Αποτελέσματα 2ου ομίλου Νότου

Του Νίκου Βαγγέλη 23/01/2011 (17:07) Παρά τη βαρυσήμαντη απουσία του τραυματία Γιάννη Τσολάκη, η Γέρα κατάφερε να πάρει βαθμολογική ανάσα. Το συγκρότημα του Χρήστου Μαρίνο...
Αποτελέσματα 2ου ομίλου Νότου
Του Νίκου Βαγγέλη
23/01/2011 (17:07)

Παρά τη βαρυσήμαντη απουσία του τραυματία Γιάννη Τσολάκη, η Γέρα κατάφερε να πάρει βαθμολογική ανάσα. Το συγκρότημα του Χρήστου Μαρίνου έκανε την αντεπίθεσή του στην τελευταία περίοδο, κάμπτοντας την αντίσταση του Παλαιού Φαλήρου, που υπέκυψε με 69-58. Το έργο του Αποσκίτη έχει αρχίσει να φαίνεται στο Σπόρτιγκ, καθώς το συγκρότημα των Πατησίων πέτυχε νίκη μετά από καιρό, "λυγίζοντας" το ΓΠΣ Χαλκίδας.

Τα αποτελέσματα:
Παπάδος Γέρας - Π. Φάληρο 69-58
Ηράκλειο - Α.Ε. Λιβαδειάς 62-61
Αργοναύτης Τριγλίας - Ένωση Ιλίου 57-76
Έξω Παναγίτσα - Φιλαθλητικός  65-72
Ψυχικό - Ιωνικός Ν.Φ. 48-57
Σπόρτιγκ - Χαλκίδα 64-59
Ίκαρος Ικαρίας - Εργοτέλης 59-68

Ηράκλειο - Λιβαδειά 62-61
Διαιτητές:
Ραχιώτης - Γκαμίλη
Τα δεκάλεπτα: 18-14, 28-34, 46-51, 62-61
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Δημητριάδης - Ράλλης) : Κωτούλας 2, Στεφανάκης 7, Αρναουτάκης Γ. 6, Καραλής 22 (2), Αγαπητός 17 (2), Πετράκης 6 (2), Πάλλης 2, Δαγαλάκης, Αρναουτάκης Μ.
ΛΙΒΑΔΕΙΑ (Αρίδας) : Ταμπίτσικας 4, Αλεξίου 15 (2), Τερματζίδης, Καρτσωνάκης 10 (2), Μουρτίδης 5, Δελέγκος 7 (1), Σκορδέλης 9 (1), Καρασόπουλος 11

Γέρα - Παλαιό Φάληρο 69-58
Διαιτητές:
Κραιστενίτης - Τρίγκα
Δεκάλεπτα: 13-18, 32-30, 47-48, 69-58
ΓΕΡΑ (Μαρίνος): Σαρήμπαλης 22 (3), Ιμπέζα 14, Γ. Ζεστός 17, Γρ. Ζεστός 9, Χολέβας 5 (1), Χρυσός 2, Μητζίκης, Χατζηντάνος
ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ (Παππάς): Παπουλίδης 18, Παπαδημητρίου 10 (2), Αγγελόπουλος 10 (1), Σέιφερ 4 (1), Καραμπάτσος 7, Κορρές 4 (1), Μονεμβασίτης 5 (1), Πολίτης, Μιχάλης

Σπόρτιγκ - Γυμναστικός Χαλκίδας 64-59
Διαιτητές:
Πρωτούλης - Λουκαράκης
Τα δεκάλεπτα: 14-21, 33-33, 45-49, 64-59
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Αποσκίτης): Βεκρής, Παπαβλασόπουλος 17(2), Φασουλόπουλος, Κασσάνος 8, Μπίρδας 11(1), Ζάτας 13(3), Καδηγιαννόπουλος 3 (1), Κουλαρμάνης, Διαμαντόπουλος 10(1), Μπαντάς
ΧΑΛΚΙΔΑ (Βελισσαράκος) Αγγέλου, Κηρύκος, Γεωργίου 9 (1), Φωτίου 19 (1), Πούλος, Κατσούλας 11 (1), Καπελέρης, Σαμουρέλης 4, Βελισσαράκος 2, Γεροντίτης, Μπακαμής 1

Έξω Παναγίτσα - Φιλαθλητικός 65-72
Διαιτητές:
Κιούρκας - Δαρλαμήτσος
Τα δεκάλεπτα: 21-18, 35-39, 49-48, 65-72.
ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ (Τσαούσης): Δέδες 2, Κουτσογιάννης 9, Ρουμελιώτης, Χατζηστάμου 6 (2), Παπακώστας 26, Περούλης 8, Γυφτονικολός 12, Καλλέργης 2
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Ζήβας): Κουμπούρας 11 (1), Ηλιόπουλος 7 (1), Γκίκας 5, Μπαζιώτης, Γρύλλης 6, Σαλούστρος 14, Γεωργιάδης 3 (1), Βαρυπάτης 13 (3), Ανδρεόπουλος 7, Ντιφάντης 6

Αργοναύτης - Ένωση Ιλίου 57-76
Διαιτητές:
Παυλόπουλος - Κουνελές
Τα δεκάλεπτα: 17-21, 37-38, 43-56, 57-76.
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Μάντης): Προκόπης 7 (1), Μπαλαμπάνης 20 (1), Τσίρος 5, Σπηλιόπουλος 4 (1), Στράγκας 5, Δαγκλής 1, Κωστής 2, Τσιριγωτάκης 13 (1)
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (Καρακώστας - Ανδριόπουλος): Σπυρόπουλος, Σπυλιόπουλος 12 (2), Μπέλλας Γ. 4 (1), Σκαλωμένος 2, Σολωμός 6, Στρατομήτρος 2, Σαρίκας 27 (4), Μπέλλας Οδ. 2, Λοϊζος 3, Καλαμαράς, Καραγεώργος 18 (1)

Ψυχικό - Ιωνικός Ν.Φ. 48-57
Διαιτητές:
Πίγκας - Κοντίλης
Τα δεκάλεπτα: 10-16, 26-35, 40-47, 48-57
ΨΥΧΙΚΟ (Ρεμεντέλας): Αχής 5 (1), Τάσης 13 (2), Ψωμαδέρης 10 (1), Γκαϊντάσοβ 10, Αρσένης 3, Κωρίδης 7, Γκίκας, Μιγόπουλος, Λογοθέτης
ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. (Οικονόμου): Τσουμπρής 2, Μαυραγάνης 12 (2), Ταταρούνης 4, Γραμματικός 3 (1), Κουρής 20 (1), Απέργης 12, Μακρόπουλος 4, Βεντούρης, Νικολόπουλος

Ίκαρος Ικαρίας - Εργοτέλης 59-68
Διαιτητές:
Κατωτικίδης - Μέλλης
Τα δεκάλεπτα: 18-20, 38-35, 48-48, 59-68
ΙΚΑΡΟΣ (Καλαμάρας): Γ. Τσουρής 3 (1), Μαρκάκης, Ε. Τσουρής 30 (3) Τέσκος 5, Ζαχαριάδης 13, Τσουλάνης 4, Χωριάτης 4, Ζελέπος.
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Κουρουζίδης 6, Συντιχάκης, Μανώλας 14 (1), Γρύλλος 8 (2), Παπαδημητρίου 5 (1), Παναγιωτάκης 3, Πάντσιος 26 (2), Κομτσέλης 6, Τσαμπάς 1

Βαθμολογία (σε 12 αγώνες): Φιλαθλητικός 23, Ηράκλειο 23, Ένωση Ιλίου 22, Ιωνικός Ν.Φ. 20, ΓΠΣ Χαλκίδας 18, Γέρα 18, Λιβαδειά 18, Έξω Παναγίτσα 18, Εργοτέλης 18, Ψυχικό 17, Αργοναύτης Τρ. 17, Σπόρτιγκ 15, Παλαιό Φάληρο 13, Ικαρος Ικαρίας 12

Επόμενη αγωνιστική (13η , 30/1): Λιβαδειά - Αργοναύτης Τρ., Ενωση Ιλίου - Γέρα, Φιλαθλητικός - Ηράκλειο, Ιωνικός Ν.Φ. - Έξω Παναγίτσα, ΓΠΣ Χαλκίδας - Ψυχικό, Εργοτέλης - Σπόρτιγκ, Π. Φάληρο - Ικαρος Ικαρίας
Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Zagori
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο