Αποτελέσματα 1ου ομίλου Νότου

Του Νίκου Βαγγέλη 23/01/2011 (18:43) Καταιγιστικός είναι ο Χολαργός στα τελευταία παιχνίδια. Το συγκρότημα του Σάββα Συμεωνίδη, που διανύει περίοδο μεγάλης φόρμας, κυριάρ
Αποτελέσματα 1ου ομίλου Νότου
Του Νίκου Βαγγέλη
23/01/2011 (18:43)

Καταιγιστικός είναι ο Χολαργός στα τελευταία παιχνίδια. Το συγκρότημα του Σάββα Συμεωνίδη, που διανύει περίοδο μεγάλης φόρμας, κυριάρχησε από το πρώτο λεπτό κόντρα στον Πορφύρα και παίρνοντας λύσεις από όλους τους παίκτες του, συνέτριψε τον Πορφύρα με το εκκωφαντικό 90-58.

Τα αποτελέσματα:
Χολαργός - Πορφύρας 90-58
Ακράτα - Παναιτωλικός 82-47
Παναχαϊκή - Ε.Α. Πατρών 73-69
Αγ. Παρασκευή - Κεραυνός Αιγίου 82-62
Έσπερος ΑΟΠΑ - Μίλωνας 70-69
Λεωνίδιο - Κρόνος Αγ. Δημητρίου 89-72
Καλαμάτα '80 - Τήρων Αγ. Θεοδώρων 68-55

Χολαργός - Πορφύρας 90-58
Διαιτητές:
Παπαγιαννόπουλος - Δημπινούδης.
Τα δεκάλεπτα: 27-8, 40-35, 72-47, 90-58.
ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Συμεωνίδης): Γιάννη 9 (2), Τσιώμος 5 (1), Στεφανής 13 (1), Ατζαμόγλου 6 (2), Κουτουζής 9 (3), Σπανός 11 (2), Δανιήλ 15 (4), Κακιούζης, Κιαπέκος 11, Κεράτσας, Τασόπουλος 11.
ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Πεταλάς - Καλοΐδης): Πασπαλάς 5, Λαζαρίδης 2, Καρλάφτης 1, Κατσαρός 16, Τζοβάρας, Γεωργοπαπαδάκος 15 (3), Αθανασάκης 6, Βαμβακάς 2, Βήχος 11 (3).

Παναχαϊκή - ΕΑΠ 73-69
Διαιτητές:
Παυλόπουλος - Ζακεστίδης.
Τα δεκάλεπτα: 14-19, 40-33, 52-51, 73-69.
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Δεράος): Κορακιανίτης 3 (1), Γατσούλης 15 (5), Ρουμελιώτης 10, Δεράος 9 (3), Αναγνωστόπουλος, Βουρνάς 9, Καρνάβας 8, Λιούρδης 10, Μοσχοβάκης 9 (1), Νικολάου.
ΕΑΠ (Κεφαλάς): Κεφαλάς 32 (5), Τσεκλένης 16 (2), Στάμος 6 (2), Χουλιάρας 4, Σταυρόπουλος 11 (3), Σταυράκης.

Καλαμάτα - Τήρων 68-55
Διαιτητές:
Ζέρβας - Σταθόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 19-13, 38-31, 53-42, 68-55.
ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Αβδάλας): Φωτεινάκης 10 (1), Μπακογιάννης 21, Κοροβόνας, Γκίνης 10 (2), Βούλγαρης 23 (1), Φωτάκης 4, Περσόπουλος.
ΤΗΡΩΝ (Χρυσόγελος - Ρουστέμης): Κακαβάς 15 (1), Σακελαράκης 7, Αντωνίου 4, Δανιήλ 3, Λυτόπουλος 9, Σταυρόπουλος 13 (2), Ξενάκης 4, Λεβεντόπουλος, Αρβαανιτάκης.

Έσπερος ΑΟΠΑ - Μίλων 70-69
Διαιτητές:
Τσάλας - Σπυρόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 18-19, 39-33, 49-45, 70-69.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Λιόνας): Νιφόρας 4, Χαλβατζής 11, Πετρόπουλος, Γιαννικόπουλος 14 (1), Αποστολόπουλος 1, Θωνιάτης 13, Ιωάννου 17 (2), Τρυφωνόπουλος, Κάλλης 9 (1), Αγγελόπουλος 1.
ΜΙΛΩΝ (Πανούλιας): Ρουσόπουλος 15, Μπίκας 4, Καμαριώτης 14, Μέντζος 1, Βουρλίτης 11 (2), Βλαβιανός 10 (2), Μπένος 14, Σαλτουρίδης, Φλέγκας.

Ακράτα - Παναιτωλικός 82-47
Διαιτητές:
Σιώκος - Αναγνώστου.
Τα δεκάλεπτα: 31-16, 47-27, 64-39, 82-47.
ΑΚΡΑΤΑ (Αναστασόπουλος): Γιούπης 15, Σταμόπουλος 16 (2τρ., 4 ασ., 4 κλεψ.), Σταυρουλάκης 16 (1), Ζίζηλας 4, Μπιτσάκος 11 (1), Οικονομόπουλος 5 (1), Μαλλής 2, Γεωργιάδης 13.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Καραπιπέρης - Στάνκοβιτς): Σβορώνος, Μπαρουχάς 2, Τζανιδάκης 13 (3), Μιχαηλίδης 8 (2), Ευστρατίου 10, Κουκουνιάς, Βλαχούλης 7 (1), Δάρλας, Καλαπανίδας 7.

Αγία Παρασκευή - Κεραυνός 82-62
Διαιτητές:
Μπορμπαντωνάκης - Ζαμαγιάς.
Τα δεκάλεπτα: 19-14, 41-29, 61-45, 82-62.
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Χατζηπανηγύρης): Άρχος 2, Χατζηκωστής 6, Ρώης 6 (2), Σβερκούνος 4, Κουτσός 9 (3), Σοφρωνάς 10 (2), Ζερβός 19 (3), Μάτος 20, Μούγιος 6, Καραμπάς, Κουναλάκης.
ΚΕΡΑΥΝΟΣ (Χρυσανθόπουλος - Φιλίππου): Κυριακίδης 17 (3), Κανταρτζής 19 (1), Βουρλούμης, Βρύνας Στ., Μαυρίδης 7, Μπασδέκης 6, Μούτσιος, Βρύνας Ηλ. 13 (1), Κιουτσούκαλης, Λυμπέρης.

Λεωνίδιο - Κρόνος Αγίου Δημητρίου 89-72
Διαιτητές:
Μαντήλας - Στάθη.
Τα δεκάλεπτα: 19-16, 41-31, 63-47, 89-72.
ΛΕΩΝΙΔΙΟ (Νικολαΐδης): Χείλαρης 20 (2), Κρίτσαλος 20 (1), Μιχαλόπουλος 2, Μπουτσικάκης 10 (2), Μελάς 16 (2), Σακελλάρης 7, Κούτρας 6, Μουλάς 8 (1).
ΚΡΟΝΟΣ (Παρασκευόπουλος - Φέρτης): Μπαλτάς 5 (1), Λαζαρίδης 9 (1), Μοϊσίδης 9, Βασάλος 9 (1), Παπαδάκης 10 (1), Αντωνόπουλος 6, Σπανός 10, Λίτσιος 6 (1), Καραπλής 6, Μπάλλας 2.

Η βαθμολογία (σε 12 αγώνες): Αγία Παρασκευή 24, Χολαργός 20, Εσπερος ΑΟΠΑ 20, Πορφύρας 19, Μίλων 19, Κεραυνός Αιγίου 18, Ε.Α. Πατρών 18, Ακράτα 18, Παναιτωλικός 17, Παναχαϊκή 17, Κρόνος Αγ. Δημ. 17, Λεωνίδιο 16, Τήρων Αγ. Θεοδ. 16, Καλάματα 13.

Η επόμενη αγωνιστική (13η, 30/1), Παναιτωλικός - Χολαργός, Πορφύρας - Καλαμάτα ‘80, Ε.Α. Πατρών - Ακράτα, Κεραυνός Αιγίου - Παναχαϊκή, Μίλων - Αγ. Παρασκευή, Κρόνος Αγ. Δημ. - Εσπερος ΑΟΠΑ, Τήρων Αγ. Θεοδ. - Λεωνίδιο.
Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο