Αποτελέσματα 2ου ομίλου Νότου

Του Νίκου Βαγγέλη 16/01/2011 (19:30) Απτόητοι την πορεία τους προς την άνοδο συνεχίζουν οι παίκτες του Ηρακλείου, που πέρασαν και από την "καυτή" έδρα του Αργοναύτη Τριγλία
Αποτελέσματα 2ου ομίλου Νότου
Του Νίκου Βαγγέλη
16/01/2011 (19:30)

Απτόητοι την πορεία τους προς την άνοδο συνεχίζουν οι παίκτες του Ηρακλείου, που πέρασαν και από την "καυτή" έδρα του Αργοναύτη Τριγλίας: 79-75. Την ίδια στιγμή η Ένωση Ιλίου δε δυσκολεύτηκε να επικρατήσει του Παλαιού Φαλήρου: 97-75.

Τα αποτελέσματα:
Χθες
Χαλκίδα - Ίκαρος Ικαρίας 92-67
Εργοτέλης - Γέρα Παπάδος 89-80
Σήμερα
Λιβαδειά - Έξω Παναγίτσα 87-76
Αργοναύτης Τρ. - Ηράκλειο 75-79
Ένωση Ιλίου - Π. Φάληρο 97-75
Φιλαθλητικός - Ψυχικό 86-61
Ιωνικός Ν. Φ. - Σπόρτιγκ 96-52

Λιβαδειά - Έξω Παναγίτσα 87-76
Διαιτητές:
Κουνελές - Παπαγιαννόπουλος Λ.
Τα δεκάλεπτα: 26-17, 50-35, 74-47, 87-76
ΛΙΒΑΔΕΙΑ (Αριδάς): Κρασόπουλος 2, Αλεξίου 20 (3), Δελέγκος 9 (1), Τερμαντζίδης 9 (3), Μουρατίδης 18 (4), Σκορδάλης 13 (3), Καρτσωνάκης 11 (2), Τσολάκος 5, Ταμπίτσικας, Κοτσικόρος
ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ (Τσαούσης): Κουτσογιάννης 13 (3), Μπέλλος Μ. 2, Ρουμελιώτης 6 (1), Παπακώστας 28, Περούλης 6 (2), Γυφτονικολός 8, Καλλέργης 2, Χατζηστάμου 11 (3)

Ένωση Ιλίου - Π. Φάληρο 97-75
Διαιτητές:
Γολέγου - Καρδάρης
Τα δεκάλεπτα: 17-17, 39-30, 67-50, 97-75
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (Καρακώστας - Ανδριόπουλος): Σπυλιόπουλος 3 (1), Μπέλλας Γ. 17 (2), Σκαλωμένος 3, Σολωμός 14, Στρατομήτρος 20 (4), Σαρίκας 14 (2), Μπέλλας Οδ. 7, Λοϊζος 3, Καλαμαράς 2, Καραγεώργος 12, Δερμιτζάκης 2
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Παππάς): Παπάνογλου, Σέιφερ 7, Παπαδημιτρίου, Αγγελόπουλος 10, Καραμπάτσος 29 (2), Κορρές 7, Αρκουμάνης, Παπουλίδης 16, Μονεμβασιτης 4, Μοδάκης, Σωτηρόπουλος 2

Φιλαθλητικός - Ψυχικό 86-61
Διαιτητές:
Παυλόπουλος - Χρηστίδης Ηλ.
Τα δεκάλεπτα: 22-11, 46-28, 62-48, 86-61
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Ζήβας): Λιακόπουλος 3, Αντεντοκούμπο, Κουμπούρας 9, Ηλιόπουλος 7 (1), Γκίκας 12 (1), Μπαζιώτης 10 (2), Γρύλλης, Σαλούστρος 16 (1), Γεωργιάδης 15 (1), Βαρυπάτης 6 (1), Ανδρεόπουλος 7, Ντιφάντης 1
ΨΥΧΙΚΟ (Ρεμεντέλας): Σαμόλης 2, Αχής 3 (1), Ρουμελιώτης 3 (1), Ντάσης 8 (2), Ψωμαδέρης 22 (3), Γκαϊτάσοβ 9, Αρσένης 3, Γκίκας, Μιχόπουλος 5, Λογοθέτης, Κορίζης 6

Αργοναύτης Τρ. - Ηράκλειο 75-79
Διαιτητές:
Δημόπουλος - Καρακάσης
Τα δεκάλεπτα: 17-20, 34-44, 55-62, 75-79
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Μάντης): Προκόπης 10 (1), Λιούτας, Μπαλαμπάνης 11 (1), Κορκοσούρας 8 (1), Τσίρος, Σπηλιόπουλος 6 (2), Στράγκας 20, Δαγκλής 2, Τσιριγωτάκης 18 (2)
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Δημητριάδης - Ράλλης): Κωτούλας 4 (1), Στεφανάκης 12 (2), Αρναουτάκης Γ. 8, Δαγαλάκης, Καραλής 5, Αγαπητός 7, Χαρίσης 23 (2), Πετράκης 20 (4)

Ιωνικός Ν.Φ. - Σπόρτιγκ 96-52
Διαιτητές:
Τσουραπάς - Αναστασίου
Τα δεκάλεπτα: 33-11, 48-28, 73-45, 96-52
ΙΩΝΙΚΟΣ (Οικονόμου): Γραμματικός 4, Βεντούρης, Μαυραγάνης 16 (2), Ταταρούνης 10, Νικολόπουλος 11, Κουρής 9, Απέργης 16, Μακρόπουλος 12, Παπαδόπουλος 14 (2), Τσουμπρής 4, Σέττος, Μιτσόπουλος
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Αποσκίτης): Βεκρής 4, Παπαβλασόπουλος 20 (2), Φασουλόπουλος, Κασσάνος 3, Μπίρδας 16 (2), Ζάτας 6 (1), Καδηγιαννόπουλος 3 (1), Κουλαρμάνης

Βαθμολογία (σε 11 αγώνες): Φιλαθλητικός 21, Ηράκλειο 21, Ένωση Ιλίου 20, Ιωνικός Ν.Φ. 18, Γυμναστικός Χαλκίδας 17, Λιβαδειά 17, Έξω Παναγίτσα 17, Εργοτέλης 16, Ψυχικό 16, Γέρα 16, Αργοναύτης Τρ. 16, Σπόρτιγκ 13, Π. Φάληρο 12, Ίκαρος Ικαρίας 11

Επόμενη αγωνιστική (12η, 23/1): Ηράκλειο - Λιβαδειά, Αργοναύτης Τρ. - Ένωση Ιλίου, Έξω Παναγίτσα - Φιλαθλητικός, Ψυχικό - Ιωνικός Ν.Φ., Σπόρτιγκ - Γυμναστικός, Ίκαρος Ικαρίας - Εργοτέλης, Γέρα - Π. Φάληρο
Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο