Αποτελέσματα 1ου ομίλου Βορρά

Του Θωμά Αυγέρη 30/01/2011 (21:30) Οι γηπεδούχοι είχαν το πάνω χέρι, σε μια αγωνιστική όπου οι τρεις πρωτοπόροι του βαθμολογικού πίνακα συνέχισαν χωρίς να αντιμετωπίσουν ...
Αποτελέσματα 1ου ομίλου Βορρά
Του Θωμά Αυγέρη
30/01/2011 (21:30)

Οι γηπεδούχοι είχαν το πάνω χέρι, σε μια αγωνιστική όπου οι τρεις πρωτοπόροι του βαθμολογικού πίνακα συνέχισαν χωρίς να αντιμετωπίσουν το παραμικρό πρόβλημα, αυξάνονοντας τη διαφορά από τους υπόλοιπους "μνηστήρες" της ανόδου. Συνολικά, πάντως, το τοπίο αρχίζει να... ξεκαθαρίζει, αν και ακόμα έχει δρόμο.

Τα αποτελέσματα:
Πρωτέας Γρ. - Άργος Ορεστικό 89-91
Ηρακλής Κοζ. - Αετός Κιλκίς 71-65
Νίκη Βόλου - Επανωμή 96-62
Πανεδεσσαϊκός - Μεταμόρφωση 67-75
Μ. Αλέξανδρος Κρ. Βρύσης - Αιγινιακός - 72-60
Μακαμπή - Φοίνικας Λαρ. 75-59
Αμπελώνας - Αξιούπολη 92-44

Ηρακλής Κοζ. - Αετός Κιλκίς 71-65
Διαιτητές
: Δεληγιαννίδης - Τζιβελεκίδου.
Τα δεκάλεπτα: 17-12, 29-37, 54-59, 71-65.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Τζιλίνης): Ηλιόπουλος 6 (1), Δημητριάδης, Πέππας Ν. 20 (4), Μιχαηλίδης 27, Σταθόπουλος, Καμαρίνας, Στάιος, Ιωαννίδης, Ρέππας Χ. 7 (1), Ψάλτου 11 (1).
ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ (Κοντονάσιος): Ημερίδης 14 (1), Γιαχανατζής Β. 9, Πατσούρης, Φλιάτης 4, Παπαβασιλείου 8 (2), Γιαχανατζής Α. 3 (1), Βογιατζής 18 (2), Ξανθόπουλος 8, Κουτούλας 1.

Νίκη Βόλου - Επανωμή 96-62
Διαιτητές
: Τσιαπλής - Παπανικολάου.
Τα δεκάλεπτα: 29-11, 52-28, 80-46, 96-62.
ΝΙΚΗ (Ζαφειρούδης): Ζαρογιάννης 24, Αναγνωστόπουλος Μ. 4, Σαμαράς 6, Χριστομάνος 6, Καραμανώλης, Τσιαγκλάκανος 2, Θυμνιός 9, Κουτίνας 11 (3), Τσώλης 15, Μαυρογιάννης 2, Αναγνωστόπουλος Χρ. 8, Μυστιλιάδης 9.
ΕΠΑΝΩΜΗ (Καραπιπερίδης): Τουβεντζίδης 5, Φωτιάδης 2, Διαμαντής 18, Βογιατζής , Παλαιόπουλος 4, Αγλαμίσης Τ. 23 (2), Κόκκαρης 2, Γιαννακός 2, Τερσενίδης 6.

Πρωτέας Γρ. - Άργος Ορεστικό 89-91
Διαιτητές
: Καρακατσανίδης - Ελευθεριάδης.
Τα δεκάλεπτα: 26-24, 56-50, 76-67, 89-91.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒ. (Μουρουζίδης): Ψεφτόγκας, Γάττος, Γράβας 18 (3), Σπανός, Κολοβός 3 (1), Ντινόπουλος, Ρίγκος 7, Μουράτογλου 22 (1), Τζήμου 11 (1), Μίχος 28.
ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ (Σούλιος): Πανταζής 20 (1), Φωτιάδης, Βίλας 9, Δαραβίγκας 10 (2), Πουλιώνης 3 (1), Καραμήτσος 24 (2), Σεμερτζίδης, Κώττας 6, Παντελίδης 3, Κοτσαγιάννης 16, Βαρδακούλης.

Πανεδεσσαϊκός - Μεταμόρφωση 67-75
Διαιτητές
: Θεοδώρου - Μοσχοτόγλου.
Τα δεκάλεπτα: 21-24, 39-43, 54-63, 67-75.
ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ (Δασκαλάκης): Τσάμης 1, Γκέκας, Ζεχερλής 16 (2), Μπέλλος 2, Μάυρος 19 (2), Νότης 15 (3), Σταυρουλάκης 6 (1), Δοβόπουλος 8 (2).
ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ (Μυριτζής): Καραγιώργος Θ. 12 (3), Καραγιώργος Γ. 2, Μπόγδανος 10 (1), Καραρήγος 6 (2), Ντίκας 2, Καλογερόπουλος 5 (1), Τοπούζης 11, Φρουσκλιάς 27 (1).

Μ. Αλέξανδρος Κρ. Βρύσης - Αιγινιακός - 72-60
Διαιτητές
: Θωμόπουλος - Σιταρίδης.
Τα δεκάλεπτα: 17-12, 37-26, 55-47, 72-60.
ΚΡΥΑ ΒΡΥΣΗ (Κυριακίδης): Μιχαηλίδης 20 (4), Κρομίδας 14, Δεληγιάννης 16 (1), Κυριαζής , Παπαμιχαήλ 8, Βαφόπουλος, Ρούζιος 6 (2), Θεολόγου 2, Παντζής 6 (2), Πιάμης.
ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Κοντογιάννης): Μπάγκι 10 (2), Καλαϊτζίδης 5 (1), Παπουλίδης 6, Βουλτσίδης 10 (1), Κουρκούτας 15, Αλβανός 2, Δένης 6, Λωτζανιώτης 6 (1).

Μακαμπή - Φοίνικας Λαρ. 75-59
Διαιτητές
: Σαλικίδης - Ντούρας.
Τα δεκάλεπτα: 15-13, 34-29, 55-45, 75-59.
ΜΑΚΑΜΠΗ (Ροδάς): Οξούζης 11 (1), Κατενλιάδης 17 (3), Κοντός 12 (2), Γιαγκόπουλος 2, Κουρέας 2, Σιάπκας 8 (2), Καπέτας 2, Γκαϊτατζής 2, Αρούχ 15 (1), Κωστόπουλος 2, Δελητζάκης 2.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡ. (Θεοδωρόπουλος): Γιούδας 3 (1) Λιάκος 10 (2), Τσούμας 3 (1), Καρπούζας 3, Γκαγκανάσιος 14, Τσακνάκης 4, Παπαδόπουλος 4, Παρασκευόπουλος 3, Δεληχρήστος 8, Τσιλούλης 7.

Αμπελώνας - Αξιούπολη 92-44
Διαιτητές
: Παργιαννόπουλος - Τσοκόλης.
Τα δεκάλεπτα: 33-14, 47-24, 69-33, 92-44.
ΑΜΠΕΛΩΝΑΣ (Κουτσουκέρας): Γράβας 11, Τσαβές 2, Βλαχούλης 11 (1), Γκανέτσας , Ακσεχέρογλου , Μηλιώνης 20 (5), Αποστολάκης 2, Παρασκευάς 11 (1), Κοτσώνας 5, Γλυκόπουλος 11, Γούλας 12 (1), Κατσίμπας 7.
ΑΞΙΟΥΠΟΛΗ (Μπάρπας): Τάτσης, Σουμενίδης 2, Βαλσαμίδης 5, Σιώτκας 6, Φιλιππίδης 15, Βακιρλής, Καλαβάζης 2, Στάθης 14.

Η βαθμολογία (σε 13 αγώνες): Αμπελώνας 25, Νίκη Βόλου 24, Μεταμόρφωση 22, Αετός Κιλκίς 20, Αιγινιακός 20, Φοίνικας Λαρ. 20, Άργος Ορεστικό 20, Ηρακλής Κοζάνης 20, Επανωμή 19, Μέγας Αλέξανδρος Κρύας Βρύσης 19, Μακαμπή 19, Πανεδεσσαϊκός 17, Πρωτέας Γρεβενών 15, Αξιούπολη 13.

Η επόμενη αγωνιστική (14η 06/02): Μακαμπή - Μ. Αλέξανδρος Κρύας Βρύσης, Πρωτέας Γρεβενών - Αιγινιακός, Πανεδεσσαϊκός - Άργος Ορεστικό, Νίκη Βόλου - Μεταμόρφωση Βόλου, Αμπελώνας - Αριστοτέλης Επανωμής, Ηρακλής Κοζάνης - Αλέξανδρος Αξιούπολης, Φοίνικας Λάρισας - Αετός Κιλκίς.

Tags:

ΣΧΟΛΙΑ

Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο