας 7 (1), Δάρλας 3 (1), Μπερερής 3, Βλαχούλης 8 (1), Ευστρατίου 4
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Δεράος): Μοσχοβάκης, Βουρνάς 7 (1), Σοχωράκης, Λιούρδης 17 (1), Αναγνωστόπουλος, Δεράος 2, Ρουμελιώτης 5, Γατσούλης 23 (6), Καρνάβας 12, Χρυσανθόπουλος, Κορακιανίτης

Ε.Α. Πατρών - Αγία Παρασκευή 71-89
Διαιτητές:
Νικολακέα - Κυριακόπουλος
Τα δεκάλεπτα: 12-19, 34-43, 53-71, 71-89
ΕΑΠ (Στάμος): Στάμος 14 (4), Κεφαλάς 33 (2), Σταυράκης, Τσεκλένης 13, Βαβάτσικος, Χουλιάρας 5, Λόης, Κοροβέσης, Ακριβός 3 (1), Κουράτος
ΚΑΠ (Χατζηπανηγύρης): Χατζηκωστής 14 (2), Ρώης 6, Σβερκούνος 7, Κουτσός 14 (4), Σοφρωνάς, Ζερβός 21 (1), Μάτος 11, Μούγιος 4, Καραμπάς 12, Γιαννώδης, Άρχος

Κεραυνός - Έσπερος ΑΟΠΑ 76-68
Διαιτητές:
Τσώνος Μ. - Τσαχάκης
Τα δεκάλεπτα: 19-18, 34-31, 57-46, 76-68
ΚΕΡΑΥΝΟΣ (Χρυσανθόπουλος): Κυριακίδης 26 (2), Κανταρτζής 14 (2), Βρυνάς Στ. 6 (2), Μαυρίδης 14, Μπασδέκης 2, Βρυνάς Ηλ. 14 (2), Μούτσιος, Λυμπέρης
ΕΣΠΕΡΟΣ (Λιόνας): Νιφόρας 11 (1), Χαλβατζής 18, Πετρόπουλος, Γιαννικόπουλος 4, Αποστολόπουλος 5, Ιωάννου 8 (2), Τρυφωνόπουλος 8 (2), Κάλλης 5, Αγγελόπουλος 2

Κρόνος Αγ.Δημ. - Καλαμάτα 79-62
Διαιτητές:
Ντάνος - Ζαχαρόπουλος
Τα δεκάλεπτα: 19-13, 41-27, 56-46, 79-62
ΚΡΟΝΟΣ (Παρασκευόπουλος - Φέρτης): Μπαλτάς 26 (3), Μανίκας, Λαζαρίδης 2, Ντέντας 2, Μωυσίδης 14 (1), Βολιανίτης, Αντωνόπουλος 2, Λίτσιος 11 (1), Σπανός 7 (1), Καραπλής 6 (1), Μπάλλας 3, Μπαλτάς, Παπαδάκης 6
ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Αβδάλας): Περσόπουλος, Φωτεινάκης , Μπακογιάννης 15, Πουνοπάτης, Γκίνης 24 (5), Βούλγαρης 12, Φωτάκης, Πολιτόπουλος 4, Παυλής 7 (2), Παπουτσής

Μίλων - Λεωνίδιο 87-69
Διαιτητές:
Μπλέτσας - Φάκαρος
Τα δεκάλεπτα: 25-17, 47-30, 69-57, 87-69
ΜΙΛΩΝ (Πανούλιας): Ρουσόπουλος 14 (2), Καραχοτζίτης 11, Μπίκας 4, Καμαριώτης 11, Μέντζος 4, Παπαποστόλου, Βουρλίτης 10 (1), Βλαβιανός 16 (4), Μπένος 8, Ζαχαρόπουλος, Σαλτουρίδης 6, Κέλλης 3 (1)
ΛΕΩΝΙΔΙΟ (Νικολαΐδης): Ορφανός, Σακελλάρης 4, Μουλάς 5, Χείλαρης 16, Μελάς 16 (3), Κόγκας, Χασάπης 1, Μιχαλόπουλος, Μπουτσικάκης 2, Χριστόδουλος 12, Κρίτσαλος 9

Πορφύρας - Τήρων 59-82
Διαιτητές:
Ξάνθος - Κάλφα
Τα δεκάλεπτα: 15-15, 24-32, 42-56, 59-82
ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Πεταλάς - Καλοΐδης): Πασπαλάς 8, Λαζαρίδης 6, Καρλάφτης 16 (1), Κατσαρός 9, Τζοβάρας 2, Γεωργοπαπαδάκος 6, Αθανασάκης 4, Βαμβακάς 4, Βήχος 4
ΤΗΡΩΝ (Χρυσόγελος - Ρουστέμης): Αρβανιτάκης 1, Κακαβάς 14 (2), Σακελαράκης 10, Αντωνίου 5 (1), Δανιήλ 9, Λυτόπουλος 16 (1), Σταυρόπουλος 24 (1), Λεβεντόπουλος 3

Χολαργός - Ακράτα 76-48
Διαιτητές:
Κοντίλης - Λιότσος
Τα δεκάλεπτα: 22-21, 42-33, 60-38, 76-48
ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Συμεωνίδης): Γιάννη 2, Τσιώμος 1, Στεφανής 5 (1), Ατζαμόγλου 7 (2), Βέλλιος 6 (2), Κουτουζής 3 (1), Σπανός 13 (3), Κακιούζης 2, Δανιήλ 16 (4), Κιαπέκος 11, Κεράτσας 2, Τασόπουλος 8
ΑΚΡΑΤΑ (Αναστασόπουλος): Γιούπης 16, Σταμόπουλος 8, Σταυρουλάκης 11 (1), Τσινούκας 2, Ζίζηλας, Μπιτσάκος 4, Οικονομόπουλος 2, Μαλλής 3, Γεωργιάδης 2, Βασιλακόπουλος

Βαθμολογία (σε 11 αγώνες): Αγ. Παρασκευή 22, Χολαργός 18, Έσπερος ΑΟΠΑ 18, Πορφύρας 18, Μίλων 18, Ε.Α. Πατρών 17, Κεραυνός 17, Ακράτα 16, Παναιτωλικός 16, Κρόνος Αγ. Δημ. 16, Παναχαϊκή 15, Τήρων Αγ. Θεοδ. 15, Λεωνίδιο 14, Καλάματα ‘80 11

Επόμενη αγωνιστική (12η, 23/1): Ακράτα - Παναιτωλικός, Χολαργός - Πορφύρας, Παναχαϊκή - Ε.Α. Πατρών, Αγ. Παρασκευή - Κεραυνός, Έσπερος - Μίλων, Λεωνίδιο - Κρόνος Αγ. Δημ., Καλάματα ‘80 - Τήρων Αγ. Θεοδ.
Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο