Αποτελέσματα 1ου ομίλου Βορρά

Του Θωμά Αυγέρη 23/01/2011 (21:15) Εύκολο έργο είχαν οι πρωτοπόροι του ομίλου με τον Αμπελώνα να περνάει ένα πολύ άνετο απόγευμα στο Κιλκίς όπου επιβλήθηκε του Αετού, ενώ κ...
Αποτελέσματα 1ου ομίλου Βορρά
Του Θωμά Αυγέρη
23/01/2011 (21:15)

Εύκολο έργο είχαν οι πρωτοπόροι του ομίλου με τον Αμπελώνα να περνάει ένα πολύ άνετο απόγευμα στο Κιλκίς όπου επιβλήθηκε του Αετού, ενώ και οι δύο ομάδες του Βόλου (Νίκη και Μεταμόρφωση) δεν συνάντησαν προβλήματα κόντρα στον Αλέξανδρο Αξιούπολης και τον Πρωτέα Γρεβενών αντίστοιχα.  

Τα αποτελέσματα:
Αργος Ορεστικό - Μ. Αλέξανδρος Κρ. Βρ. 80-69
Αιγινιακός - Μακαμπή 96-43
Αλεξ. Αξιούπολης - Νίκη Βόλου 49-95
Αετός Κιλκίς - Αμπελώνας 47-55
Μεταμόρφωση Β. - Πρωτέας Γρ. 75-54
Αριστοτέλης Επανομής - Πανεδεσσαϊκός 76-66
Φοίνιξ Λ. - Ηρακλής Κοζάνης 93-69

Αιγινιακός - Μακαμπή 96-43
Διαιτητές
: Πιτσίλκας - Ρούκας
Τα δεκάλεπτα: 22-14, 44-20, 62-32, 96-43.
ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Κοντογιάννης): Μπάγκι 21 (5), Μωυσίδης 5, Καλαϊτζίδης 7 (1), Παπουλίδης, Βουλτσίδης 11 (3), Κουρκούτας 11, Αλβανός 17 (1), Δένης 10, Λωτζανιώτης 7 (1), Γκουντίνας 7.
ΜΑΚΑΜΠΗ (Ροδάς): Οξούζης 2, Κατενλιάδης, Σιάπκας 3 (1), Καπέτας, Κούρκας, Κοντός 6 (2), Γκαϊτατζής 11 (3), Αρούχ 15 (2), Κωστόπουλος 4, Δελητζάκης, Γιαγκόπουλος 2.  

Αργος Ορεστικό - Μ. Αλέξανδρος Κρ. Βρ. 80-69
Διαιτητές
: Πιτσίλκας - Τσουμαχίδης
Τα δεκάλεπτα: 24-17, 40-39, 67-51, 80-69.
ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ (Σούλιος): Πανταζής 11 (1), Φωτιάδης, Δαραβίγκας 9 (1), Πουλιώνης, Πιτσίνης, Βίλας 20 (3), Καραμήτσος 3 (1), Σεμερτζίδης, Κώττας 23 (3), Παντελίδης, Κοτσαγιάννης 14, Βαρδακούλης.
Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Κυριακίδης): Μιχαηλίδης 5, Χρυσίδης 6, Ρούζιος, Κρομίδας 20 (1), Δεληγιάννης 13 (1), Κυριαζής 4, Παπαμιχαήλ 18, Παντζής 3 (1).  

Αξιούπολη - Νίκη Βόλου 49-95
Διαιτητές
: Λαζαρίδης - Τριανταφυλλίδης.
Τα δεκάλεπτα: 22-17, 41-38, 48-71, 49-95.
ΑΞΙΟΥΠΟΛΗ (Καλαβάζης): Τάτσης 3, Στράτζαλης 4, Βακιρλής 2, Σιδηρόπουλος 18 (3), Καλαβάζης 4, Σιώτκας 7 (1), Φιλιππίδης 11.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Ζαφειρούδης): Ζαρογιάννης 19, Αναγνωστόπουλος Μ. 6, Σαμαράς 5 (1), Καραμανώλης 3, Τζιακλάκανος 2, Θυμνιός 21, Κουτίνας 14 (2), Τσώλης 10, Μαυρογιάννης 2, Αναγνωστόπουλος Χρ.4, Χριστομάνος 7, Μυστιλιάδης 2.  

Αετός Κιλκίς - Αμπελώνας 47-55
Διαιτητές
: Τάτσικας - Ζαγορίδης.
Τα δεκάλεπτα: 14-17, 25-28, 44-39, 47-55.
ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ (Κοντονάσιος): Ημερίδης 9 (3), Παπαδόπουλος 3, Δαρνάκας, Αραπατζής, Κουτούλας, Παπαβασιλείου 6 (1), Γιαχανατζής Β. 7 (1), Φλιάτης 8, Βογιατζής 6, Ξανθόπουλος 8 (1).
ΑΜΠΕΛΩΝΑΣ (Κουτσουκέρας): Βλαχούλης 10, Γκανέτσας 3, Ακσεχέρογλου 6 (2), Γούλας 6 (2), Μηλιώνης 12 (3), Αποστολάκης 2, Παρασκευάς 13 (1), Κατσίμπας 3 (1).  

Μεταμόρφωση - Πρωτέας Γρ. 75-54
Διαιτητές
: Καρκατσέλας - Κυρίτσης.
Τα δεκάλεπτα: 19-14, 45-24, 61-34, 75-54.
ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ (Μυριτζής): Καραγιώργος Θ. 20 (5), Καραγιώργος Γ., Υφαντόπουλος, Ντίκας 15 (1), Μπόγδανος 5 (1), Στένος 2, Καλογερόπουλος 3, Διανέλλος, Καραρήγας 8 (2), Τοπούζης 5, Φρουσκλιάς 13 (1), Τσαπραΐλης 4.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒ. (Μουρουζίδης): Γράβας 5, Ανθιμίδης, Γάτος, Ρίγκος 3 (1), Κολοβός 2, Μουράτογλου 20 (3), Τζόλας, Μίχος 10, Βλάχος, Τζήμου 9, Σπανός 3 (1), Ντινόπουλος 2.  

Αριστοτέλης Επανομής - Πανεδεσσαϊκός 76-66
Διαιτητές
: Τσουμαχίδης - Ζαχάρης.
Τα δεκάλεπτα: 15-14, 35-31, 54-53, 76-66.
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΕΠ. (Καραπιπερίδης): Τουβετζίδης, Σαμαράς, Παλαιόπουλος, Αγλαμίσης Τρ. 22 (3), Πουλιανίτης, Διαμαντής 10, Καβαρδίνας, Κοκκάρης 6, Γιαννακός 9, Φωτιάδης, Τερσενίδης 21, Αγλαμίσης Θ. 8.
ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ (Δασκαλάκης): Ζεχερλής 11, Πέτκος, Τακιτζόγλου, Θεοδώρου, Μπέλλος 2, Σταμπουλής, Τσάμης 2, Μαύρος 8 (1), Νότης 15 (2), Σταυρουλάκης 20 (1), Γκέκας 4, Δοβόπουλος 4.  

Φοίνικας Λαρ. - Ηρακλής Κοζ 93-69
Διαιτητές
: Τσιρτσιμάλης - Λόρτος.
Τα δεκάλεπτα: 24-22, 53-35, 70-50, 93-69.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡ. (Θεοδωρόπουλος): Χατζημπύρος, Καλφούτζος, Τζιούδας 3 (1), Λιάκος 10 (2), Καρπούζας 12, Τσούμας 3, Γκαγκανάσιος 5, Τσακνάκης 6 (2), Παπαδόπουλος 16, Τσιαμπαλής 21 (2), Δεληχρήστος 15, Παρασκευόπουλος 2, Τσιλούλης.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖ. (Τζιλίνης): Σεκέρογλου, Πρέντζας, Ρέππας Χ. 2, Μιχαηλίδης 15, Δημητριάδης 2, Ρέππας Ν. 15 (3), Στάιος 5 (1), Ψάλτου 20 (2), Ηλιόπουλος 8.  

Η βαθμολογία (σε 12 αγώνες): Αμπελώνας 23, Νίκη Βόλου 22, Μεταμόρφωση Βόλου 20, Αετός Κιλκίς 19, Φοίνικας Λάρισας 19, Αιγινιακός 19, Άργος Ορεστικό 18, Ηρακλής Κοζάνης 18, Αριστοτέλης Επανομής 18, Μακαμπή 17, Μέγας Αλ. Κρ. Β. 17, Πανεδεσσαϊκός 16, Πρωτέας Γρ. 14, Αλέξανδρος Αξιούπολης 12.  

Η επόμενη αγωνιστική (30/01): Μ. Αλέξανδρος Κρ. Βρ. - Αιγινιακός, Μακαμπή - Φοίνιξ Λάρισας, Πρωτέας Γρεβενών - Αργος Ορεστικό, Πανεδεσσαϊκός - Μεταμόρφωση Βόλου, Νίκη Βόλου - Αριστοτέλης Επανομής, Αμπελώνας - Αλέξανδρος Αξιούπολης, Ηρακλής Κοζάνης - Αετός Κιλκίς.
Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Zagori
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο